חזרה ליחסים

סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?

מה קורה לנו בפרק ב' בכל הקשור למיניות, למה אסור לזייף, מה להגיד לבן הזוג ואיך נשים יכולות ליהנות מסקס בלי עכבות בפרק ב', גם אם לא נהנו ממנו בפרק א'? יצאנו לבדוק, לקראת המפגש השבועי שיתקיים מחר (רביעי) בשעה 11:00 בזום, במסגרת "מועדון תרבות מוטק'ה" עם המטפלת המינית מרים ברנר, ויוקדש כולו למיניות בפרק ב'
מאת מרים ברנר לפני 3 ימים
סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?
אם רק תדברי איתו, את יכולה להרוויח את הסיפוק האישי המיוחל שלך. צילום: Shutterstock

 

א. בת 55, גרושה, התקשרה כדי לקבוע פגישה ואמרה לי: "אף פעם לא גמרתי. אני בקשר חדש ומפחדת לקלקל אותו".

 

א. התיישבה והתחילה לספר לי את ההיסטוריה הזוגית והמינית שלה: היא הייתה נשואה 15 שנה בנישואים לא מאושרים, עם ריחוק רגשי, והיא אמא לשני ילדים. במהלך הנישואים היא ובעלה קיימו יחסי מין מדי פעם אבל בעלה היה ממהר לחדירה, לא משקיע בהתעלסות לפני, לא מענג אותה, אלא מתרכז בהנאה שלו.

 

א. מעולם לא דיברה איתו על כך, לא ביקשה ממנו שיתמקד גם בה, לא לקחה את היד שלו לכיוון הדגדגן שלה.

שאלתי אותה אם היא הייתה מאוננת והיא השיבה שכן, מדי פעם, אבל מעולם לא הגיעה לאורגזמה (לא "גמרה"). שאלתי אותה אם אי פעם חשה התכווצויות של הנאה באיזור הנרתיק, כי מניסיוני יש נשים שלא מודעות לזה שהן מגיעות לאורגזמה, והיא אמרה שלא.

 

ביום רביעי הקרוב (5.5.21) בשעה 11:00 יוקדש המפגש השבועי בזום עם מרים ברנר לבעיות ביניות בפרק ב'. להצטרפות ולהשארת שאלות באופן אנונימי לחצו בבקשה כאן.

 

 

קשר חדש וחם

 


אל תפחדי לקלקל את הקשר החדש, דברי איתו. צילום: שאטרסטוק

 

א. סיפרה לי על הקשר החדש שלה, עם גבר חם ורגיש שאיתו היא מרגישה בפעם הראשונה בחייה מהי זוגיות אוהבת עם בן זוג שמקשיב לה, מתעניין בה, מכבד אותה, נותן לה תשומת לב.

 

גם במגע ובסקס איתו היא נהנית כפי שלא נהנתה בעבר, אבל כשהיא איתו, היא חושבת על זה שלא תגמור ודואגת שזה יפגע בקשר. היא התחילה לחשוב על כך שאולי תזייף אורגזמה.

 

הצעתי לה לא לזייף, להמשיך לבנות את הקשר על בסיס של אמון, אהבה והתחשבות, לשתף את בן הזוג שלא חוותה אורגזמה, ושכאשר היא איננה גומרת איתו, זה לא בגלל שהוא לא מאהב קשוב ורגיש.

 

ביקשתי ממנה לתאר לי מה עובר לה בראש תוך כדי אוננות כשהיא בריגושגבוה, וגיליתי שהתשובה שלה מבטאת את הסיבה ההתנהגותית קוגניטיבית העיקרית לעיכוב האורגזמה: ״כשאני בריגוש גבוה אני חושבת: שוב אני לא אגמור, והגירוי מפסיק״.

 

מה שקורה לרוב כשאישה לא מגיעה לאורגזמה (בנוסף לסיבות רגשיות עמוקות שלפעמים יש), זה שהיא לא מרוכזת בתחושות או שהיא יוצאת מריכוז כשהיא לקראת אורגזמה, ועוצרת את התהליך הטבעי של הגוף. מה שהיא זקוקה לו באותו רגע הוא שילוב של קבלת הגירוי המתאים (ואם לא מקבלת אז לבקש) באווירת רוגע, וריכוז מקסימלי בתחושות הגירוי, להישאר שם בריכוז ולזרום עם התחושות. יש נשים שנכנסות לפנטזיה ברגע זה וזה גם יכול לעזור לעבור את סף האורגזמה.

 

באנגלית זה נשמע חם יותר

 

באנגלית קוראים לתופעה של עיכוב האורגזמהSpectatoring   - האישה מתבוננת על עצמה מבחוץ בביקורת או חרדה. בטיפול המיני האישה לומדת להיות בחוויה של הרגע (מיינדפולנס) ולצאת מהביקורתיות והחרדה.

 

הצעתי לא' לאונן בדרך הזו וגם לנסות ליישם את הדברים עם בן הזוג שלה. הצעתי לה לשתף אותובכך שהגיעה להתיעץ איתי (גברים רבים מאוד יעריכו את זה שפנתה) ואפילו להביא אותו לאחת הפגישות, והיא עשתה זאת.

 

לאחר מספר פגישות אישיות א. דיווחה לי: "היו לי התכווצויות אבל זו לא אורגזמה". היא כל כך לא האמינה שזה יקרה, שבתחילה הכחישה. דיברנו על כך שיש רמות שונות של הנאה שתלויות באווירה, בראש שלה ובאווירה הזוגית, ושמה שחוותה היא אורגזמה 

 

א. שיתפה את בן הזוג שלה והוא הגיע איתה לאחת הפגישות, ביטא הערכה כלפיה על הפתיחות והשיתוף, והתמקדנו בפגישה על התקשורת המינית ביניהם. דיברנו על כך שלרוב הנשים קל יותר לגמור בגירוי הדגדגן מאשר בחדירה, תאי העצבים בדגדגן מאוד רגישים ובתוך הנרתיק לא כל כך. בהמשך א. גמרה גם בגירוי חיצוני עם בן הזוג.

 

בכנס בינלאומי לפני כמה שנים ניגשתי למרצה נוירולוגית שנתנה לנו הרצאה על הדגדגן ושאלתי אותה אם נולדה פעם אישה עם בעיה בדגדגן ובלי יכולת לחוות אורגזמה דרך הדגדגן, והנה תשובתה: ״מעולם לא, כל אישה יכולה לחוות אורגזמה דרך הדגדגן״.

 

מרים ברנר היא מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה באישור איט"ם (האגודה הישראלית לטיפול מיני). ביום רביעי הקרוב (5.5.21) בשעה 11:00 יוקדש המפגש השבועי בזום עם מרים ברנר לבעיות ביניות בפרק ב'. להצטרפות ולהשארת שאלות באופן אנונימי לחצו בבקשה כאן.

 

 

להחזיר את התשוקה ליחסים

מה פתאום לאונן? אני סבתא!

מיניות אחרי גיל 50 - זה אפשרי

לגוון את חיי המין אחרי גיל 50

עכשיו זה מדעי: זוגיות טובה, סקס טוב

סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר

מבוגרים, עירומים, גאים: הצלמת שמחמיאה לגיל

 

הצטרפו לקהילת הבריאות של מוטק'ה

 

 

מחפשים בן/ בת זוג מעל גיל 50? הצטרפו להיכרויות של מוטק'ה

 
0  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה אריאל 248 04/07/18
התופעה די שכיחה. קשה ללמד סוס זקן טריקים חדשים (מאנגלית)... מוטב להפסיד בקרב כדי לנצח במערכה... הרבה פעמים הסיבה נעוצה בצורת ההתנהלות של הבעל בעיקר מחוץ למיטה... אין רע במאהב אם הוא נותן טעם חדש ל...
התופעה די שכיחה.

קשה ללמד סוס זקן טריקים חדשים (מאנגלית)...

מוטב להפסיד בקרב כדי לנצח במערכה...

הרבה פעמים הסיבה נעוצה בצורת ההתנהלות של הבעל בעיקר מחוץ למיטה...

אין רע במאהב אם הוא נותן טעם חדש לחיים...

   אלו אינם פסקי דין חלוטים - אני כותב זאת על סמך שיחות עם חברים וחברות באחד על אחד כשמגיעים מים עד נפש...

 
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?

א. בת 55, גרושה, התקשרה כדי לקבוע פגישה ואמרה לי: "אף פעם לא גמרתי. אני בקשר חדש ומפחדת לקלקל אותו".

א....

לקריאת הכתבה
"אני לא מצליח להגיע לזקפה!"

לפני כמה חודשים התקשר אלי ד' (השם המלא שמור במערכת) בבהלה. "באיזה גיל זה נגמר? אני לא מצליח שיעמוד לי!". הוא בן...

לקריאת הכתבה
סקס אחר: גברים מדברים מיניות

שלוש שנים אחרי צאת הספר המצליח "ערות – נשים מדברות מיניות" שכתבה תמר מור סלע, מגיע תורם של הגברים. אחרי...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה