מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "מראה מעל הגשר" - מחזהו המבריק של ארתור מילר על אהבה, כבוד ופוליטיקה עולה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין בבימויו של אלון אופיר וצוות שחקנים מעולה.

"מראה מעל הגשר" - מחזהו המבריק של ארתור מילר על אהבה, כבוד ופוליטיקה עולה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין בבימויו של אלון אופיר וצוות שחקנים מעולה.

"מראה מעל הגשר" - מחזהו המבריק של ארתור מילר על אהבה, כבוד ופוליטיקה עולה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין בבימויו של אלון אופיר וצוות שחקנים מעולה.

צילום: רדי רובינשטיין

מחזהו המפורסם ביותר של ארתור מילר, המלא תשוקה ויצר מתאר את סיפורו של אדי קרבונה (בגילומו המופלא של תומר מחלוף) ומשפחתו – מהגרים איטלקים בברוקלין, שאל חייה מתפרץ רודולפו (גל פופולר המקסים), מהגר לא חוקי, המתאהב בבתו – בת חסותו למעשה, של קרבונה - קתרינה (בגילומה שופע החן של יעל אלקנה).
 
ריח עז של תבשילים קידם את פנינו כשנכנסנו לאולם "עבאס" של הסטודיו ונחשפנו לדירתם של משפחת קרבונה. ביאטריס, האם (דניאלה דלין), טרחה על הכנת תפריט איטלקי, כדי לקבל את פניהם של רודולפו ומרקו, בני דודים שנכנסו לאמריקה באופן בלתי חוקי.
 
קתי, שניצני נשיותה בולטים לעין, מקבלת במאור פנים את רודולפו, גבר צעיר ונאה, שופע חיוכים – מחווה שמטריף את דעתו של ראש המשפחה, קרבונה, שלמעשה נקרע בין תשוקתו היצרית לאחייניתו, שמתגוררת בביתם מילדות, לאחר שאימה (אחותה של ביאטריס) נפטרה לבין חוקי הכבוד המסורתי. קרבונה החזיק את קתי ב'צמר גפן', כמו הייתה ילדונת הזקוקה להגנה ושאין לה דעה משלה, והגביל אותה מכל הבחינות.
 
כשקרבונה נוכח שרודולפו התאהב בקתי, הוא נקט בכל תכסיס אפשרי כדי להרחיקם האחד מהשני, תפל על רודולפו האשמות שווא ועשה לקתי 'שטיפת מוח' כאילו העלם רוצה להינשא לה רק כדי לקבל דרכון ולהיות תושב קבע בארה"ב, ושצפויות לה רק צרות.
 
החיים בבית המשפחה הופכים לגהינום. אדי משליט טרור בביתו, מתענה לאשתו, חוזר בערבים הביתה כשהוא שתוי ומשמיע דברי הבל. ברע לו הוא פונה  לעורך דין אלפיירי, שמכיר אותו היטב (בגילומו הנפלא של השחקן אנטון מקלנקו) – המתפקד בהצגה גם כמספר העלילה, שצופה מראש את סופה הבלתי נמנע של הטרגדיה המרחפת על ראשה של משפחת קרבונה.
 
ברגע שקתי מחליטה להינשא לרודולפו, קרבונה חש כאילו כלו כל הקיצין ומלשין לשלטונות ההגירה על שוהים בלתי חוקיים הנמצאים בבניין. מרגע זה חיי כולם עולים על נתיב ההרס והדם.
 
המחזה עוסק למעשה בשאלות מוסריות של אחריות ונאמנות בעולם של מהגרים ועובדים בלתי חוקיים ובחברה אדישה, מתנכרת ועוינת.
 
דרמה במיטבה

מחזה מרתק מכל ההיבטים עם רבדים פסיכולוגים עמוקים, המוכיחים למעשה שאופיו של האדם משפיע על דרך חייו ומתאר כיצד אדם אחד, בעל תפיסת עולם מקובעת, שניזונה מאגו מנופח וכבוד עצמי מוגזם, חורץ במו ידיו את גורלו ואת גורלם של הקרובים לו ביותר . הודות למשחק המשובח של כל השחקנים ובראשם תומר מחלוף, שחי את התפקיד ומצליח לשכנע באותנטיות שלו, הייתי במתח לכל אורך ההצגה וציפיתי שאיזה נס יציל את האוהבים הצעירים, רודולפו וקתרין והדרמה תסתיים בהפי אנד... אלו הם החיים?!

יוצרים:

במאי: אלון אופיר * מאת: ארתור מילר * תרגום: הלל מיטלפונקט* ניהול אומנותי: לילך סגל * תפאורה: ניב מנור * תלבושות: אביב כרמי* ע. תלבושות: אלכס קוכמן* עריכה מוסיקלית: אלון אופיר * תאורה: אייל תבורי.

בהשתתפות שחקני שנה ג' בסטודיו:
תומר מחלוף (בתפקיד אדי קרבונה), דניאלה דלין (ביאטריס), יעל אלקנה/ניב סולטן (קתרין), גל פופולר/דורון ברוקמן (רודולפו), אופיר מרטין (מרקו), אנטון מקלנקו (אלפיירי).
"מראה מעל הגשר" עולה

מוצג מדי ערב עד ל - 5.5 בכתובת: "אולם עבאס"- רחוב חנוך 19, שכונת התקווה ת"א.
 
 

0  תגובות  אהבו

3529
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה