מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי

תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי

תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי

צילום: גבריאל בהרליה.

תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן בעולם.

בגיל 57 הגיעה נגה הורביץ  (אודיה קורן) לרגע לו חיכתה כל חייה: היא זוכה לצאת לפנסיה מוקדמת ממשרד החינוך. בתה הבכורה נמצאת בהריון מתקדם, בנה הצעיר נמצא בתחילתו של הליך פונדקאות עם בן זוגו, ואיתן, בעלה)  מוטי כץ), מלא תכניות לקראת הטיולים העתידיים שלהם מסביב לעולם. הדבר האחרון שנגה הורוביץ תכננה זה לשמוע מרופא המשפחה שלה שהיא... בהריון.

מצבה החדש של נגה מכה את המשפחה בהלם שהופך את מסיבת הפרישה שלה ל"מרחץ דמים", כשכולם יוצאים למלחמה על כך שהסבתא לא תהפוך לאמא.
כל אחד מבני המשפחה מתמקד בקשייו, כשאיש מהם לא מתחשב ולא מבין ללבה של נגה, שככל שהריונה מתקדם, מתעוררת בה תחושת בטן שעליה לתת חיים לפרי בטנה. גאי בנה סבור שעל הוריו לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בפרויקט המורכב של הבאת ילד מפונדקאית, האב רק חושב על ההוצאות הכלכליות האדירות העומדות לפתחו. מתעמת עם נגה, שאם תחליט לא לעשות הפלה, הוא פשוט יעזוב.

לדברי עמית גור, המחזאי, יכול להיות שלא כולנו נבין את הבחירה של נגה הורביץ ואת המחיר המשפחתי שהיא עומדת לשלם על בחירה זו, אבל נראה לו שרובנו נוכל להזדהות עם הצורך העמוק לעצור לרגע את גלגלי הזמן, להסיר מעלינו את המשקולת החברתית המכבידה, להתעלם לרגע מאיך שהסביבה רואה את הגיל הביולוגי שלנו ולשאול את עצמנו מי היינו רוצים להיות עכשיו, עבור עצמנו, אם רק היה לנו את החופש המוחלט לעשות זאת.

ההצגה מעלה שאלות מוסריות לגבי אובססיית הילודה הישראלית וחושפת את האתגרים העכשוויים העומדים בפני התא המשפחתי, הקלאסי והמוכר, מול השינויים שהעולם המודרני מביא עמו.
מחזה מטלטל ומרגש, הנצרב בזיכרון, בין אם מזדהים עם מספר דמויות, בין אם לא. משחק מצוין של כל השחקנים, שנראה ונשמע  כמו סיפור אמיתי, שמתרחש כאן בסביבתנו הקרובה.

היוצרים:

כתיבה: עמית גור, בימוי: ניר ארז, עיצוב תפאורה: זוהר שואף, עיצוב תלבושות: אורן דר, עיצוב תאורה, מוסיקה ווידאו: נדב ברנע, עוזרת במאי: הני ישעיהו.

המשתתפים: אודיה קורן (נגה), מוטי כץ (בדמות איתן בעלה), אלעד אטרקצ'י (גאי, בנם, אבישי מרידור, (ניב, בן זוגו), דנה מיינרט/נטע פלוטניק (מאיה, בתם), איה גרניט-שבא(ציפי, חברה של נגה), שמחה ברבירו (יאיר, בעלה של ציפי), מורן ארביב-גנס (שלומית, רופאה). 

9  תגובות  אהבו

261
התמונה של תגונה אריאל 248 09/03/20
כשנוסף עוד שותף לירושה מתחילות העצות, הביקורות והברוגזים... בדרך כלל זה קורה כשהסבא או הסבתא רוצים להתחתן...
התמונה של תגונה esti tal 09/03/20
אתה צודק, אך כאן הנושא שונה. האימא נכנסה להריון במקרה בגיל 57. רצתה ללדת. ואז התחיל 'מחול שדים' משפחתי. בנה ובתה חשבו שהיא צריכה לתת להם את חייה. לבנה ובתה עוד לא נולד ילד ולפי עלילת המחזה, גם ספק אם ...
אתה צודק, אך כאן הנושא שונה. האימא נכנסה להריון במקרה בגיל 57. רצתה ללדת. ואז התחיל 'מחול שדים' משפחתי. בנה ובתה חשבו שהיא צריכה לתת להם את חייה. לבנה ובתה עוד לא נולד ילד ולפי עלילת המחזה, גם ספק אם יוולד להם לאור זה שבארץ יש חוקים, שלא מאפשרים כיום הליך פונדקאות להומואים. הנושא אקטואלי ביותר. סוף המחזה לוטה בערפל...
התמונה של תגונה אריאל 248 09/03/20

לפני שבוע שמעתי את אודיה קורן מרואיינת ברדיו על ההצגה ועד כמה היא מזדהה עם הדמות אותה היא מגלמת...קיבלתי מידע רקע מיד ראשונה...


התמונה של תגונה esti tal 09/03/20
ניכר בה שהיא מזדהה עם הדמות ולכן היא מצליחה לכבוש לבבות.
התמונה של תגונה אריאל 248 10/03/20
גם לי היה רושם כזה.
התמונה של תגונה גלית מערכת מוטקה 10/03/20
אכן דילמה אישית, מוסרית ופילוסופית כאחד. נשמע מעניין מאד...
התמונה של תגונה esti tal 10/03/20
ההצגה אכן מרתקת, אם כי לפעמים ההתנהגות של ילדיה של הדמות נגה הופכת את הבטן. מי שאין לו ילדים וכיום מצטער על כך, כדאי לו לצפות בהצגה. המשפט: "בנים גידלתי ורוממתי והם... הדהד בתוכי לאורך כל ההצגה. שלא ...
ההצגה אכן מרתקת, אם כי לפעמים ההתנהגות של ילדיה של הדמות נגה הופכת את הבטן. מי שאין לו ילדים וכיום מצטער על כך, כדאי לו לצפות בהצגה. המשפט: "בנים גידלתי ורוממתי והם... הדהד בתוכי לאורך כל ההצגה. שלא נדע מצרות כאלו. חג שמח ושיהיו לנו ימים טובים ורגועים.
התמונה של תגונה אריאל 248 10/03/20
בנים גידלתי והתרוממתי...
התמונה של תגונה esti tal 10/03/20
רוממו את רוחך?! למזלך הטוב. חג פורים שמח.
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
ילדה רעה ספרה של נעמי לויצקי על יחסי אימהות ובנות בתיאטרון הקאמרי
צילום: באדיבות יח"צ תיאטרון הקאמרי בשיתוף עם אוני' בר אילן, הקונגרס הישראלי והמרכז למשפט יהודי ודמוקרטי...
לקריאת הפוסט

למעלה
חזרה