חזרה ליחסים

חוגגים 60 שנות נישואים - בט"ו באב

יצחק וניצה דוידי הכירו כששירתו בחיל הים – היא היתה במפקדה, הוא בצוות שאחראי על הבאת הצוללת הראשונה לארץ. ניצה שמה עליו עין מהרגע הראשון שראתה אותו, יצחק לא חשב שיש לו סיכוי. 10 חודשים אחרי, כשחזר מאנגליה עם הצוללת וצוות השייטת, ניצה רצה לעברו והוא השיב לה בחיבוק. הם התחתנו בט"ו באב ומאז הם ביחד, חוגגים בחג האהבה הנוכחי 60 שנות נישואים. "הסוד שלנו? קודם כל החברות", הם אומרים
מאת חני יודל 05/08/20
חוגגים 60 שנות נישואים - בט
גם אחד הבנים שלהם התחתן בט'ו באב. ניצה ויצחק דוידי, צילום באדיבותם (צילום: shutterstock)

 

מה יותר נעים מלחגוג אהבה בט"ו באב? לחגוג יום נישואים בט"ו באב, ולא סתם – אלא יום נישואים עגול, 60 ליתר דיוק. אם זה נשמע טוב מדי כדי להיות אמיתי, כדאי שתכירו את יצחק וניצה דוידי, שנישאו בתאריך המיוחד הזה בדיוק לפני שישים שנה, ועדיין חוגגים אהבה בכל יום. "אנחנו לא מאמינים שאנחנו נשואים כבר 60 שנה", אומרת ניצה. באוקטובר הקרוב היא תחגוג גם יום הולדת עגול, 80 במספר, וחודש אחריה יחגוג יצחק יום הולדת 83. יש להם 3 בנים, 9 נכדים ו-3 נינים.

שניהם ילידי חיפה. הם הכירו בשירותם הצבאי בחיל הים - יצחק היה בצוות האחראי על הבאת הצוללת הראשונה לארץ ב-1959, אח"י תנין. ניצה שירתה במפקדה. "שמתי עליו עין עוד לפני שהתנדב לנסוע לאנגליה להביא את הצוללת", אומרת ניצה. "הכרתי אותו אבל לא היינו בקשר. בזמן שהיה באנגליה היו לי בני זוג, אבל חשבתי עליו כל הזמן הזה. עקבתי אחריו מהמפקדה, יכולתי לדעת עליו הכל. וכך ידעתי כשהגיע לארץ, כעבור 10 חודשים מאז שנסע". ניצה וחיילת נוספת שימשו כפקידות של שייטת 7, שייטת הצוללות, אבל מפקד הבסיס לא הרשה להן להיות בנמל ולחזות בטקס קבלת הצוללת וחיילי השייטת. "אז חיכינו להם בבסיס", היא משחזרת. "ירדו 3 קצינים ואז יצחק ירד, ואני פשוט רצתי אליו. הוא חיבק אותי ומאז אנחנו מחובקים".

זה הפתיע אותך?

"כן, זה היה כל כך ספונטני ומשמח".

מה משך אותך בו כל כך?

"אני לא יודעת להסביר, זה משמיים. עד היום אני אוהבת אותו והוא החבר הכי טוב שלי".

יצחק, מה גרם לך לחבק את ניצה במפגש ההיסטורי ההוא?

"אני לא סימנתי אותה מראש, כי לא היה לי סיכוי. ניצה היתה ילדה מאד מאד יפה ואני הייתי צעיר בור בלי תעודת בגרות אפילו, אבל השלמתי את הכל מהר. שמחתי מאד כשהיא רצה אלי, זה אחד דברים הטובים והחכמים והנבונים שעשיתי, שחיבקתי אותה".

 

"אני יודעת שאף פעם הוא לא יעשה לי רע, ולהפך כמובן"

 

"מה הסוד שלנו? להיות חברים קודם כל". יצחק וניצה דוידי ביום חתונתם, צילום באדיבותם

 

כששב לארץ נפרד יצחק מהחברה שהיתה לו אז, וניצה נפרדה גם היא מבן זוגה. "התחתנו כשהייתי בחופשת השחרור מהצבא", אומרת ניצה. "היה שלב שרבתי עם המפקד שלי כי רציתי להתחתן קודם, ויצחק אמר לי: 'קודם תסיימי את השירות ואחר כך נתחתן, אחרת כל החיים תגידי לי שלא סיימת בגללי את השירות'".

הוא צודק?

"כן. אחת התכונות הטובות שלו זה שהוא יהודי חכם מאד".

התחתנתם בט"ו באב. זה היה מקרי או מתוכנן?

ניצה: "הו, זה סיפור. אצלנו בחברים כולם נישאו בימי שלישי, וכשבאתי לרב של חיל הים עם התאריך, הוא אמר שחברים שלנו כבר נרשמו לאותו יום שלישי. שאלתי אותו מה יהיה? והוא אמר: אתם תינשאו יום קודם, זה ט"ו באב. הוא הסביר לנו מה זה התאריך הזה ומאז אנחנו חוגגים יחד גם את ט"ו באב וגם את יום הנישואים. גם הבן האמצעי שלנו התחתן בט"ו באב. כשהוא התלבט עם בת זוגו לגבי תאריך החתונה שלהם, יצחק אמר להם תבחרו את ט"ו באב. עכשיו בגלל הקורונה אנחנו לא יכולים לחגוג כולם ביחד, כמו שחגגנו לפני עשור בחתונת הזהב, עשינו ארוחה חגיגית והזמנו את כל השבט. אנחנו משתדלים בימי נישואים גם של הבנים להיפגש לארוחה טובה, אבל עכשיו זה בלתי אפשרי. אין דבר, גם הקורונה תעבור".

מאז שהתחתנו הספיקו לנדוד יחד - אחרי כ-12 שנות נישואים עברו מחיפה לכפר סבא, לשכונת חיל הים בה הדיירים העיקריים הם אנשי חיל הים. "מפקדת חיל הים עברה לתל אביב והייתי חייב להיות קרוב למקום העבודה", מסביר יצחק. הם חיו בשכונה כמעט 45 שנה, אבל מתוקף תפקידו של יצחק, נפרדו לא מעט מבחינה פיזית. "20 וקצת שנים מחיי הנישואים שלנו יצחק לא היה בארץ – הוא היה יוצא ומפליג, אחר כך שירת 3 שנים בחיל הים ונפגשנו רק בסופי שבוע". בין לבין כל המשפחה עברה לחיות גם בלונג איילנד, כשיצחק למד שנה בבית הספר של הצי האמריקאי. "יצחק הביא הרבה כבוד למדינה, הוא היה תלמיד מצטיין", אומרת ניצה בגאווה. "אני לא יודעת איך זה היום, כשיוצאים לשליחות, אבל אז התייחסנו לזה כאילו שכל המדינה על הכתפיים שלנו, וצריך להתנהג בהתאם. היו שם בלונג איילנד רק 120 יהודים, ואני, שאני אנטי-דתית, הייתי בבית כנסת שם". לפני כ-3 שנים הגיעו בני הזוג למסקנה שהם רוצים לעבור לחיות בדיור מוגן, ומאז הם באחוזת פולג.

מה אתם אוהבים לעשות יחד?

יצחק: "הכל. אנחנו צופים יחד בטלוויזיה, קוראים ביחד, אמנם לא בדיוק את אותם ספרים אבל קוראים ומחליפים בינינו רשמים, ולפני הקורונה היינו משתדלים לטוס פעמיים-שלוש בשנה לחו"ל, מבלים יחד בהצגות, בסרטים, נפגשים בעיקר עם חברים וכמובן, מבלים עם המשפחה".

מה הסוד שלכם?

ניצה: "להיות חברים קודם כל. אני יודעת שאף פעם הוא לא יעשה לי רע, ולהפך כמובן".

יצחק: "אני מסכים, קודם כל החברות. חשוב לי שלניצה יהיה טוב הרבה יותר משחשוב לי שלי יהיה טוב. אם אצטרך לבחור בין משהו טוב עבורי או עבורה, תמיד אבחר במשהו טוב עבורה קודם כל, בלי להתלבט. אנחנו מאושרים מאד יחד, עוזרים אחד לשני, חברים מאד טובים וחיים בשקט ובשלווה. בקיצור, יש לי אישה כיפית".

 

פרק ב' עם החבר הטוב של הבעל

איך לשמור על הזוגיות בבידוד בגיל 60+

לקחת את הזוגיות קצת פחות ברצינות

מחפשים זוגיות? הצטרפו לקהילת פנויים ופנויות של מוטק'ה

6  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה רוחה1 05/08/20
מדהים, מרגש ומעורר השראה!
התמונה של תגונה איציק.ש 05/08/20
ממש משמח. גם אנחנו חוגגים השנה 60 שנה ביחד...
התמונה של תגונה איציק.ש 05/08/20
היכן המסיבה??
התמונה של תגונה אראלה _535_ 07/08/20
אהבתי.
התמונה של תגונה sarit100 07/08/20
מרגש ומחמם את הלב.המשך זוגיות מעוררת השראה בבריאות טובה.
התמונה של תגונה cheli 07/08/20
מדהים.. מדהים מרגש עד דמעות
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

כמהים לזוגיות, אך מחבלים בה

לפעמים, בסיומו של שבוע קשה, לאחר שעות רבות של טיפול זוגי, אני תוהה, לשם מה? למה אנחנו, נשים וגברים, טורחים...

לקריאת הכתבה
זוגיות: עצות זהב לריב נכון בגיל 60+

כבר בתחילת משבר הקורונה בארץ, מטפלים ומומחים בתחום הזוגיות חזו כי התקופה הקרובה תביא איתה עלייה בשיעור...

לקריאת הכתבה
חוגגים 60 שנות נישואים - בט"ו באב

מה יותר נעים מלחגוג אהבה בט"ו באב? לחגוג יום נישואים בט"ו באב, ולא סתם – אלא יום נישואים עגול, 60 ליתר דיוק. אם...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה