חזרה להחיים הטובים

שרון סטון חושפת ההטרדות המיניות

שרון סטון מככבת על שער מגזין חושפני ומדברת לראשונה על ההטרדות המיניות בקריירה שלה. למה רוב בנות ה-60 עדיין שותקות? שרי שיין מנסה לברר
מאת שרי שיין 01/03/18
שרון סטון חושפת ההטרדות המיניות
שרון סטון בקאמבק מפואר בגיל 59: סדרת טלוויזיה ושער חושפני. צילום: YES

 

 

 

 

 

בגיל בו נשים רבות כבר מתכננות את הפרישה, שרון סטון הורסת מתמיד והיא עושה קאמבק מפואר. בגיל 59 היא מככבת ב"מוזאיק", סדרת טלוויזיה משובחת של הבמאי סטיבן סודרברג (המשודרת ב-YES EDGE) והיא כובשת, בהלבשה תחתונה סקסית, את השער של מגזין האופנה היוקרתי ואניטי פייר איטליה. תחרה שחורה, מעיל פרווה (נקווה שלא אמיתי), נעלי עקב גבוהות ולוק שהוא באמת מדהים. סטון היא אישה יפה אבסולוטית אבל הבחירה של עורכי המגזין הפופולארי להציג אישה בגילה על השער, איננה מובנת מאליו.

 

שרון סטון בבייבי דול חושפני על שער ה"ואניטי פייר" האיטלקי

 

שרון סטון בצילומים מאחורי הקלעים של השער. צילום: אינסטגרם שרון סטון

 

 

גם הבחירה של סטון לדבר על ההטרדות המיניות שעברה, אינה עוד דבר שבשגרה. בראיון לרשת CBS נשאלה סטון האם הוטרדה מינית במהלך הקריירה שלה והגיבה בצחוק מתגלגל. "אני בביזנס הזה ארבעים שנה", אמרה, "האם אפשר להעלות על הדעת לאיזו תעשייה נכנסתי לפני ארבעים שנה, כשנראיתי כפי שנראיתי, משום מקום בפנסילבניה?  הגעתי בלי שום הגנה. אני ראיתי הכל".

 

סטון אולי ראתה הכל, אבל עד היום היא בעצם לא דיברה על שום דבר. וגם עכשיו, בראיון שבו היא מדברת בגלוי לב על הכל, היא לא ממש נכנסת לפרטים אישיים.  סטון נותנת להבין מהצחוק המתגלגל הזה שהפך ויראלי, שהנורמה הזאת לא פסחה על אף אחת. "עבדתי עם הארווי תקופה ארוכה מאוד", היא מגיבה על פרשת המפיק הארווי וויינשטיין, שבשנה שעברה למעלה מ-100 נשים, רובן מתחום הבידור, האשימו את אותו בהטרדה, תקיפה מינית ואונס. "בשלב מסוים היה לנו אפילו הסכם הפקה משותף. אז אני מכירה אותו היטב. לא הייתי בשוק, ואי־ אפשר להגיד שאני לא מרוצה. אבל אני לא חושבת שזה רק העניין של הארווי. לדעתי זה התחיל כנראה עם הנשיא שלנו, והתסכול שאנשים חווים מזה שקולם לא נשמע. אנשים החליטו שקולם כן יישמע ויהי מה. אני לא מופתעת. שינוי קורה תוך שנייה, מה שלוקח זמן זה ההכנות לשינוי. אני חושבת שהיינו בשלב ההכנות עד שהגיע השינוי". 

 

 

 

שרון סטון בסדרה החדשה מוזאיק. צילום: באדיבות yes 

 

אומץ הוא: אישה בת 60 שמודה שהוטרדה

למה בעצם זה נחשב כל כך אמיץ בגיל 60 לקום ולומר 'גם אני הוטרדתי'? פשוט כי מדובר בדור שבו הרבה מאד דברים נחשבו בושה גדולה: לא מדברים על סקס, בוודאי לא מדברים על אונס. חינכו אותנו לא לדבר על דברים רעים שקרו לנו, מפאת הבושה. המסקנה שלנו מהחינוך הזה הייתה אחת - אם זה קרה לנו  ואסור לנו לדבר על זה, זה כנראה קרה בגללנו. גם עכשיו כשאומרים לנו שזה בסדר לדבר, ששום דבר לא קרה בגללנו, אנחנו מביטות במראה ואותו חינוך נלוז צורח לנו משם, 'מה את עושה עניין', או 'תסתכלי על עצמך, תגידי תודה שמישהו בכלל חשק בך'

לפני 50 שנה נשים שתקו וגם היום 50 שנה אחרי, למרות הקמפיינים ובראשם קמפיין ה ME TOO האחרון ומחולל הבאזז במסגרתו 12 מיליון נשים ברחבי העולם העלו פוסטים עם וידויים על הטרדות מיניות,. אצלנו במוטקה עלה פרויקט ובו נשים בגילים 50-60 חשפו הטרדות מיניות בגילוי לב.

אבל למרות היציאות הרבות של מפורסמות מארון ההטרדות שנותנות  כוח גם לאחרות, קולן של נשים בנות 50, 60 ומעלה בקושי נשמע. איך אני יודעת? אני אחת מהנשים האלה.

 שרון סטון ב"אינסטינקט בסיסי". צילום: באדיבות yes

 

 

וידויה של שרי שיין

קוראים לי שרי שיין אני בת 59 וכן גם אני הוטרדתי מינית, ואז הוטרדתי מינית, ואז הוטרדתי מינית.  אומרים שזאת הייתה הנורמה. ולא סתם נורמה, גבר שנתן לך בחיוך מכה בישבנך, או הסתכל לך בחיוך ממזרי על החזה היה שרמנטי, אישה שהפליקו לה בתחת והסתכלו לה בחזה חייכה ואמרה 'תודה רבה'.  'תודה רבה', שאתה נותן לי להרגיש סקסית ויפה. כי מי אני, אם לא קיבלתי שריקה כשעברתי במדרכה. אז הייתה שריקה מיוחדת. אני זוכרת שכבר בגיל 13, הייתי מעכסת במיוחד מול בניין חצי בנוי בשכונה שלנו בחיפה כי משם הגיעו הכי הרבה שריקות, שהוכיחו לי מעל לכל ספק שאני מהממת בג'ינס הזה.  לכל אחת נופל האסימון בזמן שלה. לי הוא נפל לפני עשור. אבל לא דיברתי על זה. לא דיברתי על זה כשהמורה שלי לטבע בבית ספר יסודי ליטף לי את השיער בטיולי כיתה, לא דיברתי על זה בצבא כשהמפקד שלי וסגנו כל אחד בתורו הקפיד להיצמד אלי ממש במקרה בכל הזדמנות, ונתנו לי מכה קלה על הישבן כששלחו אותי להכין להם קפה, ולא דיברתי על זה כשמנהל המסעדה בה מלצרתי כסטודנטית הבטיח אחרי יום שיעשה אותי מנהלת משמרת ובאותה נשימה סידר לי את כתפיית החזיה שבצבצה מהחולצה הצהובה שלי. רוב הנשים בגילי עדיין שותקות. הן אפילו לא בטוחות שעברו הטרדה. אנחנו הדור של המיידלע של עזר וייצמן, אנחנו הדור של תהיי יפה ותשתקי, אנחנו הדור שהאימהות שלנו אמרו לנו בלחש, 'גברים לא יכולים להתאפק, זה לא אשמתם'.  אנחנו הדור הזה.

 

"עכשיו אנחנו בזמנים חדשים שבהם ניתנת לנשים האפשרות להגיד מה שהן חושבות. למחשבות שלהן יש ערך וחייבים להתחשב בו", אומרת שרון סטון בראיון. "אנחנו נכנסים לעידן חדש, מכיוון שלהיות מסוגלת להתבטא באופן שמשקף את מי שאת באמת זו התפתחות מאוד־מאוד חשובה. זה לא רק הקריירה שלי או תעשיית הקולנוע ככלל, אלא שינויים שעוברים על העולם כולו. אותם הדברים שהאמהות והסבתות שלנו נלחמו וסבלו בשבילם. כל מה שאנחנו מנסים לעשות במקצוע שלנו זה לשקף את האנושות כפי שהיא באה לידי ביטוי במציאות".

 

האם באמת אנחנו נמצאות בנקודת זמן אחרת? מצד אחד התרברבותו המוקלטת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנוגע להתנהגות פוגענית כלפי נשים למשל,  לא חסמה את דרכו לנשיאות. מצד שני אולי יש בכל זאת תקווה לשינוי?  

הראיון של שרון סטון ב BBC 

 

שתקנו מספיק - הסיפורים של בנות ה-60 נחשפים

7 הנשים העשירות והמצליחות בעולם

הצתה מאוחרת: התפרסמו אחרי גיל 45

הגברת הראשונה: הסטייל הנועז של בריזי'ט מקרון

איך להתלבש כמו הילרי קלינטון

 

הצטרפו לקהילת פנאי ותרבות של מוטק'ה

 

 

 

 

 

 

 

 

1 תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מכאלה 28/02/18
שרי יקרה ÷ כתבה משובחה כל הכבוד תודה תודה תודה רק היה ניתן לינעוץ כתבה
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בהחיים הטובים

מה יש לכולם נגד הפרסומת עם חווה אלברשטיין?
גם אם מנסים ממש, קשה להתעלם מהסערה שעוררה לאחרונה הפרסומת החדשה של yes בכיכובה של הזמרת חווה אלברשטיין. שלא...
לקריאת הכתבה
"דרך האקרובטיקה אני מחבר בין אנשים"
בגיל שבו בני גילו מתחילים לחשוב על הפנסיה או על קריירה שנייה, משה חנוכה עף. פיזית, הוא עף באוויר ולפעמים...
לקריאת הכתבה
ענת ברזילי על הגיל, חילופי זוגות ובוטוקס
השעבוד לאידיאל היופי ובתוכו ניתוחים פלסטיים, אמהות שמצטרפות לטיולים של הילדים בהודו אחרי הצבא, טרנד...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה