מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים

"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים

צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי

מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל אזנבור ואחרים, בביצוע להקת שחקני הקאמרי, בליווי נגנים. בכל ערב- 11 שחקנים ו- 3 נגנים.

"לילות פריז", למעלה מ-30 שירים, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. כל שיר מעלה מול הצופה את תמונת חייהם של האמנים שחיו באותה תקופה. הם מגששים דרכם להופעות על הבמה, שהיא סם החיים עבורם, מצד שני מבחינים כיצד העוני והמחסור נוגש בכיסם. הרעב מציק להם ומידי פעם הם שולחים ידם לעבר כיס בגדם, אך הם ממשיכים בהופעה. הם יעשו הכול ובלבד לשמוע את המילה "בראבו בראבו". אישיותם המורכבת של האמנים, המוכשרים להפליא במשחק ובשירה בעלת מנעד עשיר וייחודי, מרגשת וחודרת ללבבות הצופים, המזכים אותם במחיאות כפיים ובקריאות בראבו כנות המעידות על אמפתיה והערכה. ליצן המופיע על הבמה, כובש אותנו על אף שתיקתו הרועמת, המעידה כפי הנראה על מופנמות וצנעה או שמא על איסור הופעה כליצן בתקופה בה מדובר, שמא ייחשד בכישוף ובהשפעת-יתר על ההמון. רק לקראת סוף המחזה הליצן נפתח, חושף בפנינו את סגור ליבו, את השקפתו על החיים. העצב שזור בשירתו כשתי וערב. מחוותיו הפיזיות והבעות פניו מעידים על אכזבתו מהחיים הטומנים בחובם אכזבות אישיות ומקצועיות.
ערב קסום, שופע הוד והדר. יש גם שיר המתייחס לקורונה, למשבר שאנו חווים, האי וודאות המעוררת פחדים וחרדות. כשהסכנה תחלוף (במהרה בימינו אני מתפללת), מומלץ לכולם לרוץ ולצפות ב"לילות פריז". קשה לי, כמו לרבים אחרים אני משערת, לתאר את חיי ללא חיי התרבות שמספק לנו התיאטרון. מקווה שאיזה שר/ת תרבות יסירו מעלינו את רוע הגזרה בקרוב בימינו...   


המשתתפים: 
בימוי ותנועה: גלעד קמחי, ניהול מוסיקלי: אמיר לקנר וגיא פרטי, עיצוב תפאורה: ערן עצמון, תלבושות: אורנה סמורגונסקי, תאורה: אורי מורג, ייעוץ אמנותי: אלי ביז'אווי, עוזרת במאי: אנדריאה שוורץ.
נגנים:פסנתר וניצוח: גיא פרטי/נדב רובינשטיין, קונטרבס: יוראי אורון/אלון עזיזי, תופים ואקורדיון:עמיר דוד/דני בנדיקט.


משתתפים: כינרת לימוני/אולה שור סלקטר, נעמה שטרית/שני שאולי, אביגיל הררי/הלנה ירלובה/ מונה מור, ירדן ניקפהמה/נוי הלפרין, טל וייס/גלעד שמואלי, אבישי מרידור/ערן מור, שמחה ברבירו/רמי ברוך, עופרי ביטרמן/אלון סנדלר, דן שפירא/נדב נייטס, דוד שאול/רביב מדר, שהם שיינר/אלעד אטרקצ'י. (בהצגה ליהוק כפול).
משך ההצגה:שעה ו-30 דקות ללא הפסקה.

תיאטרון קאמרי תל אביב.

0  תגובות  אהבו

198
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט
ילדה רעה ספרה של נעמי לויצקי על יחסי אימהות ובנות בתיאטרון הקאמרי
צילום: באדיבות יח"צ תיאטרון הקאמרי בשיתוף עם אוני' בר אילן, הקונגרס הישראלי והמרכז למשפט יהודי ודמוקרטי...
לקריאת הפוסט

למעלה
חזרה