מוטקה > בלוגים > הבלוג של בנדיק באתר מוטקה > אדוארד השמיני מלך אנגליה מוותר על כתרו למען האהבה

אדוארד השמיני מלך אנגליה מוותר על כתרו למען האהבה

אדוארד השמיני מלך אנגליה מוותר על כתרו למען האהבה

האהבה בין אליס סימפסון האמריקנית גרושה פעמיים לבין המלך אדוארד סוקרכה במשך חודשים בכותרות העיתונים.

המלך וויתר על כהונתו כשנה לאחר הכתרתו ב-20 בינואר 1936. הוא מלך רק שנה אחת. משפחת המלוכה מעדיפה לשכוח ולהשכיח את הכבשה השחורה, אך לא ניתן למחוק את ההיסטוריה שהכתה גלים בממלכה. הדעות עליו רבות ומגוונות, יש הרואים בו מלך דמוקרטי ונאור, שקיים קשר חם עם העם הבריטי ומאידך יש הומאירם אדם נאיבי וטפש, יש האומרים יותר אינטלגנטי מאחיו ג'ורג, הוא הוריש את כסאו לאחיו.

אדוארד היה מושבע אוהד של היטלר, ואשתו היתה ידידתם של  בכירי המפקדים הנאציים. כיום ידוע שלנאצים היתה תכנית להחזיר את אדוארד לשלטון כמלך בובה, כאשר יכבשו את האי הבריטי, זה סיפור של המלך שלא נאם שום נאום פוליטי וטוב שכך.

לאחר פרישתו קבל את התואר "הדוכס מווינדזור", בעשורים האחרונים נחשפו פרטים רבים ומדהימים על המלך על אשתו על אופיו, רצונו למסד את יחסיו עם פילשו האמריקנית, גרושה אמריקנית פעם שנייה, רצונו לא התיישב עם תפקידו כראש הכנסייה האנגליקנית שאוסרת על נישואים כאלה, כך וויתרעל הכס.

כאשר הכריז על אהבתו לאשהב מבוגרת ממנו, לא יפהפיה גם לא בעלת דם כחול, לא מעט גבות בריטיות הורמו, במבלך שנות רווקותו היה ידוע כרודף שמלות,  והן מצידן רודפות אותו בחזרה, סימפסון היתה כריזמטית, שאפתנית, ואשת חברה, אך עם כל זאת לא נחשבה לבת זוג הולמת.

האם היתה מאוהבת בו או בכתר, היו ספקות רבים, נהנתה מאד ממעמדה, בני המלוכה פחות, בדו"ח שהועבר לידם היתה  סימפסון קשורה היתה לפעילויות של בית בושת בהונג קונג, עסקה בהימורים והיתה מעורבת אף בסחר סמים, הגברת היתה צרור של שמועות מאהביה הרבים היו גם מבין מנהיגי איטליה הפשיסטית, היה לה קשר הדוק עם הנאצי יואכים פון ריבנטרופ, וביקרה באופן קבוע במסיבותיו.

גם אם אדוארד ידע על עברה העשיר של אשתו...הוא ידע כי איך לא? דאגו ליידע אותו מבית המלוכה, אך הוא לא התרשם,  .גם בכברו היו רומנים רבים, דבר לא יכול היה לעמוד בדרכו, זה היה סיפור רומנטי, שהרגש מנצח את הדלי המעמדות, צ'רצ'יל היה מרוחק אז מחוגי השלטון תמך באדוארד בהתלהבות בענין זה.

כיום מרחיבים ואומרים  שהסיבה האמיתית שהמלך נאלץ לעזוה את כסאו  היתה רצונו לקיים עם גרמניה  הנאצית ברית. היטלר בתחילה לא רצה להילחם בבריטניה, רחש הערצה לאימפריה, העדיפ שתמשיך להתקיים כבת ברית של ארצו, שושלת המלוכה עצמה מוצאה מהאנובר שניםנשאה  שם זה במלחמת העולם השנייה הוחלט להחליפה ב" "וינדזור", זה כמובן הרשים את הפיהרר, קשרי נישואין עם נסיכים ואצילים גרמניים, מכל בני המשפחה אדוארד היה הגרמנופיל ביותר, נאמר שהוא דיבר גרמנית טובה יותר מאנגלית.....
טקס הנישואין היה קצר ופרטי מאד, משו שהמלך החדש ג'ורג' לא הירשה לאיש מבני המשפחה להשתתף, גילבה עוינות רבה כלפי אחיו הבכור ועוד יותר לסימ פסונית.הורו לו מיד לעזוב את הממלכה איתה, וסירבו בתוקף להעניק לה את התואר "הוד מעלתה המלכותית" זה מאד הרגיז את את אדוארד, ג'ורג' סירב לקבל ממנו שיחות מה שתרם לסכסוך גדול יותר, המלך נטל עימו שלל אוצרות, ויצירות אמנות  אמר שזה רכושו, בעוד משפחת המלוכה טוענת שהם נגנבו ממנה.

ישנן שמועות שלאחר  ביקורם בגרמניה הנאצית, חזרה הדוכסית לאורחות חייה ההוללים, ולא שמרה לאיש אמונים זה שהקריב את הכתר למענה.

הוא היה עסור להעביר חומרים צבאיים ומדיניים לנאצים. בריחתו מצרפת כאשר הגרמנים פלשו היתה מבויימת, נטען שהוא עצמו העביר לנאצים מידע סודי שסייע להם בפלישה.עד היום לא ברור האם הם חצו את הקו ועברו לתמיכה פעילה באוייב.

צ'רצ'יל בשנת 1940 נתן הוראה מפורטת להעבירו לאיי בהאמה ולמנותו למושל, כדי להרחיקו מאירופה ולמנוע נזקים לאנגליה. אדוארד ואשתו לא רצו, כינו זאת "סנט הלנה" האי שהוגלה אליו נפוליאון ןסיים שם אתץ חייו, העדיפו את המסיבות העליזות של האריסטוקרטיה שהתקבצו סביבם באירופה, אך נציגיו של צ'רצ'יל דרשו בתקיפות ואף איימו עליו שאם לא ייצא יומת. ואו איזו פרשה מטלטלת וסבוכה, הגרמנים ניסו למנוע את נסיעתו של אדוארד, עיכבו את הספינה והודיעו שהוטמנה בה פצצה אך לשווא, ג'ורג קבל מידע על קשריו של אחיו עם הנאצים, כמעט עד סוף ימיהם לא הורשון לבקר בבריטניה.רק כאשר היה ברור שהדוכס עומד למות ממחלת הסרטן, ביקרה אותו ביקרה אותו אחייניתו המלכה אליזבט ובנה צ'ארלס, ימים ספוריםלאחר מכן נפטר הלוויתו התקיימה באנגליה אליה קיווה לחזור כמנצח.\

בואו נחזור לגב' סימפסון, היא היתה אייקון האופנה השנואה ביותר שהקדימה בעשרות שנים את אופנת העולם העכשווית, גם עכשיו 25 שנים לאחר מותה, מדברים בה, אשת החברה האמריקנחית שטיפסה  במעל הסולם החברתי עד לשלב האצולה, מוסיפה לעורר עניין, רומן רולן השיק שמלת משי זהובה איך אפשר להפריד את חייה ממלתחתה?

הרעיון מאחרוי השמלה שהוצגה בחורף 2011-12 איך להראות סגפנות וחושניות בו זמנית. אחת מאימרותיה היתה אם את מתעייפת בקניות שימן שאת לא נמצאת בחנות הנכונה, הקווים הנקיים שהדגישו גיזרה דקיקה, קווי פשוטים שהקרינ ו נראים תקפים גם היום, סגנון הלבוש שלה ושלו ייצגו את תמצית השיק, היתה כריזמטית, אימצה מראה מחוייט מטוויד כריסטיאן דינור שאנל, לעיתים דרשה לוותר על כיסים, עמלה קשה על ה אלגנטיות בהופעתה, זימנה כל יוןם את מעצב השיער, אלכסנדר דה פאריס,  כאשר הבחינה שעלתה במשקל, גזרה על עצמה דיאטה נוקשה של ביצה מבושלת אחת ליום.

היתה אלגנטית בהופעתה ןהמונית בגיונןניה, נודעה בצחוקה הרם, לשיח המשוחרר, להימורים ולשתיה מופרזת של אלכוהול, הסגפנות בלבושה שהיה כטריז בין נשות המלוכה וגינוני הלבוש המצועצע, פזרנית באורח חייה, היתה ידועה בשנינותה הארסית, אם אינני שווה מבט מיוחד כל שאני יכולה לעשות הוא להתלבש טוב יותר מכל אחת אחרת וכך עשתה.

היריבות נמשכה עד למותו של הדוכס,ב-1972 באותו מעמד של הלוויתו באנגליה ידעה כי כל עיני העולם נשואות אליה, אסירת תודה היתה להובר דה ז'יוונשי על מה שהשקיע במעיל השחור והפשוט שלבשה ורעלת השיפון (הנפלאה) שכיסתה את פניה התגלמות הסגנון המאופק שידגעה לעטות על עצמה, בגיל 76 נראתה אלגנטית כתמיד.

הדוכס העריץ אותה על רוחה המשוחררת מאז פגש בה באי הבריטי כנסיך צעיר ב1919 בעיני רבים היו הם בני זוג המוניים ולורק בדרך הרברבנית שבה טיילו ברחבי העולם עמוסי מזוודות, בזמן שיתר האזרחים נאבקו כדי להתאושש ממהלומת המלחמה, היא מעולם לא טרחה להצניע את הופעתה או את אורחות חייה,.

היתהתמיד גם ביום נישואיה בחרה בשמלה לבנה חסודה שהדגישה את גיזרתה הצרה,וכמו תמיד היטיבה להשתמש באופנה כדי להצפין מסרים .

אכן פרשת חיים מטלטלת שראויה להצגה מרתקת. נכון שבני המלוכה משעממים היום יותר, ?".זה נכון עד לכניסתה של מייגן אשתו של הארי.באופנה ממשיכת דרכה של סימפסון ודיאנה.גם באורחות חייה.
  

1  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מכאלה 22/04/19
מדינת ישראל בדרכה להיות מונרכיה !!! מרתק..מעניין..מסקרן.. כל מסכת בתי-המלוכה ביבשת אירופה הנאורה! מתי כבר תקומנה ויקומו ללא מורא וללא משוא פנים חוקרות וחוקרים וייעשה  מאמץ של אמת ור...
מדינת ישראל בדרכה להיות מונרכיה !!! מרתק..מעניין..מסקרן.. כל מסכת בתי-המלוכה ביבשת אירופה הנאורה! מתי כבר תקומנה ויקומו ללא מורא וללא משוא פנים חוקרות וחוקרים וייעשה  מאמץ של אמת ורצינות להבין להגיע לחקר ופשר איכה נותרו על כנן ובאיתנות רבה מונרכיות?  
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

גורקי אמן המילה
כאשר היה גורקי בן 20 לא רצה לחיות, רכש בפרוטותיו האחרונות אקדח וירה בחזהו, הוא החלים והמשיך את...
לקריאת הפוסט
הקנאביס והשלכותיו.
בכל הדיונים בעד ונגד השימוש בקנאביס, יש דבר בסיסי שלא נבדק מספיק, האם ישנן השפעות פסיכיאטריות שליליות...
לקריאת הפוסט
האם שייקספיר אכן כתב את כתביו
לאורך 400 שנה חיפשו אנשים רבים עדויות לזהותו ולספרייתו של שייקספיר, פרופ' קלס הוא אספן וותיק של ספרים עתיקים,...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה