חזרה לניו אייג'

שלושה תרגילים פשוטים בדרך לאהבה עצמית

לקראת הוולנטיינ'ס המתקרב כולם מדברים על אהבה זוגית, אבל כמאמר הקלישאה, עד שלא נאהב את עצמנו לא נוכל באמת לאהוב אחרים. שלושה תרגילים שיעזרו לכם במשימה
מאת חני יודל 12/02/17
שלושה תרגילים פשוטים בדרך לאהבה עצמית
לאהוב את עצמך ללא תנאים, עם המעלות ועם החסרונות. צילום: Shutterstock

 

 

אנחנו מרעיפים אהבה על הילדים שלנו, על הנכדים ועל בן או בת הזוג (כשהם לא מעצבנים אותנו, כמובן). אנחנו מחלקים מחמאות בקלות לחברים שלנו, אז למה כל כך קשה לנו לאהוב את עצמנו, אהבה ללא תנאים, כזו ששמורה לבני משפחה קרובים? אחרי הכל, מי יותר קרוב אלינו מאשר אנחנו עצמנו?

 

אם אתם מרגישים שקצת התרחקתם מעצמכם, שאהבה עצמית לא באה לכם בקלות בניגוד לאהבות אחרות בחייכם, שהשיפוטיות והביקורת העצמית הן דיירות קבע אצלכם בלב – חשוב שתדעו שאפשר וכדאי לשנות את זה. לכל אחד מגיע לקבל ולאהוב את עצמו, בדיוק כמו שהוא, עם המעלות וגם עם החולשות שלו – כי הן מה שהופכות אותו לאדם המיוחד שהוא, אדם שאין עוד כמותו בעולם. השלם הרי עולה על סך חלקיו. וכשאנו אוהבים משהו אנחנו גם רוצים להשקיע בו ולטפח אותו – הרבה יותר קל להשקיע בעצמנו ולעבוד על הדברים שמציקים לנו ממקום של אהבה ולא של שיפוטיות, כעס ושנאה.

 

איך אפשר לעשות את זה? הדרך לעודד אהבה עצמית היא באמצעות שחרור מאמונות מגבילות ומתפיסות ישנות שלנו כלפי עצמנו, שאינן תורמות לדימוי חיובי שלנו. באמצעות העברת הפוקוס הפנימי לדברים שאנחנו אוהבים בעצמנו, ועידוד הסתכלות חיובית על האדם השלם שהוא אני, המורכב מסך חלקיו - אלה הנעימים לנו יותר וגם הנעימים פחות. לפניכם שלושה תרגילים פשוטים שיסייעו לכם להשיג זאת, הלקוחים מעולם ה- NLP -  שיטת טיפול שמאפשרת שינוי התנהגותי דרך שיפור התקשורת הפנימית:

 

 

1. זכרו: בכל רגע נתון אתם פועלים הכי טוב שאתם יכולים.

 

 

כל החלטה שהגעתם אליה, כל פעולה או אי פעולה נולדה מכוונה לעשות לעצמכם טוב. אז בשביל מה הכעס? צילום: Shutterstock 

 

 

יד על הלב, כמה פעמים קרה שכעסתם והלקאתם את עצמכם על פעולה מסוימת שביצעתם? על בחירה שקראתם לה "לא נכונה" בצומת דרכים? על פי ה-NLP אין דבר כזה בחירה לא נכונה, משום שבכל רגע נתון אנו מבצעים את הפעולה שאנו חושבים שהיא הנכונה והטובה ביותר עבורנו, בהתאם לסל הידע והכלים שעומדים לרשותנו באותו רגע ממש.

 

פספסתם אירוע חברתי כי לא היה לכם חשק לצאת מהבית בקור, ושמעתם מחברים שהיה אירוע מושלם? אין טעם לכעוס על עצמכם, הרי באותו רגע בחרתם כפי שבחרתם מתוך תחושה שלהישאר בבית מתחת לפוך הוא הדבר הנכון יותר עבורכם. לכעוס על עצמכם בדיעבד זו לא חוכמה. אם תאמצו את האמונה הזו בבחירות הבאות שלכם תשיגו קבלה ושקט נפשי, שממנו אפשר להפיק לקחים ולצאת לפעולה חדשה – מינוס הכעס, רגשות האשם והביקורת העצמית. ובמקום שיש הבנה וקבלה עצמית, נוצר פתח גם לאהבה עצמית.

 

 

2. התמקדו במה שיש במקום במה שאין.

 

 התחילו להעביר את הפוקוס מהשלילי לחיובי, ממה שאין למה שיש. מה אתם כן אוהבים בעצמכם? צילום: Shutterstock

 

 

מסתכלים במראה ושונאים את הכרס שצמחה לה? את הישבן? אולי את האף, על אף שתמיד היה שם? בפעם הבאה שאתם מביטים במראה, נסו את התרגיל הבא: התמקדו דווקא בחלקים שאתם אוהבים, ואין ספק שיש לכם כאלה. אפילו אם זה נראה לכם כמשהו זניח, דוגמת ריסים יפים וארוכים, התמקדו בזה. חפשו את כל מה שאתם אוהבים בעצמכם מבחינה חיצונית והתמקדו בכך.

 

את אותה תשומת הלב שאתם מביאים לאזורים שאתם פחות מרוצים מהם הביאו כעת למקומות שאתם אוהבים, ואמרו בקול מול המראה מה אתם אוהבים בחלקים הללו, כמה אתם אוהבים אותם וכמה הם יפים. הדבר יעזור לכם להעביר את הפוקוס מהשלילי לחיובי, ממה שאין למה שיש, גם בתחומים אחרים בחייכם. פתאום תגלו כמה דברים טובים יש לכם, ועצם התקשורת החיובית שלכם עם עצמכם ועם הסביבה תמשוך אליה עוד מאותו הדבר, ובמילים אחרות: עוד שפע חיובי.

 

 

3. גייסו קול פנימי מנצח.

 

ואם חברה שלכם היתה אומרת שהיא לא מספיק טובה, מה הייתם אומרים לה? צילום: Shutterstock 

 

 

נוהגים להגיד לעצמכם שאתם לא מספיק טובים? לא מספיק יפים או מוצלחים? בפעם הבאה שזה קורה לכם, עצרו רגע. עצמו את העיניים ודמיינו שאת כל הדברים הללו שאתם אומרים על עצמכם, אומר על עצמו אדם קרוב אליכם, כזה שאתם אוהבים מאוד ורוצים בטובתו. זה יכול להיות חבר טוב או בן משפחה קרוב. דמיינו אותו אומר את הדברים בקולו, באינטונציה ובשפת הגוף שלו. כעת דמיינו איך אתם מגיבים לדברים הללו, מה אתם אומרים לו בתגובה. הסתכלו על אותו אדם בעיניים שלכם, עם כל הטוב שאתם חושבים עליו. הגידו לו את כל הטוב הזה, וחזרו על כך מספר פעמים.

 

כעת הגבירו את הווליום וייחסו לעצמכם את הדברים הטובים שאמרתם לאותו אדם. חזרו על כך מספר פעמים, ופקחו את העיניים. בכל פעם שבה תרגישו לא מספיק טובים, לא מספיק מוצלחים, גייסו את הקול הפנימי הזה שלכם. הוא יעזור לכם לאהוב את עצמכם בדיוק כפי שאתם. 

 

 [#middleBanner] 

ויש גם שלושה תרגילים פשוטים בדרך אל האושר

איך להתחיל לבצע משימה

זה מדעי: רגשות שליליים תורמים לבריאות

למה אנחנו מרגישים אשמה?

לחשוב מחוץ לקופסא בעזרת טריק קטן

עוד במדור הניו אייג' של מוטק'ה

 

7  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה ריטה5 13/02/17
טיפים חביבים. אני חושבת שבגיל מסויים, הדברים הקטנים הם שגורמים לנו לאהבה עצמית ופחות משפטי העידוד. ככה זה אצלי לפחות אבל אאחל לכולם שתמיד תאהבו, תחיו את הרגע ותרגישו הכי טוב עם עצמכם! http://www...
טיפים חביבים. אני חושבת שבגיל מסויים, הדברים הקטנים הם שגורמים לנו לאהבה עצמית ופחות משפטי העידוד.

ככה זה אצלי לפחות אבל אאחל לכולם שתמיד תאהבו, תחיו את הרגע ותרגישו הכי טוב עם עצמכם! hearthttp://www.motke.co.il/ckeditor/plugins/smiley/images/heart.png" title="heart" width="23" />http://www.bayit-bakfar.co.il">דיור מוגן                         http://www.talma.com/%D7%AA%D7%9C%D7%9E%D7%94-unique/%D7%AA%D7%9C%D7%9E%D7%94-extreme">טיולי אקסטרים
התמונה של תגונה אריאל 248 13/02/17
אולי מי שמחמיר עם עצמו עד כדי חוסר אהבה אינו יודע שאין אנשים מושלמים ולכל אחד פגמיו הוא - אם נראים ואם נסתרים...
התמונה של תגונה תמי ויצמן 28/02/17
טיפים מעולים, תודה על השיתוף! http://www.motke.co.il/ckeditor/plugins/smiley/images/thumbs_up.png" title="yes" width="23" /> אני מסכימה עם מה שריטה רשמה מספר תגובות מעלי, הדברים הקטנים הם בהחלט אלו...
טיפים מעולים, תודה על השיתוף! yeshttp://www.motke.co.il/ckeditor/plugins/smiley/images/thumbs_up.png" title="yes" width="23" />אני מסכימה עם מה שריטה רשמה מספר תגובות מעלי, הדברים הקטנים הם בהחלט אלו שגורמים לנו לאהבה עצמית.

 
 


אהבה, מיניות, סקס והגשמת פנטזיות תוכלו לעשות באתר 1800800 המציג תמונות אמיתיות של http://www.1800800.co.il/%d7%a0%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%95%d7%99" target="_blank" title="נערות ליווי">נערות ליווי להזמנה באזורך.

1800800 נבחר למכון http://www.1800800.co.il/?page_id=9" target="_blank" title="שירותי סקס ליווי">שירותי הסקס והליווי המוביל במדינה בשנת 2016!
התמונה של תגונה רבקה בן סמון 03/03/17
ניסים אמון מתרגל בשיטת הזן !!! היה אומר שנומר לעצמינו הכל יהיה בסדר!!!!! תמיד טוב לשמוע ולהצטרף לקבוצה המתרגלת שיות להפגת בדכדוך !!!!! ומלמד את עצמינו לאהוב אותנו יותר! עצות קל לתת צריך לעבור למעש!!!!...
ניסים אמון מתרגל בשיטת הזן !!! היה אומר שנומר לעצמינו הכל יהיה בסדר!!!!! תמיד טוב לשמוע ולהצטרף לקבוצה המתרגלת שיות להפגת בדכדוך !!!!! ומלמד את עצמינו לאהוב אותנו יותר! עצות קל לתת צריך לעבור למעש!!!!!!! אשמח לשמוע תגובות עצות בכלל כללי התנהגות של בני הגיל השלישי הנמצאים על סף דכדוך וחסר עדוד !!!!!!!!
התמונה של תגונה רבקה בן סמון 03/03/17
מה הם הדברים הקטנים שבעיני המה גדולים ואמורים לסייע!
התמונה של תגונה רבקה בן סמון 03/03/17
מדיטציה אמורה לסייע????
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בניו אייג'

רוצים לחיות חיים מלאים יותר? שחררו שליטה

לצבאות בכל העולם יש דרך פשוטה לבחון את החסינות המנטלית של אנשי הכוחות המיוחדים שלהם – הם מעמידים אותם...

לקריאת הכתבה
"הקורונה נתנה לנו לגיטימציה להיות בחוסר מעש"

יש לא מעט אנשים שעוסקים במקצועות הטיפול ההוליסטי ועובדים בחדר טיפולי בביתם. שמחה ניניו (66) מתל מונד לקחה...

לקריאת הכתבה
ימי קורונה: טיפים של מומחים להתמודדות עם המשבר

טיפים להתמודדות עם פחד וניצול נכון של הזמן:

הטיפים של איילת שחר עזר, מאמנת ומרצה בגישת NLP:

1. עודף...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה