חזרה לחדשות היום

פרשת ביבי, שרה, הכלבה והחקירה

גדעון רייכר מבין שחקירת הזוג נתניהו חשובה ומרעישה, אבל תוהה אם יש צורך בעיסוק אובססיבי של התקשורת בעניין. רייכר מתרגז
מאת גדעון רייכר 14/08/17
פרשת ביבי, שרה, הכלבה והחקירה
הזוג נתניהו. מה עם החקירה? צילום: Shutterstock

 

 

ממלכת התקשורת בישראל שרויה במבוכה: יושבים עורכי הרדיו, הטלוויזיה והעיתון מדי בוקר  ושואלים את עצמם: מה היום ? במי ומה נעסיק היום את הצופים, המאזינים והקוראים שלנו? אולי אמריקה וקוריאה הצפונית? לא, הם נאנחים. זה רחוק מדי. לא נוגע לנו. משעמם. אבל לא נעים, אמריקה היא חברה, יש שם יהודים רבים. טוב, אז רק בשולי החדשות. אולי נפתח בכלכלה? גם לא. מה קרה, הדולר התחזק או נחלש? כך הוא נולד. ביג דיל. מאז ומעולם שערי המטבעות עולים ויורדים...

 

לפתע זועקת התקשורת: יש, שרה וגם ביבי! הנושא מתסיס, מגרה, כוחו יפה לעד. אבל מה יום מיומיים? מה חדש? הרי החקירה נמשכת כבר למעלה משנות דור... היא התחילה כאשר ביבי ושרה נתניהו נכנסו לבית האפור בקדנציה הראשונה. אין צורך בשום חידוש. הכותרת "החקירה נמשכת" תמיד מחדשת. המשטרה מתחקרת עדים חדשים. יש!

 

עורכי החדשות מקשים: אבל בכל זאת, יש צורך בגילוי אחד לפחות. משהו באמת חדש. ושוב אנחה כבדה. דממה. הגיגים מתרוצצים ללא הרף. ניתן כמעט לשמוע את המיית תאי המוח האפורים. ושוב קריאת ניצחון: יש! הבן והגללים של הכלבה. אבל כתבנו על זה. דיברנו. מיצינו. לא. אגודת שוחרי הכלבים לא אמרה את דברה. מה נשאל אותם? ברור. האם יש לחנך את כלבינו להטיל את הגללים בצל העצים, או בשטח הפתוח?

 

 

מה קורה עם החקירה?

 

הוא מפחד? בנימין נתניהו, צילום: Shutterstock

 

 

הסומק חוזר ללחייהם של העורכים. אנחת רווחה מתמלאת מהחזה. ושוב נולדות הכותרות המרעישות שמיים וארץ: "כלבים מחרבנים עלינו. עד מתי נישא את החרפה הזו? מדוע הרשויות המקומיות לא מתקינות יותר מתקני  קליטת נוזלים וחמרים נוקשים ומציידים אותם בניילונים נטולי ספיגה? עד מתי יושחתו נופי ישראל?.

 

לפתע משתררת דממה ואחריה אנחה: "אבל שרה לא בתמונה". היא לעולם לא תצא עם כלבה או כלבתה לשוח בינות לגנים. לשם כך עומד לרשותה צבא משרתים. רק הילד מתנדב. היא לא שייכת. רגע. מה עם תיק 200, 300 ו-400, יש חדש? ושוב  אנחה: אין. וקריאת ההצלה: אין צורך בחדשות, נדווח לצבא הקוראים, המאזינים והצופים - אין חדש בחקירה.

 

 

אבל היא מתקדמת. וכך יצאה לאוויר מהדורה חדשה ומעודכנת של חדשות היום. ואני שואל: עד מתי? עד אנה? עד מתי?. שתסתיים החקירה כבר ובא לציון גואל.

 

צילומים: Shutterstock

 

עוד ברייכר מתרגז

 

  

פניות לגדעון רייכר - sheder@bezeqint.net

 

 

ומה מרגיז אתכם? הצטרפו לפרלמנט של מוטק'ה

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

האם החיסון נגד שפעת לא יעיל בגיל השלישי?
מדי שנה מושיטים את זרועותיהם מאות אלפי קשישים ומתחסנים כנגד מחלת השפעת, וחיוך של נחת עולה על שפתיהם. הם...
לקריאת הכתבה
אם כל הסיוטים: תחבורע ציבורית
אנחנו נוהגים לשאת את ראשינו בגאווה וקובעים ביהירות: אנחנו עם סגולה, אין כמונו בסביבה. האמנם? ואולי הגיע...
לקריאת הכתבה
מר בנימין נתניהו, קבל כבר החלטה
ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר ומצהיר: כל עוד הפלשתינאים לא יכירו במדינת ישראל, לא ננהל איתם משא ומתן...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה