מוטקה > בלוגים > הבלוג של ששת שצ > הכל על הקשר בין סושי לאבוקדו

הכל על הקשר בין סושי לאבוקדו

האם אבוקדו מקובל בסושי בארצות המזרח הרחוק?
הכל על הקשר בין סושי לאבוקדו

הכל על הקשר בין סושי לאבוקדו

אבוקדו הוא בריא וטעים מאוד בסושי אך האם ידעתם כי הוא אינו נמצא במקור בסושי יפני אמיתי? כיצד תרמו השומנים הבריאים שבו להפוך אותו לאחד המאכלים הנפוצים בעולם?

על כך במאמר שלפניכם

"חקלאי גרנות"

אבוקדו הפך זמין בסופרמרקטים יפניים מאז סוף שנות ה-70 והוא מגיע אליה בעיקר ממקסיקו. היפנים מכנים את האבוקדו "חמאת היער" בשל המרקם החמאתי, הטעם העשיר ותכולת הקלוריות הגבוהה שלו. אבוקדו משתלב נפלא במתכונים ובעל ערכים תזונתיים גבוהים. בנוסף לשימושים הקולינאריים שלו, ישנם שימושים מוזרים ומפתיעים שכנראה שאתם טרם מכירים. בשנת 2008 המליצה הממשלה המוניציפלית של העיר היפנית מטסויאמה לחקלאים מקומיים להתחיל לגדל אבוקדו, והציעה להם שתילים במחיר נמוך. מדובר בפרויקט גידול ייחודי מאוד שאינו נפוץ ביפן – מכיוון שאבוקדו אינו מין גידול מקומי בה. שליש מהשתילים שהעיר סיפקה צמחו לעצים, שהפכו מוכנים לבציר הראשון שלהם רק בשנים האחרונות. הפרויקט החל בעקבות עליית הביקוש והיקפי ייבוא גדולים של אבוקדו למדינה, אשר גדלו פי 13 ב-20 שנה, לפי מכס טוקיו.

תוצרת אמריקאית

עכשיו כשברור לנו שבסושי מסורתי אין אבוקדו, שכן מדובר במאכל עתיק יומין שמקורותיו עוד מלפני הספירה, השאלה האמיתית היא מדוע ומאיפה הוא צץ בסושי. הסיפור הפופולרי אומר שהמיזוג הזה התחיל לפני כמעט 50 שנה בארה"ב. שף יפני ניסה להכין סושי מסורתי בקליפורניה, אבל היה לו קשה למצוא את הטורו – החלק השומני של דג הטונה, שהוא רכיב מרכזי בסושי המסורתי. השף היפני מצא אבוקדו, פרי אהוב בארה"ב, שהתגלה כאלטרנטיבה מושלמת לטורו. רצה הגורל ושף יפני המציא את השילוב, אבל הוא נאכל בסושי מהסגנון האמריקאי. בשל השפעת התרבות האמריקאית, זה לא נדיר שסושי אבוקדו נאכל בכל מדינות המערב.

לא אותנטי

חובבי סושי אחדים טוענים שאבוקדו הוא הבעיה העיקרית של התפיסה השגויה של סושי. למה? ובכן, עם המצאת רול קליפורניה המכיל אבוקדו – הפך הסושי לפופולרי מאוד בעולם כולו. המנה הזו התפשטה מהר, אבל היא העבירה תמונה שגויה של מהו הסושי המסורתי.

2  תגובות  אהבו

28
התמונה של תגונה עודד זיו 14/03/22
סבי קרא לאבוקדו חמאה ירוקה . הידעת בכל עיגול סושי יש 4-7 כפיות סוכר ?
התמונה של תגונה ששת שצ 14/03/22
לא
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

נשף ריקודים לגיל השלישי - נשף גאלה ממש כמו בווינה! ללא תשלום בהרשמה מראש
בשבת הקרובה (25.6) זה קורה, נשף גאלה ממש כמו בווינה! זוג רקדנים 3 צלם דימיטרי סקולסקי רשת אקסקלוסיב...
לקריאת הפוסט
ועדת הכנסת התכנסה על בעיית המידות בבגדים, גם אני לא מוצא בגדים
https://photos.google.com/share/AF1QipP_B9saiCY0nHPBbXsNRnaXqqunA73MiE2Lgvvh7Nebutd3HXQ-VV3TYyRCDG3z_w/photo/AF1QipM_G1ST6QEEkdjAoYowKM5HYATTl4Y2x8BF0nrf?key=Q0s2dzdPRHcyNzJnaXV3bHU2Y3BQZjI0RVpnc2R...
לקריאת הפוסט
משבר המזון: מגיע לכנסת
ועדת הכלכלה התכנסה לדיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר? הוועדה קיבלה תמונת מצב קודרת...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה