מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "שונאים סיפור אהבה" - מחזה ע"פ ספרו של בשביס זינגר, המוצג בסטודיו של יורם לוינשטיין מתאר את קורותיהם של פליטים רדופים, הנאחזים אחד בשני בגוף ובנפש על סיפם של חיים חדשים באמריקה. משחק נוגע ללב של שחקנים איכותיים.

"שונאים סיפור אהבה" - מחזה ע"פ ספרו של בשביס זינגר, המוצג בסטודיו של יורם לוינשטיין מתאר את קורותיהם של פליטים רדופים, הנאחזים אחד בשני בגוף ובנפש על סיפם של חיים חדשים באמריקה. משחק נוגע ללב של שחקנים איכותיים.

"שונאים סיפור אהבה" - מחזה ע"פ ספרו של בשביס זינגר, המוצג בסטודיו של יורם לוינשטיין מתאר את קורותיהם של פליטים רדופים, הנאחזים אחד בשני בגוף ובנפש על סיפם של חיים חדשים באמריקה. משחק נוגע ללב של שחקנים איכותיים.

צילום: רדי רובינשטיין

"שונאים, סיפור אהבה" מאת חתן פרס נובל בשביס זינגר עיבוד לבמה: יבגני אריה ורועי חן. בימוי: ניר ארז

תקציר העלילה:

הרמן ברודר ניצול שואה, נקלע לסיפורי אהבה בלתי אפשריים בין שלוש נשים: יאדוויגה, נוצריה פולניה, תמימה וחסרת השכלה, שהתאהבה בו, הצילה אותו מידי הגרמנים תוך סיכון חייה. הרמן נישא לה ומגיע איתה לניו יורק. שם הוא מתאהב במאשה, יפהפייה כובשת לב, החיה בנפרד מבעלה, ליאון טורטשינר המסרב לתת לה גט ועם אמה החולה, שלא מסוגלת להשתחרר לרגע מהחוויות המזוויעות במחנות בהן שהתה והיא אחוזת פחדים וחרדות.
השלישית, תמרה, אישה מרשימה ורבת תושיה, שהייתה אשתו הראשונה והיה סבור כי נרצחה יחד עם שני ילדיהם בפולין, שבה לפתע לחייו כמו מן המתים. תמרה, כך נדמה, היא היחידה המסוגלת להתמודד בעיניים פקוחות עם המציאות, קולטת את הסערה הנפשית בה מצוי בעלה ואת יצר ההרס העצמי המניע אותו ומנסה להציל אותו מדרך החתחתים בה הוא צועד.
אך הרמן, טיפוס חסר חוט שדרה, המתקשה להגיע בכוחות עצמו להחלטה הגיונית נוכח הנסיבות הקשות אליהן נקלע, נקרע בין שלושת הנשים, נפגש עם כל אחת מהן בסתר, מסתבך בשקרים, גורם להן סבל ובעיקר לעצמו.

אי אפשר לבקר או לשפוט איש שעבר את התלאות של מחנות הכפייה וההשמדה ואיבד את היקר לו ביותר. הם מעוררים חמלה ואמפתיה.

העלילה מרתקת מתחילתה ועד סופה המפתיע. המשחק המעולה של השחקנים ברוכי הכישרון, שגילמו את תפקידם תוך הזדהות טוטאלית עם הדמויות, גיבורות ספרו של בשביס זינגר, עוררו התרגשות רבה בקהל, שעקב בדריכות אחר התפתחות העלילה ולא פעם מחה דמעה מעיניו.

עלילת המחזה ליוותה אותי ימים ארוכים לאחר רדת המסך וטרפה את שנתי.

יוצרים:

במאי: ניר ארז; עיבוד: יבגני אריה ורועי חן; ניהול אומנותי: לילך סגל; מוסיקה מקורית ותאורה: נדב ברנע; תפאורה: זוהר שואף;תלבושות; יהודית אהרון.

משתתפים:

עמית פרקש (יאדוויגה);  דורון בלנק (הרמן ברודר); ספיר אזולאי (מאשה);/ לורן פיטארו;  רוני סבג (תמרה); לאה מנקס (שפרה פועה); ניב חביב (ר' אברהם/רופא/נתן פשלס; נדב שמה (ליאון טורטישינר/הרב למפרט.
מומלץ ביותר. לראות ולא לשכוח.

תאריכי המופע:
24/02-11/03
בכל ערב בשעה 20:30, ימי שישי בשעה 14:00
אולם הסטודיו, חנוך 19 תל אביב
מחיר כרטיס 100 ש"ח ברכישה באתר: www.studioact.co.il  
ובטלפון קופת הכרטיסים: 03-6871834
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

"שיעור ריקוד" - מחזה המועלה בבית ליסין, בבימויה של מירי לזר - הוא למעשה שיעור לחיים עבור כולנו.
"שיעור ריקוד" –מחזה המועלה בתיאטרון בית לסין, בבימויה של מירי לזר- הוא למעשה שיעור לחיים עבור כולנו.שני...
לקריאת הפוסט
לרגל חודש המאבק באלימות נגד נשים מועלה המחזה
"דינה", מחזה מאת חנה אזולאי הספרי בבימויו של רוני ניניו, מועלה בתיאטרון דימונה לרגל חודש המאבק באלימות נגד...
לקריאת הפוסט
יוסל רקובר מדבר אל אלוהים, בביצוע שמוליק עצמון-וירצר בתיאטרון הבימה.
"יוסל רקובר מדבר אל אלוהים" – בתיאטרון הלאומי הבימה במסגרת מופע הוקרה לשמוליק עצמון – וירצר.צילום: מפסטיבל...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה