מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > המחזה "סקופ" מאת יאיר פקר, המתארח בת. הבימה עוסק בדילמות מוסריות, אישיות וחברתיות ומחזיק את הקהל במתח הן בשל העלילה המפותלת והמפתיעה והן בשל משחקם המשובח של כל צוות השחקנים.

המחזה "סקופ" מאת יאיר פקר, המתארח בת. הבימה עוסק בדילמות מוסריות, אישיות וחברתיות ומחזיק את הקהל במתח הן בשל העלילה המפותלת והמפתיעה והן בשל משחקם המשובח של כל צוות השחקנים.

המחזה "סקופ" מאת יאיר פקר, המתארח בת. הבימה עוסק בדילמות מוסריות, אישיות וחברתיות ומחזיק את הקהל במתח הן בשל העלילה המפותלת והמפתיעה והן בשל משחקם המשובח של כל צוות השחקנים.

 צילום: איציק שוקל
בתמונה: רוני ששון, תמרה סטיל ואסף ניב
 
 
העלילה מתרחשת בשנת 1994 . העיתונאי בני מינטוב,(אסף ניב), עיתונאי מוערך בעבר ומבקר מסעדות בהווה מציג את עצמו לקהל הצופים ומספר שהחלק האהוב עליו בעבודה הוא חיפוש סקופים. זה מה שמאתגר אותו וממלא את חייו באקש'ן ובעניין.
 
יום בהיר אחד הוא מקבל פניה לא שגרתית מעבדול רחים, (רוני ששון) מורה בן 52 תושב שועפט, המבקש ממנו לפרסם כתבה אודות נכדו בן החמש, הזקוק לניתוח דחוף על מנת להציל את חייו. הסב הערבי מקווה שבאמצעות פרסום הכתבה יצליח לקבל תרומות רבות ובכך להציל את חיי נכדו האהוב. מינטוב מתלבט בהתחלה, אך גם כשהוא מסכים, הוא לא מקבל אישור לפרסם את הכתבה ואף ננזף קשות על ידי העורך, משום שאינו מתרכז בתחום המסעדנות עליו הוא אמור לכתוב בהנחיה מגבוה.
 
במהלך ההצגה הקהל נחשף לחייו האישיים של מינטוב, על הקושי שהוא ואשתו דורית (תמרה סטיל), רואת חשבון במקצועה, חווים בהבאת ילד לעולם בדרך טבעית ועל רצונם לאמץ ילד.
 
מינטוב הזקוק נואשות לכסף לצורך נסיעה לדרום אמריקה, שם החל בהליכים לאימוץ הילד, מוכן לעשות הכול כדי להשיג מקורות מימון ומסתבך בשקרים ובמעשה על סף הפלילי, השם לאל את שאיפתו, הורס את נישואיו ומדרדר אותו לעברי פי פחת. 
 
עלילה מרתקת ומלאת הפתעות, מותחת כמו סרט של היצ'קוק, מעלה דילמות מוסריות  ואישיות ובוחנת אותן מזוויות שונות. משחק מעולה ומשכנע של כל צוות השחקנים ובראשם אסף ניב, המגלם את דמות העיתונאי, תמרה סטיל, אשתו, המרגשת לכל אורך המחזה ורוני ששון, שלרגע אין לחשוד בו שאינו ערבי מבטן ומלידה.
 
המוסיקה שהלחין ערן לוי נוסכת אווירה קלילה יותר בים המתח שמשרה העלילה הסבוכה.
 
 הצוות:
כתיבה: יאיר פקר, יוצר רב תחומי,
בימוי: סהר לחמי,
דרמטורגית: גורן אגמון,
מוסיקה: הלחנה ונגינה בגיטרה, ערן לוי (אחיו של השחקן נירו לוי).

השחקנים:


רוני ששון, (סטנדאפיסט במקור המגלם לראשונה תפקיד דרמטי),
אסף ניב 
תמרה סטיל ("האוהל האדום"),
דביר פרץ,
איתי ולמן.
 בועז נחום
 
ההצגות הבאות:
יום ב', ה-5.12,
יום ג', ה-6.12

להזמנת כרטיסים:


036295555
072-2341194.
www.habima.co.il
 
 
 
0  תגובות  אהבו

1262
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה