חזרה לחדשות היום

רונית אלקבץ נפלה קורבן לשוביניזם?

שרי שיין חושבת שלא כל התנגחות בין גבר לאישה היא אקט שוביניסטי. באולפן התכנית שבו התראיינה השחקנית נהגו אמנם בחוסר מקצועיות, אבל גם אלקבץ שנטשה את הראיון נפלה לדרמה מיותרת
מאת שרי שיין 01/03/16
רונית אלקבץ נפלה קורבן לשוביניזם?
(צילום: Shutterstock)

 

 

לפני כמה חודשים שמעתי באחת מסדרות הריאליטי שיחה בין ערבי ישראלי ליהודי ישראלי. הראשון אמר: "ידעתי שזה יקרה, שישנאו אותי כי אני ערבי". היהודי ישראלי השיב לו "זה לא בגלל שאתה ערבי, זה בגלל שאתה איש מגעיל". זה לא אומר שאין גזענות. ברור שיש גזענות ולצערי יותר ויותר, אבל לא תמיד אפשר להסתתר מאחוריה.

 

לפעמים צריך לקחת אחריות על מי שאנחנו. הכי קל לזרוק אשמה על שנאה קולקטיבית, ולא לעשות חשבון נפש אישי. דוגמה לזה ראינו לאחרונה, כשהשחקנית המוכשרת רונית אלקבץ קמה ויצאה בדרמטיות, באמצע ראיון חי לתכנית "שש עם" בהנחיית עודד בן עמי בערוץ 2. קל לקטלג את האירוע הזה כמקרה קלאסי של שוביניזם-פמיניזם, אבל בכלל לא בטוח שזה המצב.

 

אלקבץ, שמשחקת בסדרה הצרפתית "טריפליום", הוזמנה לדבר עליה. המראיין יונתן ריגר הסתפק בשתי שאלות על הסדרה, ומיהר לשאול לדעתה על פרשת משה איבגי. היא סירבה לענות, הוא התעקש, היא סירבה שוב, בן עמי ביקש, אז היא קמה ויצאה. בן עמי חשב שזה מוזר, ריגר שתק בתדהמה וחייך במבוכה, והרשתות החברתיות רעשו  וגעשו.  

 

עכשיו כולם מדברים על זה, אז שאפו