חזרה ליחסים

15 טיפים לדייט מוצלח בגיל 50+

לצאת לדייטים זה דבר מורכב בכל גיל, וככל שהגיל עולה זה עלול להיות מאיים יותר. כדי להקל על העניין ביקשנו משלושה מומחים בתחום את הטיפים המנצחים שלהם לדייט מוצלח אחרי גיל 50. הרי הם לפניכם
מאת מורן זלמה 28/04/19
15 טיפים לדייט מוצלח בגיל 50+
אפשר להפוך את חווית הדייטים למהנה, גם בגיל 50 פלוס. צילום: Shutterstock

 

 

 

דייטים בכל גיל יכולים להיות דבר מרתיע, אבל אם אתם מחוץ למשחק זמן רב, זו יכולה להיות תחושה מאיימת במיוחד. החדשות הטובות הן שברגע שתעשו את הצעד הראשון זה כבר לא ירגיש לכם כל כך נורא. להיפך, לפגוש אנשים חדשים זה מאוד כיף, וזו גם הזדמנות מצוינת למצוא פרטנר שיהווה תוספת מדהימה לחיים שלכם.

 

אבל בואו נחזור רגע לצעד הראשון. בין אם אתם רווקים, גרושים או אלמנים, לפעמים כולנו זקוקים לדחיפה קטנה או מנגד - לעצה טובה שתעזור לנו לחזור לעלות על הסוס. ביקשנו משלושה מומחים את הטיפים המנצחים שלהם לדייטים מעל גיל 50. עכשיו, שנגמרו התירוצים, אתם מצוידים ומוזמנים לצאת לדייט מוצלח.

 

 

הטיפים של מיטל פריברג-לוסטיג, יזמית ובעלים של מרכז להעצמה אישית:

 

1. השאירו את המטענים מחוץ לדלת.

 

 קשר חדש הוא הזדמנות לעכל את הלמידה מקשרי העבר שלנו. צילום: Shutterstock

 

 

כולנו סוחבים איתנו מטענים מהעבר - מערכות יחסים ישנות, קשרים בעייתיים, נושאים בריאותיים. מערכת יחסים חדשה מעניקה לנו הזדמנות להתחדשות. נכון, לא תמיד זה פשוט להשאיר את העבר שלנו מאחור, אבל התחלה של הקשר היא הזדמנות עבורנו לפנות מקום ליותר אושר ושמחה שיכנסו לחיים שלנו.

 

אין הכוונה להתכחש לעבר או להסתיר את מי שאנחנו, אבל קשר חדש הוא הזדמנות לעכל את הלמידה מקשרי העבר שלנו, ולאפשר לנו להיות יותר האדם שאנו רוצים להיות במערכת היחסים החדשה.

 

2. אל תתפשרו – קבעו אתם את הסטנדרט.

 

מערכות יחסים הן תחום שאנחנו ממש לא רוצים להתפשר בו. ליצור זוגיות זה יחסית קל, ליצור זוגיות טובה זה כבר אמנות, אבל זה לגמרי אפשרי. חשוב מאוד כבר בהתחלה להגדיר מה הם הסטנדרטים שאנו לא מוכנים להתפשר עליהם בזוגיות, ואם מה שמגיע לא עומד בסטנדרטים האלו - לשחרר מהר ובאהבה. משהו שהתפשרנו עליו בהתחלה יכול להפוך לבעיה גדולה בעתיד.

 

3. שאלו את עצמכם: מהו הדבר האחד שהכי חשוב לכם במערכת יחסים?

 

מובן שאנחנו רוצים שמערכת היחסים החדשה תהיה טובה יותר מהקודמת, וכדי שזה יקרה כדאי להבין מה היה הכי חסר לכם במערכות היחסים הקודמות שלכם? שימו את הדגש על דבר אחד שאם לא יהיה במערכת היחסים החדשה, לא שווה לכם לקבוע דייט שני או להמשיך בקשר. זה יאפשר לכם לא לחזור על טעויות העבר, וליצור מערכת יחסים טובה יותר מהקודמת.

 

4. הסתכלו על תקופת הדייטים כתהליך למידה עצמית, ולא רק כמטרה למצוא זוגיות.

 

הזדמנות ללמוד על עצמכם בתהליך ואפילו ליהנות ממנו. צילום: Shutterstock

 

 

הסתכלות כזו מביאה קלילות לתוך המפגשים, כי כשאנחנו משוחררים מהתלות בתוצאה יש מקום ליותר זרימה ואפילו להנאה מהדרך. בצורה כזו אתם יכולים להיות יותר אתם. כשאתם ממוקדים במחקר ובלמידה ולא רק בשורה התחתונה, התהליך הופך להיות הרבה יותר מעצים וטבעי.

5. שאלה שכדאי לשאול בדייט: "מה הכי חשוב לך במערכת יחסים זוגית?".

 

מערכת יחסים טובה היא כזו שמספקת את הצרכים של שני הצדדים, וכששני הצדדים נהנים לספק זה לזו את הצרכים החשובים להם, הזוגיות יכולה להיות טובה ומספקת לאורך זמן. השאלה "מה הכי חשוב לך במערכת יחסים זוגית?" יכולה לאפשר לכם בעיקר להבין מה הם הצרכים העיקריים שחשובים לצד השני, ולהבין אם זה מתאים לכם.

 

6. שאלו שאלות במקום לקפוץ למסקנות.

 

כשאנחנו מסתכלים על הצד השני מהעיניים שלנו, הרבה פעמים אנחנו מסתכלים מבעד לעדשה שמגבילה את מה שאנחנו יכולים לראות. לפעמים אנחנו מסיקים מסקנות שגויות מדברים שנאמרו או קרו, וזה יכול לחבל לנו במערכת היחסים. במקום לקפוץ למסקנות, חשוב להבין בתור התחלה שמה שאנו רואים עובר דרך המשקפיים שלנו והאמונות שלנו, וכדי לדעת באמת מה קורה עם הצד השני, אפשר פשוט לשאול, בלי להתבייש.

 

 

הטיפים של יעל בשור, יועצת, משקמת יחסים ומגשרת:

 

1. תתחילו להתאמן.

 

 

אם תצאו לכמה וכמה דייטים, זה יהפוך קל ופשוט יותר. צילום: Shutterstock

 

 

לצאת לדייטים זה דבר מורכב בכל גיל, וככל שהגיל עולה המורכבות גם כן עולה. כמו הרבה דברים אחרים, אימון עוזר כך שאם תצאו לכמה וכמה דייטים, זה יהפוך קל יותר ואם לא יצאתם הרבה זמן לדייט אז הכושר קצת רופס, וזה גם מפחיד וגם לא ממש עושה חשק להתחיל. אחרי פעם או פעמיים מרגישים שהנה, זה הולך לא רע ואז יש עליות וירידות בתחושה, בתלות בדייט ובמצב הרוח. אם יש כמה דייטים לא מוצלחים לפעמים מרגישים אבודים ושאין באמת סיכוי למצוא מישהו.

 

זכרו: מי ששכר או קנה דירה צריך רק דירה אחת מוצלחת, לא הרבה. ככה גם עם דייט. צריך אחד שיהיה מוצלח, ולפעמים בשביל זה צריך לראות הרבה דירות.... סליחה, לצאת להרבה דייטים.

2. אפליקציות ואתרי היכרויות הם לא מילה גסה.

כיום יש דרכים מודרניות למצוא בני זוג לדייטים, שחלקם לא היו קיימים לפני 30-20 שנים. יש אתרים, אפליקציות, קבוצות פייסבוק וגם אצלנו כאן במוטק'ה, יש קהילת הכרויות ענפה לבני 50 פלוס. שווה להתנסות בדייטים אונליין, במיוחד אם אתם בין כה וכה גולשים באינטרנט ובפייסבוק. אולי לוקח זמן להתרגל לרעיון, אבל זה מאפשר נגישות להמון אנשים שלא הייתם יכולים להכיר בנסיבות אחרות, ובנגיעת מקלדת. 

 

3. הפיצו את הבשורה.

 

טוב אולי לא עם מגאפון, אבל כדאי לספר לחברים ולבני משפחה שאתם מחפשים זוגיות. צילום: Shutterstock

 

 

אם אתם מחפשים בני זוג לדייט, אל תתביישו להכריז על כך. יידעו חברים ובני משפחה שאתם בעניין, ובקשו מהם לחשוב עליכם ועל מי אפשר להכיר לכם. מעבר לכך שאתם לא יכולים אף פעם לדעת את מי הם מכירים ויכולים להכיר לכם, עצם ההכרזה שאתם מחפשים והכוונת המודעת שלכם למציאת דייט יוצרת אנרגיה טובה, וברוח "מחשבה בוראת מציאות" אתם עוזרים לעצמכם ליצור אנרגיה חיובית לדייטים.

 

4. לא חייבים לדבר על הכל בדייט הראשון.

 

אם אתם מעל גיל 50 ובעלי משפחה וניסיון משפחתי, סביר להניח שיש לכם מטען רגשי רציני. עדיף לא להציג אותו במפגש הראשון ואולי אפילו לא בשלישי. רק אחרי שיש קצת הכרות ואתם מרגישים בטוחים ושיש כימיה, שווה להתחיל לשתף. גם כדי לא להבריח אחרים, גם כדי שהדייט יהיה קליל ונעים וגם כדי לא להרגיש שחשפתם את עצמכם מאוד בפני זר, שאולי אחרי הדייט הזה יישאר זר.

 

שיחה על הילדים או הנכדים ועל האקס רצוי לשמור למפגש מאוחר יותר. בהתחלה לפחות כדאי למצוא נושאים קלילים לשיחה, כמו תחביבים, מה מחפשים בקשר, לברר נושאים שחשובים לכם כמו פוליטיקה, רמת פעילות גופנית, ואולי אפילו מצב פיננסי - מהבחינה של סוגי פעילות מועדפים. אם אחד מעדיף בילויים יקרים ולשני אין אפשרות כלכלית, יתכן שכדאי לגלות זאת כבר בהתחלה.

כמו בכל קשר בין אנשים, תקשורת טובה היא המפתח. חשוב מאוד להקשיב למי שיושב מולכם. בדייט מוצלח שני אנשים חושפים קצת מידע על עצמם, משתפים ומקשיבים. אם רק תדברו, לא תוכלו לדעת את מידת ההתאמה ביניכם. חשוב לתת לשני המשתתפים בדייט מקום וזמן.

 

5. אל תעשו שום דבר שלא מרגיש לכם בנוח.

 

בואו נשים את הקלפים על השולחן: אם הקשר ימשיך, בסופו של דבר מגיעים לסקס. זה יכול להיות במפגש הראשון או השביעי, זה לא משנה, העיקר שעושים זאת כי מרגישים שזה מתאים. אם זה לא מתאים אז חשוב לומר זאת (תקשורת טובה, זוכרים?). ואם מתביישים ולא נעים? אז חשבו על זה שאתם מתחילים קשר חדש ומאוד חשוב להתחיל אותו בכנות אמיתית. אם זה לא מתאים לכם, שתפו. אם יש התעקשות בצד השני או תחושה לא נעימה בגלל שזה לא מתאים לכם, אז אולי הקשר לא מתאים לכם. אל תתביישו לדבר על זה, אתם כבר בגיל שבהחלט אפשר לומר מה מתאים לכם ומה לא. בעיקר מה לא. 

 

 

הטיפים של ליאור רוזנטל, מאמן אישי, מומחה בתהליכי קבלת החלטות בנושאי זוגיות, קריירה וניהול זמן:

 

1. תהיו אתם, כי זה הכי טוב שיש.

 

 

תתחברו לחזקות, לעוצמות וליתרונות שלכם - ואת זה תקרינו בדייט. צילום: Shutterstock

 

 

אל תנסו להציג דמות שהיא שונה ממי שאתם כדי לשאת חן בעיני הצד השני. בסופו של דבר האופי שלנו יתגלה. תאמינו במי שאתם, תתחברו לעוצמות, לחזקות, ליתרונות ולערכים שיש בכם - ואת זה תקרינו בפגישה לבן או בת הזוג.

 

2. תקשיבו ותתעניינו.

 

הניסיון מלמד שכל בני האדם אוהבים שמתעניינים בהם, כל עוד הדבר נעשה בצורה נעימה, קשובה ומכילה. העצימו בכם את הסקרנות, אבל אל תהפכו אותה לחטטנות. אפשרו לצד השני לשתף במידה הנכונה לו, ותתקדמו בהתאם למידה שאותה הוא מאפשר.

 

3. תנו הזדמנות.

 

אל תמהרו לחפש מה לא טוב או מה לא עובד. חפשו דווקא את מה שמחבר, מה שמשותף, מה שמסקרן. תאפשרו לדברים להתבהר, גם אם כרגע יש מעט מדי מידע. סמכו על עצמכם שתדעו לזהות מה טוב לכם, וזכרו שבכל רגע תוכלו לקבל החלטה שניסיתם וזה לא מתאים.

 

4. זוגיות זה לא הכל.

 

קל מאוד להישאב לעולם הדייטים, אבל חשוב להקדיש את תשומת הלב תוך התחשבות בתמהיל הרחב של החיים: זמן למשפחה, לעבודה, לחברים, והכי חשוב – לעצמנו. דייטינג זה לא מרוץ או תחרות, זה תהליך. וככל שנאפשר אותו במידה הנכונה, מבלי לתת לעיסוק בזה להשתלט עלינו, כך נבטיח החלטה שקולה ונכונה יותר ברגע שנמצא את הפרטנר המתאים, וגם נהנה יותר מהדרך.

 

 

סקס בגיל השלישי: גילויים חדשים

השקרים שמספרים לנו על סקס בגיל 50+

מבוגרים, מאוהבים ומצטלמים

ומה אחרי הדייט? זוגיות מנצחת בעשרה צעדים

ואיך בונים את הזוגיות מחדש בפנסיה?

בגיל 60 התאהבתי כמו מתבגרת

כנסו לגלות: איך אתם בוחרים בני זוג?

 

מעל 50 ומחפשים אהבה? הצטרפו לקהילת פנויים ופנויות של מוטק'ה

 

2  תגובות  אהבו


התמונה של תגונה
אילןל 01/05/19
הנושא:דייט לאחר גיל 50 לדעתי עם הינכם בני 50 פלוס ואחרי מערכת יחסים קוודמת וילדכם בוגרים,והכרתם בן בת זוג בכדי לשמר את ההתרגשות החדשה.תמשיכו להתגורר בביתכם מבלי לאמץ את הבן בת זוג.קיבעו פגישות פעם אצ...
הנושא:דייט לאחר גיל 50 לדעתי עם הינכם בני 50 פלוס ואחרי מערכת יחסים קוודמת וילדכם בוגרים,והכרתם בן בת זוג בכדי לשמר את ההתרגשות החדשה.תמשיכו להתגורר בביתכם מבלי לאמץ את הבן בת זוג.קיבעו פגישות פעם אצלה ופעם אצלו .פעם בשבוע צאו לסרט,מפגשים,מועדוני ריקודים מובטח שגם הסקס יגיע.אך אם תיתגוררו יחדיו השעמום במהרה יגיע אז מה עשיתי עם כל החיזור שרציתי.תנו כבוד לבן הזוג עשו ספס בין פגישה לפגישה ועל תיתקרצינו בהצלחה אילן
התמונה של תגונה
אריאל 248 23/05/19
לתת עצות זה קל - לא מתחייבים לכלום... כל אדם הוא עולם ומלואו והמשותף הוא שכולם רוצים להצליח בבחירה ובכלל שיהיה טוב... אם אין כימיה בין גבר לאשה לא תעזורנה כל העצות שבעולם!... פגישות ראשונות לרוב זו...
לתת עצות זה קל - לא מתחייבים לכלום... כל אדם הוא עולם ומלואו והמשותף הוא שכולם רוצים להצליח בבחירה ובכלל שיהיה טוב... אם אין כימיה בין גבר לאשה לא תעזורנה כל העצות שבעולם!... פגישות ראשונות לרוב זו הצגה לשם רושם טוב - האמת תמיד מתגלה לבסוף ולא תמיד היא נחמדה... אין גברים מושלמים ואין נשים מושלמות, ולא כל שכן אחרי גיל 50 שמאד לא קל להשתנות. על כן חייבים להחליט עם מה אפשר לחיות ועם מה 'יהרג ובל יעבור'... הקרבה הגופנית הינה חלק חשוב ובלתי נפרד ממערכת יחסים בין גבר ואשה - תרגילי התחמקות עשויים להביא לסיום זריז של של מערכת היחסים - הייתי אומר ש100 ימי חסד לצד המתחמק זה פחות או יותר קצה הגבול העליון...
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד ביחסים

"מי שלא חווה בגידה לא יבין איך זה מרגיש"
למיכאל (שם בדוי, הפרטים שמורים במערכת), בן 50 פלוס מבאר שבע, לא הייתה סיבה לחשוד באשתו בבגידה עד שחבר משותף...
לקריאת הכתבה
הגיל והתרגיל: טיפים לחיזור בגיל 50+
  מתי בפעם האחרונה יצאתם לדייט? אם התשובה שלכם היא לפני 10, 20 או 30 שנה – כדאי שתמשיכו לקרוא. יש סיכוי טוב...
לקריאת הכתבה
כנגד כל הסיכויים: הזוגות היציבים של הוליווד
  יציבות היא לא בדיוק מושג שגרתי בהוליווד. אנחנו יותר שומעים על גירושים ופרידות מאשר על חתונות וזוגות...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה