מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "גאווה ודעה קדומה" - עיבוד חדשני ומבריק לקומדיה הרומנטית של ג'ין אוסטן בבימויו של ניר ארז וצוות שחקנים מעולה, בסטודיו של יורם לוינשטיין, מביא מבט אירוני לאחד הספרים הידועים בקלאסיקה הבריטית. הצגה משעשעת ומאירת עיניים.

"גאווה ודעה קדומה" - עיבוד חדשני ומבריק לקומדיה הרומנטית של ג'ין אוסטן בבימויו של ניר ארז וצוות שחקנים מעולה, בסטודיו של יורם לוינשטיין, מביא מבט אירוני לאחד הספרים הידועים בקלאסיקה הבריטית. הצגה משעשעת ומאירת עיניים.

"גאווה ודעה קדומה" - עיבוד חדשני ומבריק לקומדיה הרומנטית של ג'ין אוסטן בבימויו של ניר ארז וצוות שחקנים מעולה, בסטודיו של יורם לוינשטיין, מביא מבט אירוני לאחד הספרים הידועים בקלאסיקה הבריטית. הצגה משעשעת ומאירת עיניים.

 
                                                                                                                     
צילום: רדי רובינשטיין
בצילום: שיר פופוביץ', ניב סולטן, מאי גריאני ואלה ארמוני.
 
בבימויו של ניר ארז (יוצר ועורך "אחד העם 1") ובכיכובם של ניב סולטן ("לה פמיליה", "מתים לרגע", "יומני החופש הגדול"), גל פופולר ("כיפת ברזל", "האחיות המוצלחות שלי"), עומר דץ ("הכוכב הבא"), אלה ארמוני ועוד.
 
"גאווה ודעה קדומה", הנו הסיפור של ג'ין אוסטין אשר קיבל את מירב העיבודים לבמה, לטלוויזיה ולקולנוע ברחבי העולם. בישראל, הספר תורגם ב- 2008 ע"י עירית לינור שאף יצרה את סדרת הטלוויזיה "מה שנחוץ לרווק" בהשראתו.
 
תקציר העלילה:
 
אליזבת', אחת מארבע בנות למשפחת בנט, מתעקשת על זכותה לבחור בעל כרצונה, וזאת מול
נחישותה של אמה הנודניקית, מיסיס בנט (השחקנית הנהדרת, לנה פרייפלד) להשיא אותה בכל מחיר לג'נטלמן עשיר. מול אם מעצבנת כזאת, שרואה בגבר רק משאב רב-נכסים, לא פלא שאליזבת' (ניב סולטן, שניחנה בכריזמה מבורכת),  מתוך הרצון לערער על המצב, נודרת כי אין בכוונתה להתחתן לעולם. נדר זה יעמוד למבחן, כאשר לחייה יכנס, מיסטר דארסי, רווק עשיר ומתנשא, (השחקן אנטון מקלנקו, גבר יפהפה המזכיר בחזותו החיצונית את בראד פיט ונראה כמו כובש נשים שאין לעמוד בפניו) שיערער מן היסוד את עולמה. הדעות הקדומות, שהיו לחם חוקם ובחסותם הסתירו את רגשותיהם, כמו גם גאוותם יעמדו למבחן ויהפכו לדו קרב קשוח ורומנטי שיוליד בסופו את אחד הזוגות המקסימים ביותר בעולם הספרות ועל הבמה.

הבמאי ניר ארז יצק בתוכן האנגלי הקלאסי המיושן לכאורה ערכים חדשניים בני זמננו. המוסיקה הקצבית עכשווית המלווה את ההצגה וקטעי הריקוד המקוריים, שעיצב תום אפלבאום, שבוצעו להפליא על ידי השחקנים, תרמו נופך נוסף לעלילה וגרפו תשואות מהקהל שלא יכול היה להסתיר את התלהבותו.
השחקניות המגלמות את תפקיד בנותיה של מיסיס בנט מפגינות משחק משובח הממחיש בדייקנות את דמותן ואת תחושותיהן הפנימיות. אלה ארמוני, בדמותה של לידיה, האחות הצעירה והמפונקת, כובשת את הבמה במשובת הנעורים שלה ובגינוניה חסרי העכבות שאינם הולמים כביכול את רוח התקופה. אור משה, בדמותו של הליידי קתרין ובתה המגמגמת (נועם ערד) – מחדירים רוח הומוריסטית בעלילה הרצינית כביכול וסוחטים פרצי צחוק מקהל הצופים.

כל אחד מהשחקנים/יות, לחוד וביחד (חלקם נראו כבר על מסך הקולנוע, בסדרות טלוויזיה ועל במת התיאטרון), מרשימים בכישרון המשחק המעולה שלהם ובאנרגיה שהם מקרינים לכל עבר.
צפוי להם עתיד מזהיר, לדעתי.
 
לסיכום: הצגה כובשת לב, חודרת לנשמה, מעלה זיכרונות רדומים על אהבות נשכחות או כאלו שלעולם יחיו בתוכנו ומעוררת תובנות באשר לדרכה החמקמקה של האהבה ולאושר שהיא טומנת בחובה כשמצליחים למצוא את הפרטנר המתאים.
 
צפיתי בהצגה ביום בו השמיים היו קודרים וירד גשם זלעפות, אך במהלך ההצגה, שנמשכה למעלה משעתיים, חשתי הנאה בלתי רגילה ויצאתי עם חיוך על השפתיים.
הצגה  מרוממת נפש. חשתי כאילו קיבלתי מתנה משמחת.. לא כדאי להחמיץ.

יוצרים
מאת: קייט האמיל – עיבוד לרומן מאת: ג'ין אוסטן. תרגום ובימוי: ניר ארז. כוריאוגרפיה: תום אפלבאום, תפאורה: אדם קלר, מעצבת תלבושות: מאיה מידר מורן, תאורה ועיצוב פסקול: נדב ברנע, עריכה מוסיקלית: ניר ארז.
 
משתתפים: מאי גריאני, ניב סולטן, שיר פופוביץ', אלה ארמוני, דניאלה דלין, לנה פרייפלד, יעל אלקנה, עומר דץ, אור משה, נועם ערד, תומר ברש, אנטון מקלנקו, גל פופולר, קובי פרי, אופיר מרטין, יונתן קוגלר.
 
"גאווה ודעה קדומה" עולה באולם המופעים של הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין
בכל ערב בשעה 20:30 ובימי שישי בשעה 14:00 , עד ה-3.2.18
כתובת: אולם עבאס, רחוב חנוך 19 בשכונת התקווה בת"א.
 
 
 
 

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה