חזרה לאופנה ויופי

כל השיטות לגבות מושלמות

שיטת השערה, איפור קבוע, מיקרובליידינג או איפור ביתי זמני – עולם הטיפוח מציע לנו שלל דרכים לשקם את הגבות שהידלדלו למראה מלא שמעניק מסגרת יפה לפנים. המומחים עם כל הטיפים
מאת קרן אוחיון 05/08/19
כל השיטות לגבות מושלמות
עם הגיל השיער בגבות מתחיל להידלל, אבל יש מה לעשות (צילום: shutterstock)

 

גבות הן המסגרת של הפנים. אם תנסו לדמיין או לצלם את עצמכן בלי גבות תראו שהמראה שנשקף אליכן שונה לחלוטין. כולנו רוצות גבות יפות, מסודרות ומלאות אבל ככל שהגיל עולה, כך הגבות מידלדלות. בנוסף, המריטות הרבות של הגבות עם השנים אף הן גורמות לגבות להיות דלילות יותר ולשיער הגבות להיות דק יותר. תוסיפו לכך תקלות שגורמות לנו ל"חורים" בגבות ותקבלו מראה בלתי מושלם בעליל.

תחום הביוטי מציע כיום אינספור שיטות לשיפור מראה הגבות. חלקן שיטות קבועות ובהתאם גם יקרות – שיטות האיפור הקבוע, השערה והמיקרובליידינג, וחלקן שיטות שמשפרות את מראה הגבה באופן זמני, כלומר בזמן שאנחנו מתאפרות.

כינסנו את מיטב המומחים כדי לסקור את ההיצע בתחום, וכל שנותר לכן הוא רק לבחור מה מתאים לכן לאופי, ליופי ולתקציב:

 

שיטות לאיפור קבוע:

 

חשוב להתאים את סידור הגבה למבנה הפנים. צילום: Shutterstock

 

סימון דהאן, מדריכה בכירה ברשת בתי הספר למקצועות היופי נייל סטודיו, מורה לאיפור קבוע ולשיטת המיקרובליידינג  מאבחנת בין מספר שיטות קבועות עיקריות:

שיטת הפודרה – שיטת איפור קבוע, שלמעשה תופסת את מקומה של ההדגשה של גוון הגבה בצלליות.

שיטת השערה – שיטת איפור קבוע שנועדה למלא באופן קבוע את הגבה במעין שערות של ממש, ומהווה את התחליף הקבוע לשימוש בטוש גבות המדמה ציור של שיערות בודדות כמילוי חורים ריקים בגבה.

בשיטות האיפור הקבוע מתבצע תהליך של החדרת פיגמנטים בהליך זעיר פולשני אל מתחת לעור, והתוצאה המתקבלת היא פיגמנט המוטבע על העור כדמוי שיער. "אם בעבר איפור כזה התאפיין במילוי פיגמנט שיצר כתמי צבע על העור, השיטות החדשות יוצרות מילוי ממוקד המדמה שיער טבעי וכך נמנע אותו מראה עשוי מדי", מוסיפה ענת בקר, קוסמטיקאית ובעלת המרכז לקוסמטיקה מקצועית "הברבור" בתל אביב.

למה להעדיף איפור קבוע על פני איפור זמני?

דהאן: "חיסכון בזמן בשגרת היום יום, לוק הומוגני, עמידות המראה והחומר בשמש, בבריכה, בים. בנוסף, ניתן לבצע תיקון פגמים, למשל עין נפולה או היעדר סימטריה בגבות ועד צלקות".

כמה זמן לוקח להגיע לתוצאה אידיאלית?

"קוסמטיקאית מורשית, שיש לה תעודות הסמכה לצד ותק, תיק עבודות מקצועי והמלצות תדאג למילוי שאלון רפואי למטופלת, אלחוש המקום ותיאום ציפיות, וכל אלה ייקחו לפחות 45 דקות. הטיפול עצמו הוא קצר ויימשך עד כשעה, תלוי גם במטופלת. יש לחזור על הטיפול בין פעמיים עד שלוש פעמים כאשר המרווח בין הטיפולים הוא לפחות חודש. רק חודש לאחר התחלפות התאים ניתן לראות את הצבע האמיתי שנקלט ונשאר".

 

שזירת גבות? יש דבר כזה

 

יפית רפאל, מרשת "רונית רפאל-מדע היופי" מוסיפה שיטה נוספת: הדגשת תווי פנים. מה ההבדל בינה לבין איפור קבוע? "זוהי שיטה עדינה יותר, ובה מתקבלות תוצאות במראה טבעי ולא עשוי מדי", היא מסבירה. "הטכניקה הייחודית מבוססת על פיגמנט טבעי ואפליקציה עדינה, שמדגישים בעדינות את תווי הפנים. בשרטוט נכון של הגבות ניתן ליצור  אפקט קרוב לזה המתקבל מניתוח עפעפיים. חשוב בעת ההדגשה ליצור גבות המתאימות למתאר הטבעי בקו ובגוון טבעיים המחמיאים לעיניים ולפנים".

לדבריה, תוצאות ההדגשה נשמרות לאורך זמן רב. באזור הגבות היא ממליצה לחדש את ההדגשה כל שלוש עד שבע שנים. 

שיטה נוספת שהיא חצי קבועה היא שזירת גבות: טכניקה של הדבקת שיער אמיתי לפי גוון הגבה באורכים שונים עם דבק ביולוגי (דבק שנמס לבד המשמש בסגירת חתכים בעור). אלדד אביגד, קוסמטיקאי ומאפר, מסביר: "הטיפול מתאים ללקוחות בעלות גבות דקות, קטועות, לקוחות עם צלקת בגבה, גבה שלא עוצבה נכון או לקוחות התולשות שיער מהגבות. הטיפול מחזיק עד 3 שבועות ועמידותו תלויה בסוג העור". לדבריו, מכיוון שמדובר בשיער פלומה טבעי, המראה שמתקבל הוא של גבה אמיתית ולכן הטיפול יכול להתאים לנשים ולגברים כאחד.

מה יקבע בסופו של דבר את הצלחת הטיפול? "שילוב של היד המיומנת המבצעת את ההדגשה, המכשור המשוכלל, הצבעים הבטוחים ובמילה אחת: מקצוענות", אומרת יפית רפאל.
מחיר הטיפולים הקבועים תלוי בשיטה, במכון או בקוסמטיקאית המבצעת וינוע בדרך כלל בין 800-3000 שקלים, לתוצאה שמובטח שתחזיק מעמד כשנה עד חמש. דהאן מוסיפה כי הטיפול עצמו כואב לפעמים, למרות האלחוש.

 

שיטות לסידור ואיפור זמני של הגבות:

 

מימין לשמאל: מסרק גבות דו צדדי, ביוטיקייר, להשיג ברשת ביוטיקייר; עיפרון דו צדדי, בובי בראון, עיפרון 3 ב-1, אסתי לאודר, להשיג ברשתות הפארם. צילומים: יח"צ

 

לענת בקר יש טיפ למי שמעצבת לבד את הגבות: "הדרך הנכונה ביותר לסידורן היא פשוט לשרטט בעיפרון לבן את מבנה הגבה לפי הצורה המבוקשת - אפשר להיעזר בשבלונה - ולמרוט את השיער המיותר בפינצטה". מובן שכדאי להשתמש תמיד בכלי עבודה טובים ומקצועיים שיעזרו להגיע לתוצאות אופטימליות. "במכוני הטיפוח המקצועיים למשל שכיחות תבניות ייעודיות, שנועדו לסייע בעיצוב מבנה הגבה כך שהסבירות לטעות בעיצוב הגבות נמוכה", מוסיפה בקר. "בנוסף, מוצעים היום במכוני הטיפוח טיפולי גבה מתקדמים המספקים כבוד רב לגבה - עיצוב וגזירה, סידור וסירוק, צביעה ומילוי אשר יחד יוצרים מראה מטופח ומושלם לגבה".

בסידור הגבות קיימים 4 סגנונות עיקריים: עגולות וקעורות, "משולשות", "כנף" או שטוחות וישרות. "את הגבה יש להתאים למבנה הפנים כמו גם הפרופורציות שבתווי הפנים עצמם", אומר אמן הגבות הוותיק טייגר. "הרעיון הוא יצירת קו שישלים את המראה הטבעי של הפנים ויחמיא להן. בשלב עיצוב הגבה מומלץ להיצמד לקו הצמיחה הטבעי ולא ליצור שינויים דרסטיים, ולהתחשב במבנה הפנים" (ראו מדריך בסוף הכתבה).

המאפר בועז שטיין מדגיש: "הגבות מהוות מסגרת ותיחום למבנה העין הטבעי הנתון, ובשל כך אני ממליץ להתייחס לעובי ולרוחב הגבה כדי לא להעצים נתון שלא רוצים להדגיש. למשל, מבנה עין שקועה עם עצם גבה בולט יוצר מעין הצללה על העין עצמה – ואם תבחרי בגבות עבות, זו טעות כי הגבה העבה רק מדגישה ומוסיפה על ההצללה. בנוסף,  גבה עבה על פנים צנומות וצרות עשויות להשתלט בגסות. אם יש לך מבנה עיניים קטנות אני מציע גם להימנע מעיצוב גבות עבות ורחבות אשר ידגישו ויעצימו את קטנותן של העיניים".

 

גבות עבות או דקות?

 

מימין לשמאל: מוצר דו צדדי, מאק; ג'ל לגבות בצנצנת, ביוטיקייר; ג'ל מוס לגבות, קליניק. צילומים: יח"צ

 

אז למי כן מתאימות גבות עבות?

"לנשים בעלות עיניים עם מבנה בולט שייהנו מטעות אופטית של עין שקועה, ואילו עיניים רחוקות שיזכו בחלק הרחב של הגבה, בזווית העין הפנימית וייצרו אשליה של קרבה ביניהן".

שטיין מוסיף שמי שמסדרת גבות ורוצה לאפר אותן צריכה להצטייד בפינצטה, מספריים,  עיפרון גבות, פיגמנט למילוי הגבות, מברשת גבות וג'ל גבות. "מברשת או מסרק ייעודי לגבות יסייעו בעיצובן, שכן הברשתן של אלה הכרחית לפחות כמו הברשת שיער הראש - כדי להסיר לכלוך, תאים מתים/קשקשים ושיער שנשר. העיפרון יעזור למלא בפיגמנט את ה'חורים' הבלתי רצויים בגבות וגם יאפשר להאריכן או לעבותן, להכהות את צבען וכמובן לספק את הסיומת הנדרשת למראה גבה מלוטש".

לצלליות לדבריו תפקיד די דומה, אולם בניגוד לעיפרון הן מוצעות בגימור מאט המעניק לגבה נופך טבעי יותר. תפקידו של הג'ל להבטיח כי הגבות יישארו מקובעות וייראו מסודרות למשך שעות רבות.

"כדי להגיע לצבע ומראה מושלם של הגבה לאורך כל היום, מומלץ להשתמש בג'ל מפסל בגוון מתאים לסירוק וקיבוע שיער הגבה בצורה הרצויה", מחדד טייגר. "מסקרה לעיצוב הגבה בעלת פיגמנט צבע בגוון הנכון תתאים גם לנשים בהירות המעוניינות להדגיש את הגבה, ליצירת מראה מסודר בעל נוכחות, כמו גם נשים בעלות שיער לבן בגבה המעוניינות לטשטש את הלובן ולהשלים את הגבה ליצירת מראה אחיד ומסודר".

ולסיום, אם מתחשק לכן לצבוע את הגבות, זכרו לעשות זאת בהתאם לגוון העור וצבע השיער שלכן. "גבות בהירות מדי ייצרו מראה דהוי, וכהות - מראה לא טבעי. הגוון הרצוי לגבות לבעלות שיער כהה הוא גבות הבהירות בשתי דרגות מגוון השיער. הגוון הרצוי לבעלות שיער בהיר, הוא גבות הכהות בשתי דרגות מגוון השיער", אומרת בקר.

 

טיפים לאיפור גבות:

 

מימין לשמאל: עפרונות חידוד לגבות של גבריני קוסמטיקס; מסקרה שקופה של בועז שטיין; פינצטות ארגוטק של שיק. צילומים: יח"צ

 

- למציאת הצורה האידיאלית או כדי לבדוק שינוי אופציונלי, השתמשי בעיפרון או בצללית בצבע הגבות להוספת נפח, או בעיפרון לבן או עיפרון-קונסילר לדמות מחיקה או הסרה של שיער.

- מילוי גבות דלילות במיוחד בצורה מדויקת מתחיל בסירוק שיער הגבות בעזרת מברשת גבות כלפי מטה. בעזרת מברשת זווית וצללית בגוון מתאים – צרי מחדש את הקשת העליונה של הגבות. כעת סרקי את הגבות בחזרה למעלה ובדקי שאין מרווחים דלילים. עכשיו אפשר להמשיך ולבחון את הקו התחתון של הגבות.

- לאחר מילוי הגבות, סרקי את השיער למעלה בעזרת מברשת מסקרה – סירוק זה מעניק יותר עובי ונפח לגבה. קבעי את השיער בעזרת סירוק עם ג'ל שקוף.

- הגוון האידיאלי למילוי הגבה בצורה הטבעית ביותר הוא כאמור, גוון הבהיר מעט מגוון שיער הגבה הטבעי. לעומת זאת, כל אימת שאתן צריכות לעבוד על העור עצמו ולא בין השערות כדי לשנות את צורת הגבה, עברו לגוון הכהה מעט מגוון השיער הטבעי. גוון בהיר מדי לא ייראה על העור כפי שייראה בין שיער הגבות.

- ליצירת אפקטים במראה הגבות ניתן לשלב יותר מגוון אחד. עבדו על חלקה התחתון של הגבה בגוון בהיר ועל חלקה העליון בגוון כהה כדי ליצור אפקט הגבהה, ועל החלק התחתון בגוון כהה והעליון בגוון בהיר בכדי להנמיך גבות גבוהות במיוחד.

- שימוש בשני גוונים לפחות לגבות הוא נהדר כדי ליצור מראה טבעי ומלא נפח. תוכלו לשלב גם בין שני סוגי מוצרים שונים. למשל, מילוי הגבה בעיפרון או צללית והברשתה בג'ל גבות בעל גוון, או מילוי הגבה בצללית והוספת כהות וצורה חדה לקצה הגבה בעזרת ג'ל לגבות או עיפרון כהה. 

- למראה גבות בריא, מבריק, נקי ומלא הברישו מעט גלוס שקוף מעל הגבה המסודרת בעזרת מברשת גבות. ניתן גם לעשות שימוש בגלוס בעל גוון חום, אפור או אדמדם, בהתאם לצבע הגבות.      

- הבהרת עצם הגבה היא אופציה המגביהה ומבליטה כלפי חוץ את העצם. מומלץ לבחור גוון וגימור מתונים הקרובים למציאות – גווני בז' רך בגימור הנע בין מאט לברק מתון. ככל שגוון עורכן כהה יותר, השתמשו בצללית בהירה פחות - מומלץ בעלת תת גוון צהוב יותר ועם פחות ברק.       

 

הטיפים באדיבות נטע סקלי, סיניור ארטיסט, חברת האיפור MAC.

 

ולסיום, מדריך הגבות המקוצר:

 

- בעלות מבנה פנים מוארך: מומלץ לאמץ סגנון של גבות ישרות או מעוגלות עם קשת נמוכה - אלה יטשטשו את אורך הפנים ויקנו מעט רוחב.

- בעלות מבנה פנים אובאלי: התברכתן. זהו מבנה פנים הקלאסי ביותר, ללא מגבלות עיצוב ולכן כל סגנון יכול להתאים.

- בעלות מבנה פנים עגול: מכיוון שמדובר במבנה רחב יחסית, מומלץ לעצב את הגבות לגובה ולא לרוחב. סגנון העיצוב יהיה זוויתי או מעוגל בעל קשת גבוהה.

- בעלות מבנה פנים בצורת לב: מומלץ לבחור בעיצוב של גבות מעוגלות בעלות קשת בינונית עד גבוהה, שמעדנות את מבנה הסנטר המחודד.

- בעלות מבנה פנים בצורת יהלום: עיצוב גבות בסגנון גלי ומעוגל מטשטש את מבנה הפנים הרחב ומעדן את הסנטר הזוויתי.

- בעלות מבנה פנים מרובע: גבות עם זוויות גבוהות עוזרות לטשטש קווי לסת חזקים.

 

על חוט השערה: עיצוב גבות בגיל מבוגר

שיער בגיל המעבר: נשירה וצרות אחרות

כל מה שרצית לדעת על טיפוח בגיל 50 פלוס

 

הצטרפי לקהילת האופנה והיופי של מוטק'ה

1  תגובות  אהבו


התמונה של תגונה
שלום _264_ 26/08/19
ומה עם הגבות של הגברים?
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד באופנה ויופי

יצאנו לבדוק: מסיכות פנים וחומצה היאלורונית
מסכת בד מטהרת צילום: אלכסנדר ליפקין ההבטחה: מסכת בד היא פתרון מעולה לטיפוח מהיר – שולפים את המסכה...
לקריאת הכתבה
כל מה שרצית לדעת על הציפורניים שלך
רובנו אוהבות ציפורניים מטופחות, אבל מה קורה כשלפתע אנחנו מבחינות שמתחת לצבע היפה שבחרנו כלק, הציפורן...
לקריאת הכתבה
איך להצעיר את מראה הצוואר?
"אני שונאת את הצוואר שלי. בחיי. אם הייתן רואות את הצוואר שלי אולי גם אתן הייתן שונאות אותו, אבל סביר להניח...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה