חזרה לחדשות היום

שמוליק שם טוב חשש שלבתו יהיה קשה והתבדה

שדרנית הספורט גילי שם טוב התאהבה בנערה אחרת בתיכון וכך הבינו הוריה שהיא לסבית. אביה הוא היום סבא פעיל ומעורב לנכדיה מבתו וזוגתה
מאת הדס בשן 06/06/18
שמוליק שם טוב חשש שלבתו יהיה קשה והתבדה
שמוליק שם טוב עם בתו גילי שם טוב (צילום: אורית פניני)

 

 

 

 

 

 

מי אני: שמוליק שם טוב, עיתונאי ואיש תקשורת, בן 66.

 

אבא של: גילי שם טוב, עיתונאית, טאלנט, דוברת "כאן" ואמא של עומר (3) וירדן (9).

 

היציאה שלנו מהארון:

 

"המושג יצאה מהארון לא מדבר אלי, גילי ידעה כבר מהתיכון שהיא לסבית, היא התאהבה בחברה מהכיתה בסביבות גיל 16 או 17, וזה לא היה טקס שבו היא יצאה מהארון בפנינו. היא פשוט שיתפה אותנו בלב השבור שלה, כי היחסים עם החברה לא הסתדרו וכשהיא נכנסה לדיכאון וללחץ הבנתי שזה מה שקורה. ככה ידענו שהיא מאוהבת בבת".

 

התגובה הראשונה שלי:

 

"אמא של גילי ואני ניחמנו אותה על המשבר שהיא הייתה בו, באותה מידה שהיינו מנחמים לו הייתה מאוהבת בבן. ועדיין, אני לא יכול להגיד שהיה לי קל. חשבתי  שיכול להיות שהחיים שלה יהיו יותר מורכבים ומסובכים, ובמובן הזה די טעיתי".

 

  גילי שם טוב עם אביה, שמוליק שם טוב (צילום: אורית פניני)

 

התהליך שעברתי: 

 

"במהלך השנים יתכן שהיו תקופות שבהן לא היינו בטוחים שהיא לכאן או לכאן וגם גילי בעצמה התנסתה גם עם בנים, אבל עם הזמן היה די ברור שזה הכיוון, היא הייתה החלטית וידעה מי היא. אחרי זמן קצר הבנתי שהדאגות שלי היו דאגות שווא. אני גרוש מאמא של גילי, אבל שנינו קיבלנו את זה בלב שלם ובאהבה ובפתיחות, אבל תמיד זה היה אישיו האם גילי מאושרת, מגשימה את עצמה, ולא באילו אמצעים ודרכים.

 

כמו כל הורה, גם אני הייתי מרוצה לראות את הבת שלי כשהיא מתחילה למצוא את עצמה ולהתארגן בחיים. ואחרי כמה שנים בהן היא לא מצאה את עצמה, היא הסתדרה בעבודה, בזוגיות ובעיקר הקימה משפחה, וזו גאווה גדולה עבורי. ההורות איפסה את גילי".

 

איך היחסים שלי עם בתי היום?

 

"היחסים מאוד טובים, כולנו גרים ברמת גן והיא מפעילה אותי כל שבוע לפחות פעמיים עם הנכדים. אני עובד ועסוק אבל אני משתדל להיות סבא מעורב. גילי בזוגיות עם מירב, הן ביחד כבר חמש שנים, והן מגדלות יחד את הבנים עם יובל ורוני, זוג הומואים. יובל הוא אבא של ירדן ורוני הוא אבא של עומר, כך שזו משפחה מאוד מקורית, מגוונת ועצמאית.

 

בעיני זה כמעט אידיאלי ומושלם, זו משפחה עם המון יתרונות ולילדים יש הרבה סבים וסבתות. אנחנו מחוברים להורים מכל הכיוונים. אני יכול להבטיח שזה קל יותר לגדל את הילדים ככה".

 

  שמוליק שם טוב עם ירדן, בנה הבכור של גילי (צילום: אלבום פרטי)

 

המסר שלי להורים לילדים להט"ב:

  [#middleBanner] 

 

 

עשו:

"אין לי מסרים לאנשים, אבל אני יכול להגיד מניסיוני ברגע שהבן או הבת מוצאים את הרוגע והשלווה אין כיף יותר גדול ולא חסר כל דבר בחיים. יש לזה המון יתרונות".

 

אל תעשו:

 

"אל תלחמו ברצונות או ברגשות של הילדים, בגלל האמונות או הערכים שהיו לנו פעם. זו טעות גדולה. אני מאמין שרוב ההורים כבר לא עושים את זה, הם מבינים שיש שינויים בעולם ובמושג המשפחה ובעצמאות של בני אדם, זה חזק. את השלב הזה כבר עברנו.

 

יש גם ריגרסיה בעולם עם טראמפ ועם היחס להומואים ולסביות יחולו עוד שינויים לרעה, אבל הדרך היא ברורה וצריך ללכת איתה. וכיף ללכת איתה".

 

 פרויקט גאווה 2018: לכל הכתבות

פרויקט גאווה 2017: מוטק'ה מארח אמהות ואבות שיצאו מהארון בגיל מבוגר

נורה גרינברג: מבחינתי תמיד הייתי אישה

"שנים הייתי נשואה לגבר ואז התאהבתי באישה"

איך מספרים לנכדים שסבתא לסבית?

איך יוצאים מהארון בגיל מבוגר?

 

1  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מכאלה 04/06/18
תענוג איזה יופי שאנשים שמים קצוץ אחד ענק מזלם שלא נימצאים במוטקה וקוראים פה את דיבריי החושך ,המעוותות והטימטום מזל שאנשים רבים הולכים עם שריר הלב הבריא והמכוונם בחיים ולא תלויים בזדון סביבם שמושפרץ גם...
תענוג איזה יופי שאנשים שמים קצוץ אחד ענק מזלם שלא נימצאים במוטקה וקוראים פה את דיבריי החושך ,המעוותות והטימטום מזל שאנשים רבים הולכים עם שריר הלב הבריא והמכוונם בחיים ולא תלויים בזדון סביבם שמושפרץ גם פה
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

ל"ג בעומר: 5 טרנדים שהגיע הזמן לשרוף
השנה, במקום להכניס אל המדורה את דמותו של היטלר או מנהיגים שנואים אחרי, מה דעתכם להכניס אליה כמה דברים...
לקריאת הכתבה
רק בישראל: 10 דברים שתמצאו רק בארץ
"מה ישראלי בעיניכם?" - השאלה הזו, שהגה יאיר לפיד בתכנית האירוח הנושנה שלו לפני שנכנס לפוליטיקה, היא בעצמה...
לקריאת הכתבה
בחרו בחיים: מקהלת השכול שלא מפסיקה לשיר
ב-2018 הייתה אמורה להופיע בטקס הדלקת המשואות מקהלת "אור למשפחות", הכוללת כ- 50 הורים שכולים. משמעות המעמד...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה