מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > טרנטינו: שמונת הראשונים - דוקאביב.

טרנטינו: שמונת הראשונים - דוקאביב.

מבט מבפנים על 21 שנות קריירה ושמונת הסרטים הראשונים של אחד מהבמאים הגדולים בהוליווד. טרנטינו. קולנוע דוק אביב בחודש דצמבר.
טרנטינו: שמונת הראשונים - דוקאביב.

צילום: באדיבות יח"צ

טרנטינו: שמונת הראשונים

"שמונת הראשונים" מתעד את המהפכה שטרנטינו חולל בקולנוע. מהתסריט ל"רומן אמיתי", דרך סרטיו "כלבי אשמורת", "ספרות זולה", "ג׳קי בראון" ועד "שמונת השנואים" – טרנטינו טלטל את הוליווד וניפץ כל מוסכמה באשר לסגנון, קצב, דמויות והעזה.

באחת הציטטות בסרט, מפיו של קוונטין טרנטינו, הוא אומר כי "מי שאוהב מספיק קולנוע – לא יכול שלא לעשות סרטים טובים". אין ספק שטרנטינו מאוד אוהב קולנוע, כפי שברור מהקטעים הרבים והנפלאים מסרטיו המשובצים בסרט "טרנטינו: שמונת הראשונים".

קורט ראסל, טים רות', סמואל ל. ג׳קסון, לוסי לו, פם גריר, ג׳ניפר ג׳ייסון לי ואחרים חושפים סיפורים אישיים מאחורי הקלעים, המדגישים את קולו החד-פעמי של טרנטינו כבמאי וכאדם.

טרנטינו התגלה על המסך כאדם חד-עין, היודע לבחור את השחקן המתאים לדמות שעליו לגלם בסרט וכבמאי הוא מעניק לשחקנים הרגשה שיש על מי לסמוך, גם אם לפעמים הם לא בטוחים שיצליחו לגלם איזו סצנה שנראית להם הזויה. לפעמים הייתה לי הרגשה שהוא מסוגל לחדור טלפתית לגופו ולראשו של שחקן כלשהו ולהפעיל בו יכולות שלא היה מודע לקיומן, כמו למשל לרקוד.

סרט מעניין.

בימוי: Tara Wood

ארצות הברית 2019, 100 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

מועדי הקרנה: 

סינמטק תל אביב
חמישי, 26.12 בשעה 21:00
שבת, 28.12 בשעה 20:30

הארבעה 5, תל-אביב

במסגרת "קולנוע דוקאביב" מוקרנים מדי חודש הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה. הקולנוע מתווסף לפעילות העמותה הקיימת, הכוללת את פסטיבל דוקאביב הבינלאומי המתקיים בתל אביב במאי, את דוקאביב גליל במעלות תרשיחא המתקיים בנובמבר, דוקאביב נגב בירוחם המתקיים בדצמבר, והקרנות נוספות ברחבי הארץ.

בעקבות הצלחת הפסטיבל, השופע ביצירות דוקומנטריות משמעותיות, ובהעדר פלטפורמה קבועה שתקרין אותן על המסך הגדול, דוקאביב הקים בית שמוקדש כולו ליצירה דוקומנטרית,  ומידי חודש עולים בו סרטים בינ"ל חדשים וסרטים שהצליחו בעולם השנה, חלקם בבכורה ישראלית.

 

0  תגובות  אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

לרקוד ולעוף - דרמה קומית מותחת ומרגשת בתיאטרון הספריה ברמת גן.
לרקוד ולעוף צילום: באדיבות יח"צ. המחזה "לרקוד ולעוף" אותו כתב רשף לוי עם אחיו רגב לוי, זוהי דרמה קומית,...
לקריאת הפוסט
האורטוריה "יהודה המכבי" של הנדל.
צילום: באדיבות יח"צ. "האורטוריה יהודה המכבי" היא מהאורטוריות הפופולאריות ביותר של ג' פ. הנדל - אביה ומולידה...
לקריאת הפוסט
"איש'ל ורומנצק'ה" מאת חנוך לוין.
צילום: אילן בשור. דרור קרן, יוסי בן נון,וגוני כנעניבליווי תזמורת בת 17 נגנים מגישים לנו את...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה