מוטקה > בלוגים > אלעזר סלע - יזמות ישראלית > אלעזר סלע - גם לבעלי מוגבלות מגיע לעבוד במפעל

אלעזר סלע - גם לבעלי מוגבלות מגיע לעבוד במפעל

אלעזר סלע "אני לא חושב שמי שעובד בפס ייצור במפעל תעשייתי לא יכול להיות אדם בעל מוגבלות מסוימת בין אם קוגנטיבית ובין אם פיזית..צריך להגיע לשיוויון בפן התעסוקתי"
אלעזר סלע - גם לבעלי מוגבלות מגיע לעבוד במפעל
אלעזר סלע סגן המנהל הכללי בחברה הכלכלית בעיר אריאל מציין כי בעלי המפעלים בישראל חייבים להציע עבודה גם לבעלי מוגבלויות. נכון להיום מפעלי תעשייה רבים מספקים עבודות רבות בפס ייצור שלא דורשות יכולת שכלית רבה או פיזית..פס ייצור זה רוטינה שחוזרת על עצמה והאדם שעובד על פס הייצור נדרש להדרכה קצרה ולרוב תפקידו לא משתנה לאורך זמן.
לכן, גם בעלי מוגבלויות יכולים לבצע זאת בהצלחה רבה..כמובן עם חפיפה והדרכה קצרה.
השיוויון החברתי הוא חשוב והעובדה שכיום במפעלים רבים בישראל פלשתינאים ועובדים זרים תופסים נתח משמעותי בתעסוקה מובילה שהרבה ישראלים נשארים בבית ללא עבודה..בין אם בעלי צרכים מיוחדים ובין אם לא..לכן אני חושב שבעלי המפעלים צריכים קהל יעד חדש לתעסוקה והוא נמצא בפלח השוק של בעלי הצרכים המיוחדים ובעלי המוגבלויות.
אנשים אלו יכולים בהחלט להוות כוח עבודה נאמן, חרוץ, חמים שיכול לסייע בהצלחה בפס ייצור בין אם בעשיית המוצר או בפס האריזה או בפס החלוקה של המוצר.
תעסוקה של בעל מוגבלות במפעל תשנה את עולמו, וגם את עולמם של העובדים שיהיו איתו במרבית היום..כיום יש רתיעה באוכלוסיה מאנשים בעלי מוגבלות..השילוב בין אנשים ללא מוגבלות, לאנשים עם מוגבלות תוביל למערכות יחסים חדשות ומסקרנות שרק יעזרו לשיוויון החברתי בישראל.
חושבים כמו אלעזר סלע? לדעתכם מגיע לבעל מוגבלות לקבל תפקיד במפעל? הייתם רוצים לעבוד יחד עם בעל מוגבלות באותו מקום עבודה?


 
0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

אלעזר סלע : הכל על ה- Agility Strategic
אז מי שלא מכיר, אלעזר סלע מסביר כי agility היא יכולת הארגון להיות קשוב ודרוך בזמן אמיתי לכל שינוי שמתרחש בשוק העולמי, (חידושים טכנולוגיים, שינויים כלכליים, פוליטיים ,תרבותיים, סביבתיים וכו')...
לקריאת הפוסט
אלעזר סלע - האם יש חרם על ישראל?
שלום לכולם, שמי הוא אלעזר סלע ואני היום רוצה להסביר לכם קצת על החרם כלפי ישראל וכיצד ניתן להתמודד מולו. למה החרם התחיל?החרם בכלל התחיל על כל מדינת ישראל אם נסכל קצת בהיסטוריה הרחוקה מי שהתחיל...
לקריאת הפוסט
אלעזר סלע - השלכות הפיגוע מברקן על מערכת המשפט בישראל
אלעזר סלע ראה לאחרונה כתבה בידיעות אחרונות כי ארגון שמאל קיצוני ערער לבג״צ נגד הריסת בית המחבל וזכה...כן כן, זכה! בג״צ לדעתי לא יכול לשים שופט ערבי במקרה שכזה..זה לא אובייקטיבי ותמיד יהיה...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה