מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > המחזמר "עלובי החיים" מאת אלן בובליל וקלוד-מישל שונברג, בימוי: משה קפטן בתיאטרון הבימה - הפקת ענק בינלאומית בהשתתפות 50 שחקנים, זמרים ונגנים מעולים, מעניקה לצופה חוויה מרגשת ומרנינת לב

המחזמר "עלובי החיים" מאת אלן בובליל וקלוד-מישל שונברג, בימוי: משה קפטן בתיאטרון הבימה - הפקת ענק בינלאומית בהשתתפות 50 שחקנים, זמרים ונגנים מעולים, מעניקה לצופה חוויה מרגשת ומרנינת לב

המחזמר "עלובי החיים" מאת אלן בובליל וקלוד-מישל שונברג, בימוי: משה קפטן בתיאטרון הבימה - הפקת ענק בינלאומית בהשתתפות 50 שחקנים, זמרים ונגנים מעולים, מעניקה לצופה חוויה מרגשת ומרנינת לב
צילום: ז'ראר אלון         העלילה מתרחשת בצרפת במחצית הראשונה של המאה ה-19
גיבור הרומן של ויקטור הוגו, האסיר ז'אן ולז'אן (אמיר דדון), לאחר 19 שנים בכלא בעוון גניבת 2 ככרות לחם וניסיון בריחה, משתחרר על תנאי. אולם 'החופש' שהוא זוכה לו לא מעניק לו תחושת שחרור ואפשר לדמותו לציפור קצוצת כנף. עם שחרורו, הוא מקבל  'תעודת שחרור'  - כרטיס צהוב שעליו להציג בפני כול – אשר גורם לכל מי שפוגש בו שלא לבטוח בו. הוא לא מצליח להתקבל לעבודה ואף לא להשיג מקום לינה.
חייו הופכים למסע של רדיפה, שכן ז'אבר (יגאל שדה), הסוהר שפיקח עליו במשך כל תקופת מאסרו, עוקב אחר צעדיו על מנת לוודא שהאסיר המשוחרר שומר על הכללים המגבילים שהוטלו עליו.
ולז'אן שאינו מסוגל להמשיך ולשאת את אות הקין שעל מצחו, בוחר לברוח ולהשאיר מאחור את עברו. הוא קורע את הכרטיס הצהוב ויוצא לדרך חדשה תחת שם בדוי.
 
שנים לאחר מכן הוא הופך לראש עיריית מונטריי והוא אף מנהל בית חרושת. אחת מהעובדות, פאנטין, מפוטרת מעבודתה לאחר שחברותיה מגלות שהיא מגדלת בסתר ילדה מחוץ לנישואין. היא מואשמת בזנות ונזרקת לרחוב. מכמיר לב לראותה מנסה למכור תכשיט רב-ערך כדי לשרוד, אך מעלה חרס בידה. מצבה הפיזי מדרדר. על ערש דווי מבטיח ולז'אן לפאנטין הגוססת שיעשה הכול על מנת למצוא את בתה ולגדל אותה. הוא מוצא את קוזט הקטנה בפונדק דרכים, אצל צמד פונדקאים נוכלים, בני הזוג טנארדייה (חנה לסלו ואבי קושניר). הם סוחטים מולז'אן כסף רב בעבור שחרורה.
 
שבע שנים לאחר מכן. 1832. ולז'אן וקוזט (טל ברגמן/הדר עטרי) מתגוררים בפריז. הדרמה מקבלת תפנית, לאחר שז'אבר, שלא מרפה מטרפו, דולק אחרי ולז'אן וקוזט בתוספת 'כוח עזר' בדמות בני הזוג טנארדייה ובתם אפונין (רוני דלומי/נוי הלפרין), שנאלצו לסגור את הפונדק מטעמים כלכליים.
 
על רקע הרחוב התוסס משמועות על הדחתו של הגנרל למארק – האדם היחיד בממשלה שדואג לעניים – נאספים הסטודנטים בבית הקפה, תחת הנהגתו של אנדורא (עידו ברטל) על מנת לתכנן מהפכה. הם רותמים את ההמון לרחוב ומקימים את המתרס לקראת המאבק בצבא.
לצד המערכה הצבאית נרקם סיפור אהבה משולש בין סטודנט רומנטיקן, מריוס (הראל סקאת/אלון ברנטמן) ובין קוזט ואפונין – סיפור אהבה שסופו בשבר מוחלט עבור האחד, ואהבה נצחית עבור השניים האחרים.
 
מחזה מקסים, סוחף, חודר לנשמה וללב בזכות שחקנים מין השורה הראשונה וזמרים
מעולים ששרים תוך הזדהות עם הדמות שהם מגלמים ומפליאים לרגש את הצופים, המגיבים בהתלהבות בתשואות עזות.
גם מי שראה את ההפקה הקודמת של עלובי החיים שעלתה לפני כמעט 30 שנה בתיאטרון הקאמרי וחשב שאין תחליף לדודו פישר ולריקי גל, יש לי בשורה עבורכם, כל הזמרים מפליאים בקולם ונותנים הופעה מרהיבה. ההפקה החדשה של "עלובי החיים" בת. הבימה היא חגיגה אמיתית לעין, לאוזן וללב.
 
בימוי: משה קפטן
תרגום: אהוד מנור, ניהול מוסיקלי: יוסי בן נון, עיצוב תנועה: מירי לזר, עיצוב תפאורה: ערן עצמון, עיצוב תלבושות: ילנה קלריך, תאורה: קרן גרנק.


ההצגות הקרובות:
15,16,17 באוקטובר, שעה 20:30
14-26 בנובמבר
20,21,24,25,26,28,29,31 בדצמבר באולם רובינא
 
להזמנת כרטיסים
 
03-6295555
 
0  תגובות  אהבו

1591
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה