חזרה לבריאות טובה

"גבר בלי זיקפה הוא גבר מתוסכל"

שוקי בן פורת, בעלה הראשון של ציפי רפאלי, חזר בתשובה ומשיק משאבה חדשנית לעידוד הזקפה. איך זה משתלב עם הדת, מה הוא חושב על משפחת רפאלי ואיך המוצר ישדרג גם לכם את המין?
מאת מערכת מוטק'ה 02/02/16
רק 10% מהסובלים מבעיות בתפקוד המיני פונים לטיפול. צילום: Shutterstock

 

 

בשיתוף Pump  StartUP.

 

את הכינוי שדבק בו בעבר, "איש בוהמה", שוקי בן פורת ממש לא מחבב. מי שנחשב בשנות ה-70 לאחד הגברים השווים בישראל, מלך חיי הלילה של תל אביב, טוען היום שניתב עצמו כבר בתחילת הדרך לתחום העסקי. 40 שנה אחרי הוא לגמרי שם, משיק מיזם חדש שעתיד לשנות את חיי המין של גברים רבים בישראל: משאבת ואקום בשם  StartUP Pump תוצרת כחול-לבן לעידוד הזקפה. כזו שלא רק תעודד את כושר הביצוע הגברי, אלא יכולה לשמש גם כתוספת מעניינת לארסנל אביזרי המשחק המקדים במיטה.

 

סקרנים? לחצו כאן 

 

בן פורת, קיבוצניק לשעבר מחפציבה, בן 65 כיום. הוא אמנם אירח את כל המי ומי מעולם הבידור, התקשורת והצמרת הפוליטית של שנות השבעים, במקום שפתח אז יחד עם המסעדן רפי שאולי, "המועדון", אבל עבורו חיי הזוהר היו רק תוצר לוואי. בחורות? הוא תמיד העדיף את הפורמט גבר של אישה אחת. באותם ימים לאישה הזו קראו ציפי לוין, נערת הזוהר שעוד תהפוך לציפי רפאלי, אמה של דוגמנית העל בר רפאלי.

 

"אני אדם צבעוני שעשה המון דברים בחיים, אבל למרות כל מה שחשבו עלי, הייתי עסוק בעיקר בעסקים ופחות בבילויים", מספר בן פורת. "היו סביבי הרבה נשים, אבל ברגע שפגשתי מישהי שהקסימה אותי והתאהבתי, רציתי להתחתן. כנראה בגלל שהתחתנתי מהר מדי, גם התגרשתי מהר מדי".

 

את ציפי לוין הכיר כשהיתה רק בת 15 וחצי, כדוגמנית מתחילה שהפציעה במספר סרטים ישראליים. כשהיתה בת 18 הם נישאו והמריאו ללונדון, שם נולד בנם ניל, 3 שנים מאוחר יותר. חיי הנישואים החזיקו מעמד 10 שנים, ובן פורת מסרב לנדב פרטים על הנסיבות שהובילו לפירוק החבילה. "למה זוגות נפרדים?" הוא עונה בשאלה, "ציפי היתה אהובת ליבי ואשתי הראשונה, הבאנו לעולם בן שהוא היום כבר אבא בעצמו, ויש לנו שני נכדים משותפים".

 

"משפחת רפאלי מקסימה, חבל שיש מי שמקנא בהם"

 

 ציפי ובר רפאלי. עדיין חוגגים יחד קידוש וחגים. צילום: רענן כהן

 

אבל לא רק הנכדים המשותפים מחברים בינו לבין האקסית המיתולוגית, אלא גם חברות אמיצה. למרות שבן פורת הספיק להינשא ולהתגרש פעמיים נוספות, ולהביא לעולם עוד ארבעה ילדים, הוא וציפי שומרים על קשר חם עד היום. בן פורת, אגב, היה זה שהכיר לה את רפי רפאלי, מושבניק וחבר לתחביב הרכיבה על סוסים, בעלה כיום ואביה של בר.

 

"ציפי ואני בקשר כמעט כל שבוע", מספר בן פורת. "אנחנו מסתמסים או מדברים בטלפון והיא נותנת לי הרבה עצות טובות בנושא עסקים ופרסום. יש לי קשר חזק מאד גם עם בר ואהבה גדולה אליה. היא נולדה עקב זיווג שאני עשיתי, שאני רואה בו זיווג משמיים.

 

"משפחת רפאלי מגיעה אלינו בהרכב מלא לקידוש ולחגים. אנחנו חוגגים ביחד עם גרושתי השנייה וכל ילדיי והשמחה רבה. אנחנו אנשים פתוחים והכל זורם, כולם אוהבים את כולם, וכשציפי פוגשת את זוגתי הנוכחית תמר, הן מתחבקות כמו החברות הכי טובות. משפחת רפאלי היא משפחה קסומה וחברים נפלאים. חבל שיש אנשים שמקנאים בהם".

 

- בחתונה של בר היית?

"בוודאי, איזו שאלה? אנחנו משפחה. הייתי על הבמה במהלך החופה וזה היה מעמד מאד מרגש. החתונה היתה מאד יפה, הרבה אמנים הופיעו כמתנת חתונה, היה אוכל מצוין ומוזיקה נהדרת, אנשים רקדו והיתה אווירה שמחה מאד".

 

גילה את אלוהים אחרי מלחמת המפרץ

 

מאז ימי "המועדון" המיתולוגי ועד המיזם החדש Pump StartUP נגעה ידו של בן פורת במיזמים עסקיים נוספים: הוא היה ממייסדי הירחון "מוניטין", הקים את החקלאות האורגנית בישראל, יזם את מרוץ הסוסים הגדול בגעש בתחילת שנות התשעים, ונמנה עם מקימי היישוב היוקרתי ארסוף. בנוסף, שלח ידו בתסריטאות (בן פורת חתום על התסריט לסרט ההוליוודי "גולאג") ובהפקת תכניות לטלוויזיה, והיה מי שהחזיר את אורי זוהר למסך הקטן אחרי 20 שנות היעדרות.

 

כמו זוהר, גם בן פורת גילה בשלב מסוים את אלוהים. זה קרה כשהיה בן 40, לאחר שבמלחמת המפרץ נתקל במכתב של הרבי מלובביץ', שחזה במדויק כמה טילים יפלו בישראל ומתי תסתיים המלחמה. "כשכל הדברים שהרבי אמר התקיימו במלואם, התחלתי ללמוד", הוא מספר. "די מהר הפכתי לחב"דניק שרוף".

 

הוא הספיק להפיק חמישה סרטים למגזר החרדי, אך מאז העדיף להתרחק מהנוף התקשורתי. בימים אלה, כאמור, חוזר בן פורת עם המיזם החדש, משאבת ה- Pump StartUP המבטיחה זקפה גברית ללא תופעות לוואי. בשוק אמנם קיימות משאבות לעידוד הזקפה זה מספר שנים, אך המוצר החדש של בן פורת מהווה לדבריו שדרוג של המוצרים הקיימים, וחוסך את השימוש בהליכים פולשניים.

 

"חשתי זיופים קלים בתפקוד, והוויאגרה גרמה לתופעות לוואי"

 

 שוקי בן פורת עם המשאבה החדשה. בלי תופעות לוואי. צילום: פלג אלקלעי

 

"כל מה שעשיתי בחיי עד עכשיו הוביל לפרויקט הזה", אומר בן פורת. "מעבר להיותו מיזם עסקי, אני מאמין שהמשאבה תוכל להחזיר את החיוך לחייהם של זוגות רבים".

 

איך זה עובד? המשאבה מולבשת על איבר המין, ופועלת על יצירת ואקום חיצוני, שגורם לשאיבת הדם לתוך הפין. מספר לחיצות על מתג חיצוני ישאבו מהמשאבה את האוויר, והזקפה תושג. כדי לשמר אותה יש אפשרות להצמיד גומיית לחץ לבסיס הפין. הגומייה, שכלולה בערכה, מונעת מהדם להתנקז החוצה, ותאפשר לגברים, וגם לנשים שלהם, ליהנות מסקס רציף במשך חצי שעה. הגומייה אינה נראית לעין ואינה מורגשת, וגם לא מפריעה להנאה.

 

לנושא עידוד הזקפה הגיע בן פורת בעקבות פנייה של מכר מהמגזר הדתי, שחלה בניוון שרירים וחיפש דרך לשמר את חיי המין שלו. "חיפשתי עבורו טיפול מתאים והגעתי למשאבת הוואקום", הוא מספר. כדי לשמש דוגמה אישית ולבדוק את יעילות המשאבה, ניסה אותה בן פורת קודם כל על עצמו.

 

"אני כבר לא אדם צעיר, ולפני כשלוש שנים התחלתי להרגיש זיופים קלים בתפקוד המיני", הוא משתף. "התחלתי לקחת ויאגרה והיה ששון ושמחה, אבל הכדור עשה לי כאבי ראש נוראיים. אחרי תחקיר מעמיק שהביא אותי אל המשאבה, הבנתי שזה הפתרון האולטימטיבי. פשוט, יעיל, לא פולשני ולא מכניס כימיקלים לגוף".

 

50% מהגברים בני 50 פלוס סובלים מחוסר תפקוד מיני

 

50% מהגברים בישראל בגילאי 50-60 סובלים מחוסר יכולת לתפקד במיטה. רק כ-10% מהם פונים לטיפול. אמנם גם אצל נשים חלה ירידה בחשק המיני בסביבות גיל המעבר, אך גברים חווים אותה בצורה בולטת יותר, תרתי משמע. ירידה בזקפה, שנגרמת בין היתר מירידה בהורמון הטסטוסטרון בגוף, יכולה לשבש לחלוטין את חיי המין דווקא בגיל שבו יש יותר זמן פנוי לקיים אותם.

 

שם כמעט נרדף לטיפול בבעיות זקפה הוא ויאגרה, אותם כדורים שפרצו לחיינו בסוף שנות התשעים, אך אלה מגיעים עם הגבלות מזון ושתייה למיניהן, ובכך מונעים את השילוש הקדוש של אוכל טוב-אלכוהול-סקס. חוץ מזה, הוויאגרה היא תרופה לכל דבר, וככזו יכולה לגרום לתופעות לוואי כמו כאבי שרירים, הפרעות בראייה, צרבות וכאבי ראש, ואלה, כידוע, פחות הולכים טוב עם סקס.

 

בן פורת מוכיח שבעיות זקפה, סקס ודת דווקא כן הולכים ביחד: כאדם מאמין, הוא פנה לעסקי משאבות הזקפה רק לאחר שזכה בחותמת הכשרות של "מכון פועה לרפואה ופוריות על פי ההלכה". "הרב אמר לי שאני מסייע כאן לקיום שתי מצוות", הוא מספר. "גם 'פרו ורבו' וגם מצוות 'עונתה'. על פי המשפט העברי, גבר חייב לספק לאשתו את 'שארה, כסותה ועונתה'. עונתה זה הסיפוק המיני שלה".

 

"הגבר החרדי חסר ניסיון, והאישה נשארת מתוסכלת"

 

 

 

"הרב עודד את המיזם ואמר שאני מסייע בקיום מצוות". צילום: Shutterstock

 

לדבריו, Pump StartUP יכולה לסייע לזוגות רבים במגזר החרדי לשפר את חיי המין. "נשים חרדיות הרבה פעמים לא מגיעות לסיפוק מיני, כי הגבר החרדי הוא חסר ניסיון בתחום, מתרגש, ולא מסוגל להאריך את האקט. האישה פעמים רבות נשארת מתוסכלת".

 

לפני שהחל בפיתוח המכשיר, חקר בן פורת את ההיצע הקיים. "הפעלנו אנשים שבדקו משאבות שונות ועמדו על היתרונות ועל החסרונות שלהן, ופיתחנו משאבה שיכולה לשמש מגוון רחב ביותר של גברים, בהם חולי סוכרת, שלא יכולים להגיע לזקפה בלי זריקות וכדורים, ואנשים מבוגרים באופן כללי.

 

"הנסיינים שלנו היו בין השאר אנשים בני 60 ו-70 פלוס. המבוגר שבהם, גבר בן 92, סיפר לנו שהמכשיר שינה את חייו והוא מאושר, אחרים סיפרו שהם מצליחים היום להגיע לביצועים שלא הצליחו להגיע אליהם בגיל 30. גברים ששנים לא חוו אורגזמה בגלל בעיית זקפה, מצליחים להגיע אליה. זה יכול להציל את חיי המין ולפעמים אפילו למנוע פרידות".

 

את המיזם מכנה בן פורת "להרים את מצב הרוח". "לתפקוד המיני יש חלק משמעותי מאד במצב הרוח שלנו", הוא מסביר. "אנשים נכנסים לדיכאון כשהם לא יכולים לקיים יחסי מין. גבר בלי זקפה מרגיש פגיעה בגבריות, זה התסכול הכי קשה".

 

כדי ליהנות ממשאבת Pump StartUP לא חייבים לסבול מבעיית אין אונות חמורה: המשאבה מתאימה גם לזוגות שרוצים לגוון את המשחק המקדים, ולהבטיח זקפה מהירה וארוכה. גם גברים הסובלים משפיכה מוקדמת יכולים להפיק ממנה תועלת, ולהחזיק את הזקפה גם אחרי השפיכה.

 

ויאגרה עוזרת רק ב-60%-70% מהמקרים

 

ניסה ויאגרה, אך הכדורים גרמו לכאבי ראש. צילום: Shutterstock

 

פרופ' אלכסנדר גרינשטיין, אורולוג ומטפל מיני המשמש כיו"ר איגוד האורולוגים בישראל, מסביר כי בעיות זקפה בגברים עלולות להיווצר מסיבות שונות, שמשותפת להן פגיעה בזרימת הדם לאיבר המין. "הסיבות יכולות להיות רבות - ממתח נפשי וחרדות ביצוע ועד למחלות הורמונליות, השמנה, סוכרת, מחלות כלי דם, נטילת תרופות שונות ועבר של ניתוחי ערמונית", הוא אומר. 

 

"הטיפולים המוצעים כיום בבעיות זקפה הם תרופות כמו ויאגרה וסיאליס, הזרקת תרופות ישירות לאיבר המין, ובמקרים קיצוניים - ניתוחים להחדרת תותב פלסטיק או סיליקון לתוך הפין. הטיפול במשאבת ואקום פשוט ומכני, ומתאים גם למי שאינם יכולים ליטול את התרופות". 

 

גם הסקסולוג פרופ' רפי חירותי, יו"ר איגוד הסקסולוגים, מסכים שמשאבת הוואקום היא פתרון יעיל לבעיית הזקפה ולשיפור חיי המין. "כדורים כמו ויאגרה עוזרים רק ב- 60%-70% מהמטופלים", הוא אומר. "גם שיטות פולשניות כמו הזרקות לפין לא מתאימות לאנשים מסוימים, למשל לסובלים מבעיות בקרישת הדם. הטיפול בוואקום הוא טיפול שמרני לחלוטין, שאינו מתנגש בתרופות ואינו גורם לתופעות לוואי. מניסיון עם זוגות מטופלים רבים, הוא גם מאד קל ונוח לשימוש". 

 

למען הבטיחות, בשימוש במשאבת Pump StartUP חשוב לזכור כמה דברים: אחרי חצי שעה של סקס רצוף חובה להוריד את הגומייה מאיבר המין. השארתה לאורך זמן רב יותר עלולה לפגוע בזרימת הדם. כדאי לדעת גם שלאחר השימוש במשאבה עלול להיווצר שינוי קל בצבע איבר המין, שנעלם אחרי הסרת הגומייה. ולסיום, קחו אוויר. גם אם אתם לא יוצאים מהמיטה במשך כמה שעות, חשוב לקחת הפסקה של חמש דקות לפחות בין שימוש אחד במשאבה לשימוש נוסף.

 

עלות ה- Pump  StartUP היא 198 שקלים. למידע נוסף לחצו כאן.

 

עכשיו זה מדעי: זוגיות טובה, סקס טוב 

רוצים לחיות כמו בעבר? חשבו שנית

סקס אחרי גיל 50: אם תרצו

סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר

חיי מין אחרי גיל 70

מיניות בגיל הזהב: כל הדרכים

גברים מבוגרים, אל תוותרו על סקס

1  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה עמליה אור 02/02/16
נו!ושוב יריד ההבלים פורח ומשגשג

ושוב נישתכח הפיתגם שהכל בראש

תוקם עוד עיר בסין ותיפרח ותשגשג
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בבריאות טובה

האימון המוחי שיעכב לכם את הירידה בזיכרון

בשיתוף חברת Effectivate

נכנסתם לאחד החדרים בבית ושכחתם מה רציתם לעשות בו? חיפשתם יותר מדי זמן את הסלולרי,...

לקריאת הכתבה
הפיתוח שעוזר לחולי שבץ למצות את זכויותיהם

במהלך חודש מרס השנה, כשמגפת הקורונה הגיעה גם לישראל, התגייסו כל הצוותים הרפואיים בבתי החולים לטיפול בחולי...

לקריאת הכתבה
בני 75+? המדינה מממנת לכם טיפולי שיניים!

בשיתוף מועצת הבריאות - משרד הבריאות

בריאות השיניים חשובה בכל גיל, גם מבחינה רפואית וגם מבחינה חברתית:...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה