מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "מוטרפים מאהבה" - מחזה חדש בתיאטרון הבימה מאת המחזאי, השחקן והבמאי האמריקני, סם שפרד, זוכה פרס פוליצר ומועמד לפרס הטוני היוקרתי. משחק מעולה של כל השחקנים ובראשם גיל פרנק וליאת אקטע בסיפור של אהבה שאינה יודעת גבולות והשפעתה ההרסנית על הנפש

"מוטרפים מאהבה" - מחזה חדש בתיאטרון הבימה מאת המחזאי, השחקן והבמאי האמריקני, סם שפרד, זוכה פרס פוליצר ומועמד לפרס הטוני היוקרתי. משחק מעולה של כל השחקנים ובראשם גיל פרנק וליאת אקטע בסיפור של אהבה שאינה יודעת גבולות והשפעתה ההרסנית על הנפש

"מוטרפים מאהבה" - מחזה חדש בתיאטרון הבימה מאת המחזאי, השחקן והבמאי האמריקני, סם שפרד, זוכה פרס פוליצר ומועמד לפרס הטוני היוקרתי. משחק מעולה של כל השחקנים ובראשם גיל פרנק וליאת אקטע בסיפור של אהבה שאינה יודעת גבולות והשפעתה ההרסנית על הנפש


"מוטרפים מאהבה"  גיל פרנק וליאת אקטע 
צלם: ז'ראר אלון
 
סיפור האהבה הלא שיגרתי של אדי ומיי (פרנק ואקטע) לוקח אותנו במנהרת הזמן אל תקופת לימודיהם בתיכון. אז הכול היה נראה עוד מבטיח, אלא שבמהלך חמש עשרה השנים שחלפו מאז, הפך אדי לאלכוהוליסט ונואף סדרתי. מיי מנגד, מחליטה לשים קץ לסיפור האהבה שלהם, בורחת מאדי ומתכננת לפתוח בחיים חדשים. היא מוצאת עבודה כטבחית במוטל זול בלב המדבר, ואפילו משיגה לעצמה 'דייט' ראוי, אלא שבדיוק אז מצליח אדי לאתר אותה. הוא מופיע במקום ומבטיח לה, כמו תמיד, עתיד ורוד ומשותף.
המפגש בין השניים מתלקח במהרה לעימות מטורף, טעון בתשוקה ושנאה. מיי נמשכת אל אהובה, מנסה להתגרות בו, אך התסכול והזעם שהצטברו בה, גורמים לה להירתע ממגעו, להתפרץ כלפיו בדברי תוכחה. הטירוף מתעצם והופך אפילו לאלים, כשאל המקום מתקרבת המאהבת העשירה של אדי כדי לטרפד כל אפשרות להמשך הקשר עם אשתו. הזוג מעמעם את האורות בדירה, מבקש כאילו להסתתר והמאהבת כתגובה, מכלה את זעמה במשאית של אדי. כולם שרויים במתח, תוהים מה עוד היא מסוגלת לעשות כנקמה. אל הדירה מגיע ה'דייט' החנון של מיי, (עודד אהרליך), נער תמים ונרפה, ההופך יעד לחקירת שתי וערב מצד אדי, המציג עצמו בפניו כאחיה של מיי. המרצע יוצא מין השק כאשר ברקע נשמע קולו של איש זקן אחד (פולי רשף) שיודע שגורלם המשותף של בני הזוג נגזר מראש. הוא נשמע כמו קול מאוב, קול המצפון, המעמת אותם עם עברם האומלל וחושף את סודם האפל.
 
המשחק המצוין של צוות השחקנים וההצצה מקרוב לחייהם הסוערים ולנבכי נשמתם, סחפה אותי למערבולת חייהם והשיבה לתחייה זיכרונות עבר של מקרים דומים בגלגולים שונים של קשרים לא בריאים, הכרוכים ביחסי אהבה-שנאה וחוסר יכולת להתנתק, עד שהמצב הופך לבלתי נסבל ופוגע פיזית ונפשית במעורבים בסיפור.
המחזה מעורר תהיות, האם יש לנו חופש בחירה או שמא אנו נתונים בידיו של הגורל. כל אחד מהצופים יגיע וודאי למסקנה אחרת לפי ניסיונו ותפיסת עולמו.
 
המשתתפים: ליאת אקטע, גיל פרנק, עודד אהרליך, מולי רשף.
נוסח הצגה ובימוי: נועם שמואל; עיצוב במה: ניב מנור; תלבושות: אביה בש; תאורה: מאיר אלון; מוסיקה: אייל וייס; תנועה: שרון גל.
 
המחזה הוצג לראשונה ב-1983 בבימויו של שפרד בניו יורק ומאז מוצג בהצלחה ברחבי העולם. ב=1985 עובד המחזה לסרט בכיכובם של סם שפרד וקים בסיג'ר, בבימויו של רוברט אלטמן.
 
להזמנת כרטיסים בקופת הבימה: 03-6295555 
 
0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה