מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "מנמוזין" - מופע חדש של להקת המחול קמע , עוסקת בסוגיית הזהות הקולקטיבית אל מול הזהות האישית. הופעה מרשימה של רקדנים מקצועיים ומוזיקה מקורית, פורטים על מיתרי הרגש.

"מנמוזין" - מופע חדש של להקת המחול קמע , עוסקת בסוגיית הזהות הקולקטיבית אל מול הזהות האישית. הופעה מרשימה של רקדנים מקצועיים ומוזיקה מקורית, פורטים על מיתרי הרגש.

"מנמוזין" - מופע חדש של להקת המחול קמע , עוסקת בסוגיית הזהות הקולקטיבית אל מול הזהות האישית. הופעה מרשימה של רקדנים מקצועיים ומוזיקה מקורית, פורטים על מיתרי הרגש.

צילום: אילן כפיר
 
"מנמוזין", היצירה החדשה של תמיר גינץ, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של קמע – שנוצרה לכבוד חגיגות 15 שנים ללהקה - עוסקת בסוגיית הזהות הקולקטיבית, מסורת של קהילה, זיכרון משותף של הגוף הבא לידי ביטוי בחגיגות וטקסים ונמצא בקונפליקט נצחי עם הזהות הפרטית המעוצבת משברי זיכרונות אישיים.

המוזיקה המקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"), שלצלילה נוצרה היצירה, עוררה אצלי אסוציאציה על הזמן החולף הנושף בעורפנו, על הריצה המתמדת והצורך להשלים משימות הכרחיות וגם לחוות את החיים במלואם, כי אין לדעת מה צופן המחר. המוזיקה שבה לכלי ההקשה היה תפקיד דומיננטי, יצקה אפקט דרמטי שניכר היטב בריקוד רב ההבעה.

לדברי גינץ, הרעיון הראשוני ליצירה החדשה התעורר בו בתגובה לקיטוב על רקע עדתי בשנים האחרונות, דווקא בעידן בו פלורליזם תרבותי כבר נראה באופק.  
"תחילת העבודה הייתה ברעיון חברתי, אולם בסופו של דבר הפלגתי למחוזות אישיים אל מזוודת הזיכרונות הפרטית שלי, והרקדנים הביאו גם הם את המטענים שלהם לתוך התהליך", מספר גינץ ומוסיף, "הדבר שהניע אותי ביצירה הוא הרגש. העבר המשמעותי שלנו מתעצב מהזיכרונות שלנו, אלו מניעים את החלומות והשאיפות שלנו".

כל אחד יכול להעניק משמעות שונה למה שנגלה בפניו במופע. אני ראיתי לנגד עיני מעין מסע בין דמויות הנעות בין הקולקטיבי לאישי, בין שמחה לקינה, בין השייך לנבדל ובין מזרח למערב.
במופע שזורים הרגש והפיזיות ויחד הם יוצרים להט ותשוקה בלתי אמצעיים.

היצירה פותחת את העונה ה 15 לפעילות הלהקה, בהמשך השנה יעבוד עם הלהקה אחד הכוריאוגרפים המדוברים ביותר באירופה כיום, תועלה עבודה חדשה לכל המשפחה וכן צפויה בכורה מחודשת ליצירת המופת של גינץ "גן נעול", שסיפורה הוא סיפור לידתה של הלהקה.
קמע נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע. צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבירת הנגב והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר. מדי שנה הם מופיעים בעשרות מופעים בארץ ובעולם.
 
מנמוזין – בכורה עולמית מאת תמיר גינץ
כוריאוגרפיה: תמיר גינץ; מוזיקה מקורית: אבי בללי;
תלבושות: ענבל בן זקן; עיצוב במה: אדם קלר; תאורה: שי יהודאי.
 
רקדני להקת המחול קמע:  אלדר אלגרבלי, אופק אדמוני, לוריס אשונג'ה,  ג'וני בוקשטיין, שגיא בללי,  תום דויד, נעה דהאן, עלמה לאואר, לו לונדרה, רונה לרנר, פיטר סטאר, נעם עפרון, עינב קרינגל, אליוט תומפסון.
המופע העשיר ברבדים, שאב אותי אליו בדריכות. השפה האישית והייחודית, המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית מצאה חן בעיניי. התרשמתי שהשילוב הזה אתגר את רקדני הלהקה בעוצמתו והלהיב את הקהל.

ההופעות הבאות של "מנמוזין" במרכז סוזן דלל:
יום שני ה-9.7 ויום שלישי ה-10.7 בשעה 21:00.
 
0  תגובות 1 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

הסרט בלון- מהסיפורים המסעירים של המלחמה הקרה, על האומץ והנחישות לזכות בחיים טובים יותר במערב.
הסרט "בלון" - מהסיפורים המסעירים ביותר של המלחמה הקרה. סרטו של מיכאל בולי הרביג – סיפור אמיתי, מהפנט ובלתי...
לקריאת הפוסט
"הטרובדור" מאת המלחין ג'וזפה ורדי - אופרה מרהיבה בביצועיה וביופיה.
צילום: באדיבות יח"צ "הטרובדור"צילום: באדיבות יח"צ.גם אם לא עוקבים אחרי עלילת אופרה לפרטיה, להיחשף לקולם של...
לקריאת הפוסט
"דברים שאני יודעת" - מחזה על משמעות החיים בצל משפחה תומכת. תאטרון בית ליסין בשיתוף תאטרון חיפה.
צילום: כפיר בולוטין."דברים שאני יודעת" – מחזה אנושי ומרגש מאת אנדרו בובל בבימויו של משה נאור על המאבק לשמור על...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה