חזרה ליחסים

"מותו של יואב מראה כמה החיים שבריריים"

יואב גפן, חבר קבוצת "מוטק'ה ראשון לציון", נהרג במהלך התנדבותו במשטרה. בתו וחברי הקבוצה נפרדים ממנו בחיבוק אחרון
מאת עדי כץ 13/01/16
חברי הקבוצה חוגגים בימים יפים יותר. ראשון משמאל: יואב גפן. צילום: באדיבות מינה גבע

 

 

רק לפני כשלושה שבועות יצא יואב גפן בן ה-66 לטיול לנצרת, עם חבריו לקבוצת "מוטק'ה ראשון לציון". בתחילת שבוע שעבר התבשרו חברי הקבוצה שגפן, חברם היקר, נפטר מפצעיו, בעקבות תאונה קשה שעבר במסגרת תפקידו כמתנדב במשטרה.

 

זה קרה ביום שישי, ה-1 בינואר. כמתנדב במשטרת התנועה מזה שנתיים, הוזעק גפן לטפל בתאונת דרכים באחד מצמתי ראשון לציון בה התגורר. נהג משאית שחצה את הצומת לא הבחין בו, וגפן נפגע. "שוטר שהיה איתו התקשר והודיע שאבא נפצע", מספרת בתו הבכורה, הדס, "אבל הבנו שהוא פצוע יחסית קל ויצא מכלל סכנה.

 

"כשהגענו לבית החולים, מצאנו את אבא עם חבלות ועם שבר באגן, שאמרו לנו שיירפא. הוא היה בהכרה ודיבר, אבל סבל מכאבים ולא היה לו תיאבון. הוא אפילו לא היה מחובר למכשירים. כעבור יומיים חלה התדרדרות פתאומית במצבו, והוא נפטר".

 

"היה לו חשוב לתרום לקהילה"

 

 המודעה שהועלתה בקבוצת "מוטק'ה ראשון לציון" לזכרו של יואב גפן ז"ל

 

יואב גפן ז"ל, מטפל אלטרנטיבי, היה אב לשתי בנות וסב לארבעה נכדים. "הוא רצה לתרום לקהילה, זה היה מאד חשוב לו", מספרת הדס על הסיבות שהובילו אותו להתנדב במשטרה. "הוא בחר במשטרה כי אהב את הדברים האלה. בצבא הוא שירת ביחידה קרבית, היתה לו חגורה שחורה בקראטה".

 

מדי יום שישי התייצב גפן בתחנת משטרת ראשון לציון, ויצא לסיורים עם שוטרי התנועה. "הוא היה חוזר מהסיורים האלה עם המון סיפורים", נזכרת הדס. "היה חשוב לו להשתייך, לתרום. אף פעם לא חשבנו שזה יכול להיות מסוכן, שהוא נכנס לזירות של תאונות. חשבנו שהוא מסתובב בניידת ומחלק דוחות".

 

לצד ההתנדבות במשטרה, בחר גפן - לאחר שפרש מעסקי הנדל"ן - לעסוק ברפואה אלטרנטיבית. "הוא היה אדם מאוד רוחני והגיע לזה כחלק מהרוחניות", מספרת בתו, "הוא רצה לטפל באנשים ולעזור להם".

 

"יש אנשים שנכנסים ללב, ויואב היה אדם כזה"

 

לפני מספר חודשים הצטרף גפן לקבוצת מוטק'ה ראשון לציון - מסגרת חברתית שמקיימת מפגשים שבועיים, טיולים ומסיבות. "הוא הצטרף זמן קצר לאחר שהקבוצה הוקמה", מספרת מנהלת הקבוצה, ורד תג. "הכרנו בחור שקט, חיובי מאד, עדין בהתנהגותו, לא מתבלט ודי צנוע, שהשתלב מאד יפה. בזמנו הוא הציע שהקבוצה תצא לפיקניק משותף, ואמר שיש לו מקום סודי. לצערנו לא הספקנו להוציא את זה לפועל". 

 

ויויאן, חברה בקבוצה, חשה צורך להגיע לנחם את המשפחה לאחר מותו. "פגשתי אותו רק שלוש פעמים", היא מספרת, "אבל יש אנשים שנכנסים לך ללב. במפגש האחרון ישבתי איתו ועם חברה נוספת ופטפטנו. לחברה היו כאבי ברכיים והוא נתן לה כמה טיפים. הוא סיפר לנו איך הוא מטפל באנשים וכמה זה עוזר. הוא היה איש נחמד, קיבלתי את ההודעה על מותו בהלם טוטאלי".

 

באוטובוס, שהוביל את חברי הקבוצה לטיול האחרון בנצרת בחודש דצמבר, חלק גפן את הספסל עם חנה, חברה אחרת בקבוצה. "שוחחנו כל הדרך", היא נזכרת, "זו היתה שיחה מאד נעימה. הוא סיפר חוויות מעברו, סיפרנו בדיחות וצחקנו, היו לו תובנות מעניינות על יחסים, הוא סיפר על הבנות ועל הנכדים שלו. התרשמתי שהוא אדם מאד נחמד ורגיש, שנושא את משא החיים, כמו כולנו, אבל משתדל גם ליהנות.

 

"קשה להאמין שאדם שרק לפני ימים בודדים היה מלא חיים, תקוות וחלומות, פתאום לא קיים. זה מחמיץ את הלב ומראה שוב כמה החיים שלנו שבריריים".

 

 

לקהילת "מטיילים יחד" של מוטק'ה לחצו כאן 

הצטרפו לקהילת ההתנדבות של מוטק'ה

המדריך המלא למתנדב המתחיל

זיקית הרוקנרול: דיוויד בואי הלך לעולמו

והבדידות חונקת את הצחוק: פרידה מגבי שושן

"החיוך של הילדים זה השכר שלנו"

קשישים וחיות מחמד: התנדבות שמעלה חיוך

הפנסיונרים שמתנדבים לסייע לקשישים

"ההתנדבות נותנת לנו הזדמנות לעשייה"

ההתנדבות היא עיסוק לנשמה

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

"חברה טובה היא כמו אחות, ולפעמים יותר"

אנחנו מכירים חברים בבית הספר, בצבא, באוניברסיטה, בעבודה, דרך בני זוג. כשיש כבר ילדים אנחנו מכירים חברים...

לקריאת הכתבה
אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'

 

 

 

זה ידוע שאנשים מוצאים עניין באנשים דומים להם, או בעלי מכנה משותף עמם. חשבו על בני הזוג שלכם או על...

לקריאת הכתבה
איך להכיר חברים חדשים אחרי גיל 50?

"אני זוכרת שישבתי מול הטלפון והתלבטתי את מי להזמין לקפה ספונטני", מספרת ליאורה, 61 (כל השמות בכתבה זו בדויים...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה