חזרה לקריירה שנייה

"ההתנדבות נותנת לנו הזדמנות לעשייה"

צוות גמלאים, בראשותם של ישראל וזיוה בן ארצי, מפעיל את החנות "אהבה שנייה" בצומת רופין - מיזם יד שנייה חברתי שכל הכנסותיו מופנות לנזקקים
מאת עדי כץ 04/09/14
נותנים באהבה גדולה

 ישראל וזיוה בן ארצי בחנות "אהבה שנייה"

 

מאז התוודעתי לפני כמה שנים לחנות "אהבה שנייה" שבצומת רופין, מיזם יד שנייה חברתי של המועצה האזורית עמק חפר, אני חוזרת אליה שוב ושוב. אחרי הכול, המוני פריטי לבוש ואופנה במצב מצוין, שרבים נושאים תוויות מעצבים, במחיר חמישה עד עשרה שקלים לאחד, הם פיתוי שקשה לעמוד בו. אז מה אם צברו קצת ותק.

אבל לא רק היצע המציאות (הדורש אמנם חיטוט מעמיק, אך משתלם). גם צוות הגמלאים המקסים, שהקים ומפעיל את החנות בהתנדבות בפיקודם של ישראל וזיוה בן ארצי, שניהם סביב גיל 80, הוא מקור משיכה.

 

באנרגיות בלתי נדלות ובחיוך על הפנים הם מתרוצצים בין החדרים עמוסי המדפים והקולבים, ממיינים, מקפלים, עורמים ותולים ומדריכים את הקונים במבוכי החנות. הללו יוצאים מכאן עם ערימות של בגדים במחיר מגוחך, לא לפני שישראל החביב, בשלייקס ובעיניים כחולות, עושה את החשבון ואורז את הרכישות בשקית גדולה, מיד שנייה.

 

על הקמת והפעלת החנות, שכל הכנסותיה לנזקקים, זכו לאחרונה זיוה וישראל בן ארצי, ב"מגן שר הרווחה למתנדבים מצטיינים", שיוענק להם בקרוב בטקס מיוחד. הם גרים במושב חרב לאת, נשואים כבר 62 שנה, הורים לארבעה וסבים ל-12 נכדים.

 

מגשימי החלומות

 

רוצים להתנדב? מחפשים התנדבות שתתאים לכם? לקהילת התנדבות: לחצו

1  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מיכל ואקנין 04/09/14
כל הכבוד לכם...כגמלאית שמתנדבת בכל מיני מקומות אני מזדהה עם הכתבה הגמלאים שמתנדבים מרגישים תמיד צעירים...מאושרים. תמשיכו בפעילות שלכם המבורכת..הרבה בריאות כל מי שנותן מקבל
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בקריירה שנייה

ממנהל מכירות לליצן רפואי
זה קרה ב-2005 - משה ניב סקרבניק ואשתו הגיעו לביתה של בתם, כדי להרכיב מיטת תינוק לנכדם הראשון. בדרכם חזרה...
לקריאת הכתבה
יום המעשים הטובים: גולשי מוטק'ה למען הקהילה
יש כל כך הרבה דרכים לתרום ולעשות טוב - לבקר בביתו של שכן קשיש, לעודד ילד חולה סרטן, ללטף כלב בודד בכלביה...
לקריאת הכתבה
"הדברים הכי פשוטים הם משימה עבורי"
כולנו מכירים את הדפיקה הזאת בדלת, של יום ההתרמה השנתי של עמותת איל"ן. כבר יותר מ-60 שנה נערך "מצעד הפרוטות"...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה