חזרה לאופנה ויופי

על הפנים: להילחם בשיעור יתר

מדוע נוצר שיעור יתר על הפנים בגיל המעבר? כל הדרכים להתמודדות עם שיעור יתר נשי, הכואבות והכואבות יותר: מפינצטה ועד לייזר
מאת עדי כץ 01/06/16
על הפנים: להילחם בשיעור יתר
בגיל המעבר מופיעות שיערות מרגיזות. איך ניפטר מהן? צילום: Shutterstock

 

גם היום, כשנשים מגדלות שיער בית שחי ורגליים בגאווה, טרם קמה אושיית האופנה שבוחרת להתהלך עם שפם או זקן לתפארת – אם, כמובן, נוציא מהכלל את הציירת המקסיקנית פרידה קאלו. נתון מפתיע, בהתחשב בכך שכ-20 אחוז מהנשים בישראל סובלות משיעור יתר בפנים.

 

הסיבות לשיעור יתר בפנים יכולות להיות רבות: תורשה, דרך בעיות רפואיות כמו תפקוד חסר בשחלות, מחלות הורמונליות או מחלות עור או בעיות התנהגות כמו אנורקסיה וצריכה מופרזת של סוכר (אינסולין גבוה מביא לשחרור של הורמון הטסטוסטרון). גם נטילה של גלולות נגד הריון, סטרואידים ותרופות נוספות, עלולה להביא לצמיחת שיער מוגברת.

 

לפני הכל - חשוב לברר את הסיבה לשיעור היתר. צילום: shutterstock

 

אחת הסיבות הנפוצות יותר להופעת או התגברות צמיחת שיער בפנים היא הגיל, וספציפית גיל המעבר. בשלב הזה של חיי האישה יורדת רמת ההורמון הנשי אסטרוגן ומפנה מקום להורמון הגברי, הטסטוסטרון. אחד מסימני התופעה הוא צמיחה מוגברת של שיער על הגוף והפנים, שהוא גם שחור ועבה יותר. בגיל המעבר, עולה שיעור הנשים הסובלות משיער בפנים ללמעלה משני שליש וגם אלה הנוטלות תחליפי הורמונים לגיל המעבר, לא פוטרות את עצמן מהצרה.

 

עוד לפני שפונים לטיפולים הקוסמטיים, חשוב לברר את הסיבה לשיעור היתר. אם מדובר בבעיה בריאותית, יש לטפל בה ולקוות שגם הסימפטום הזה ייעלם. אם הסיבה היא נטילת תרופות מסוימות, הפסקת הנטילה תפסיק את הופעת השיער.

 

לגבי השיטות הקוסמטיות להעלמת שיער הפנים, כואבות, יקרות ומייגעות יותר או פחות, כדאי להתייחס בחשדנות להבטחה "הסרה לצמיתות". במרבית השיטות, שיער הפנים יחזור ויצמח במוקדם או במאוחר. יחד עם זאת, ייתכן שיש מי שתשמח לסבול ולשלם קצת יותר על מנת לא להטריד את עצמה בהסרת שיערות לתקופה ממושכת.

 

פינצטה

 

אם מדובר על שערה פה שערה שם, מאלה שצצות חדשות לבקרים ללא הודעה מוקדמת, השיטה הזולה והפשוטה ביותר היא ללא ספק מריטה בפינצטה, אביזר קטן וזמין בכל בית. זה קצת כואב ולא הכי נעים (בעיקר בשפה העליונה), אבל עוקר את השערה מהשורש, לפחות עד שתצמח מחדש. כדי לשמור על מראה נקי, יש צורך בהרבה התמדה ובדיקה יומיומית של המצב, מול מראה מגדילה, מצוידים במשקפי קריאה ובתאורה חזקה.

 

שעווה

 

 

אפשר בבית, אפשר אצל אשת מקצוע. צילום: shutterstock

 

למקרים שצריך להתמודד עם "שטחי יער" נרחבים, המריטה בשעווה תצלח יותר. גם זו שיטה זולה יחסית, אם עושים את זה בבית. יש לרכוש בבית מרקחת או חנויות הפארם שעווה שמתרככת בחימום במיקרו וכמה גלילי סלוטייפ או רצועות בד. מורחים את השעווה, מדביקים את רצועת הבד ומושכים בניגוד לכיוון צמיחת השיער. גם זה כואב, אבל מתרגלים. ניתן אגב לקנות רצועות שעווה מוכנות, שהן נוחות יותר לשימוש. מריטה בשעווה אפשר לעשות כמובן גם אצל קוסמטיקאית. זה יעלה יותר, אבל יהיה יסודי יותר ויכלול ודאי "פיניש" בשיטת החוט המסורתית.

 

הבהרת שיער

 

 

טיפול לא כואב שישפר את המצב. צילום: shutterstock

 

 

אין ספק שאין דין רעמה שחורה על הפנים כדינה של פלומה בהירה. אחת השיטות להעלמת השיער או לטשטוש קיומו, היא הבהרה או חמצון. גם את זה אפשר לעשות בבית באמצעות תכשירים שרוכשים בבית המרקחת. זה לא כואב, אבל בשמש, הפלומה תיראה לכל עין, גם בבלונד. יש לדעת גם שהחומר המחמצן עלול לגרום במקרים מסוימים לתגובה אלרגית בעור.

 

דפילציה

 

שיטה של הסרת השיער מעל פני העור, הנעשית בעזרת משחות מיוחדות. החיסרון הוא, שאין הדבר שונה מגילוח ואינו פוגע בשורש השערה ושהתכשירים הללו עלולים לגרום לעתים לתגובה אלרגית.

 

מחט חשמלית (אפילציה)

 

שיטה כואבת ויקרה להסרת שיער, שנעשית רק אצל קוסמטיקאית, אך יעילה לזמן רב יותר מהשיטות הקודמות. מחט חשמלית דקיקה חודרת לזקיק השערה ומחלישה אותו, כדי למנוע צמיחה חוזרת. בניגוד לשיער הגוף, שאפילציה אכן מסוגלת להסיר לעתים לצמיתות, שיער הפנים, בנות, יחזור בשלב זה או אחר לצמוח. חיסרון נוסף הוא האיטיות של התהליך, בשל הצורך לטפל בכל שערה בנפרד. יש להקפיד שהקוסמטיקאית משתמשת במחט חדשה, או כזו המיועדת רק לכן, למניעת העברת מחלות וזיהומים.

 

לייזר

 

 

 

יקר וכואב, אבל ישחרר אתכן מהתעסקות לתקופה ארוכה. צילום: shutterstock

 

 

לנשים עם עור בהיר ושיער פנים כהה, כדאי לנסות את הלייזר, כמובן במכון המורשה לטפל בשיטה. דרושים מספר טיפולים והעלות לא קטנה, אבל התוצאות אמורות להחזיק כמה שנים. זה לא כואב, למעט תחושת חום או עקצוץ קל. קרן הלייזר פועלת על הולכת חום מהשערה ועד לשורש ומחלישה אותו, או בגרסה האופטימית, משמידה לחלוטין. בדקו בקופת החולים שלכן – לרובן יש הסדרים עם מכונים קוסמטיים מסוימים שיוזילו את עלות הטיפולים.

 

עיצוב גבות בגיל מבוגר

 טעויות האיפור שכולנו עושות

 

יש לך משקפיים? כך תתאפרי נכון

כל השיטות להצעיר את אזור העיניים

 

כל מה שרצית לדעת על טיפוח בגיל 50 פלוס

אוהבת איפור ועיצוב? הצטרפי לקהילת האופנה של מוטק'ה!

 

 

 

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד באופנה ויופי

כל הטיפים לטיפוח עור הפנים ולאיפור נכון בגיל 60+
בשיתוף לנקום אמנות הטשטוש כדי לשמור על עור פנים בריא בגיל מתקדם ישנן מספר טכניקות שאותן כדאי לדעת....
לקריאת הכתבה
טעויות האיפור הנפוצות שאנחנו עושות אחרי גיל 50
כולנו רוצות להיראות נהדר בכל גיל, ואיפור נכון בהחלט יכול לעזור לנו בזה. אבל לפעמים אנחנו עושות טעויות...
לקריאת הכתבה
מקנאביס ועד ריר חלזונות: מוצרי הטיפוח החדשים
בדיוק כשאנחנו חושבים שכבר אי אפשר להפתיע אותנו, עולם הביוטי מביא עוד חידוש ועוד מוצר שמכיל רכיבים...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה