חזרה ליחסים

5 דברים שהורסים לכם את הסקס

חשבתם שרק בעיות בריאות מחבלות בהנאה המינית עם הגיל? אז חשבתם. מתברר שהרבה מהבעיות המיניות נובעות בכלל מסיבות נפשיות או מפערי תקשורת. מטפל מיני מוסמך עם 5 הסיבות העיקריות שפוגעות לנו בסקס, ועם טיפים לפיתרון
מאת כרמל קרמן 03/11/19
5 דברים שהורסים לכם את הסקס
אל תוותרו על חיי מין - אפשר לפתור את הבעיות שגורמות לחוסר חשק (צילום: shutterstock)

 

"למה יש מבוגרים החוששים מקיום יחסי מין?" שואל פרופ' רפי חרותי, מומחה ברפואת שיקום ומטפל מיני מוסמך, ועונה: "מאותן סיבות שפוחדים לרכוב על אופניים: פחד ליפול, פחד להיראות מגוחכים, ואין אופניים...".

אבל סקס בגיל מאוחר הוא לא תמיד עניין מצחיק. חוסר חשק, בגידת הגוף, בעיות בריאות – כל אלה ועוד מחבלים בהנאה מהאקט המיני. פרופ' חרותי, מנהל חטיבת השיקום בבית החולים השיקומי רעות ו"אישי –מרכז לטיפול מיני, זוגי ופרטני" בתל-אביב, מסביר שגיל מבוגר כשלעצמו אינו סיבה לירידה בתשוקה, אלא כל הגורמים הנלווים אליו. כך הוא אומר כי הגיל הרי אינו מחלה, אך עם הגיל יש עלייה בשכיחות מחלות, ורובן פוגעות בתפקוד המיני. מה עוד משפיע על המיניות בגיל מבוגר? שינויים פיזיולוגיים טבעיים כמו ירידת הורמוני המין עם הגיל או התארכות הזמן בין זקפה אחת לשנייה; שינויים רגשיים כגון פרישה מהעבודה, שינוי תפקידים במשפחה, התאלמנות, שינוי מגורים, ומיתוסים הקשורים למיניות ו/או לזקנה, כגון סקס הוא לצעירים בלבד, או אלמנה צריכה להתנזר.

אבל יש בשורות טובות: מי שהיה פתוח וליברלי לגבי המיניות שלו בצעירותו, יסתגל בקלות יותר לשינויי הגיל. ואם הסקס היה חשוב לכם, והיה לכם סקס איכותי שהיווה מרכיב חשוב בזוגיות ובחיים, הרי סיכויים טובים שהוא ימשיך להיות כזה גם בבגרותכם.

ביקשנו מפרופ' חרותי לפרט את חמש הסיבות המרכזיות לפגיעה בהנאה מסקס בגיל מאוחר, ומה אפשר לעשות כנגד זה:

 

סיבה 1: מחלות שמדכאות את החשק

 

יתר לחץ דם, סוכרת או פרקינסון הן רק חלק מהמחלות שעלולות לפגוע בחשק המיני. צילום: Shutterstock

 

כמעט כל מחלה פוגעת בתפקוד המיני. כדי להבין איך זה קורה יש להבין כיצד פועל התפקודי המיני: המוח מייצר תגובה מינית על ידי כל אחד מהחושים (ריח, ראייה, מגע, שמיעה וטעם) או על ידי על-חושיות (זיכרון, פנטזיה). אם הורמוני המין תקינים ואם התגובה מספיק חזקה והסיטואציה מתאימה – הגירוי ייצא מהמוח דרך מערכת העצבים אל הגוף, ושם יעורר תגובה: זרימת דם נמרצת אל איברי המין. באישה זה יתבטא בסיכוך, אצל גבר - בזקפה.

אם זה מה שצריך לקרות כדי שיהיה פה סקס, הרי שכל מה שפוגע באחד מחלקי המערכת (מוח, עצבים, כלי דם, הורמונים) עלול לפגוע בתפקוד המיני.

שבץ, לדוגמה, פוגע בתנועתיות וסותם את כלי הדם באיברי המין. COPD  - מחלת ריאות חסימתית - מקשה על הנשימה שכל כך חשובה גם ליכולת ולסיבולת לקיים יחסי מין מענגים. ארטריטיס - דלקת פרקים - גורמת לכאבים ומקשה על התנועתיות, כמו גם מחייבת צריכת תרופות שגורמות לירידה בתשוקה. סוכרת סותמת כלי דם ופוגעת בעצבים שחשובים לתגובה המינית. יתר לחץ דם פוגע בזרימת הדם אל איברי המין, פרקינסון פוגע בהעברת מסרים מיניים במוח וגם בתנועתיות, ומצב רוח ירוד עד דיכאון פוגע בחשק ובחדווה.

ואם לא די בזה, לא רק המחלה משפיעה אלא גם הטיפול בה. כך למשל יש תרופות הניתנות נגד יתר לחץ דם שפוגעות בזקפה, תרופות לדיכאון פוגעות בחשק, וניתוח להסרת הערמונית המוגדלת פוגע בשפיכה.

מה  אפשר לעשות?

- אורח חיים בריא: כדי לצמצם את הנזק או לפחות להאט אותו יש לטפל היטב בכל גורמי הסיכון, על ידי שמירה על אורח חיים בריא (תזונה נכונה ופעילות גופנית).

- טיפול במחלה עצמה: יש לטפל במחלות הבסיס (נטילת תרופות במועד, מעקב אחר מדדי המחלה בסיוע רופא/ת משפחה וכיו"ב).

- לראות את חצי הכוס המלאה: כדאי להתמקד בחזקות שמאפשרות הנאה ולא בחוסרים שגרמו המחלות. יש הבוחרים פשוט להפסיק לעשות סקס, להימנע ולעבור לישון בחדרים נפרדים. הנכון, אומר פרופ' חרותי, הוא להתמקד בחלקים הטובים והנעימים - גם אם אין חדירה - וליהנות מהם. "זה לא פשוט, אבל מתגמל".

 

סיבה 2: כשההורמונים לא משתוללים

 

אז החשק המיני נוצר במוח ותלוי בהורמונים, ולכן כל פגיעה בהורמונים - גיל המעבר אצל נשים, ירידת טסטוסטרון בגברים - פוגעת בחשק. עוד גורמים שפוגעים בחשק הם אחוז גבוה של הורמון פרולקטין שקשור לפוריות, ותת-פעילות או יתר פעילות של בלוטת התריס.

מה אפשר לעשות?

- אצל גברים ניתן לתקן רמה של טסטוסטרון ירודה על ידי מתן ההורמון ממקור חיצוני. ניתן לקבל טסטוסטרון בג'ל או בזריקות. מדובר בתרופת מרשם המחייבת מעקב רפואי.

- נשים יכולות לקבל חלופות הורמונליות, רצוי דרך מרפאות ייחודיות לגיל המעבר, שם מתמחים בכך.

 

סיבה 3: המחשבה שאם אין זקפה, אין סקס

 

חדירה זה אובר-רייטד. צילום: Shutterstock

 

למה יש בעיות זקפה בגיל מבוגר? בתפקוד המיני מעורבים המוח, העצבים, כלי הדם וההורמונים, זוכרים? פגיעה בכל אחת מהתחנות הללו עלולה לגרום לפגיעה בזקפה.

הפגיעה השכיחה ביותר נובעת מסתימת כלי הדם הקטנים והעדינים בפין בשל מחלות שונות – סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים גבוהים (כולסטרול, טריגליצרידים), תופעות לוואי של תרופות, עישון, אלכוהול ועוד.

קיימים גם גורמים גופניים הפוגעים בזקפה: סיבות הקשורות לכלי הדם (סוכרת, יתר לחץ דם, טרשת עורקים, מחלות לב, בעיות בכבד ובכליה).

בעיות עצביות עלולות אף הן לפגוע בזקפה: יש גירוי חזק ומספיק, אך הוא אינו עובר דרך מערכת העצבים בשל פגיעה שם, כתוצאה ממחלות עצבים כגון אלצהיימר, טרשת נפוצה, חבלות, הקרנות, כריתה של העצבים (שכיח לאחר ניתוח ערמונית) ועוד.

גם סיבות הורמונליות עלולות לפגוע בזקפה, בהן בעיות בבלוטת התריס ובבלוטות אחרות. תרופות גם הן משפיעות - למשל תרופות הניתנות ליתר לחץ דם, נוגדי דיכאון ממשפחת ה-SSRI ועוד. גורמי סיכון לפגיעה בזקפה הם עישון ואלכוהול, ולסיום קיימים גם גורמים נפשיים כגון דיכאון, אבל, מתח, חרדה, עייפות, פוסט טראומה וכיו"ב.

מה אפשר לעשות?

- ללמוד לענג ולהתענג גם בלי זקפה מלאה

- ליטול תרופות שמגבירות את זרימת הדם אל הפין או הזרקות אל הפין

- שימוש במכשירי ואקום. מדובר בגליל שאותו מניחים על איבר המין, ובסיוע משאבה הוא יוצר ריק אשר גורם לדם להגיע אל איבר המין. יש לקבל הדרכה לבחירת המכשיר המתאים והפעלתו במסגרת מרפאה לשיקום מיני.

חשוב לדעת: טיפולים לזקפה כדאי לקבל רק דרך מרפאות לטיפול מיני ועל ידי מומחים בבריאות מינית.

 

סיבה 4: הציפיות גדולות מהמציאות

 

גם בגיל השלישי אפשר ורצוי ליהנות מסקס, אם מורידים את הציפייה שהכל יתפקד כמו בגיל 18. צילום: Shutterstock

 

יכול להיות שזה הכל בראש שלכם. יכול להיות שאתם מצפים שהכול יעבוד כמו בגיל 18 – התשוקה, הספונטניות, הזקפה. "החוכמה היא לדעת להכניס שינויים מתאימים, כדי להמשיך ליהנות וליהנות וליהנות" אומר פרופ' חרותי.

אז מה אפשר לעשות במקרה שהציפיות עולות על המציאות?

הבשורות הטובות הן שיש בהחלט מה לעשות כדי לשפר את המצב. נסו לשנות את המיקוד שלכם. במקום להתמקד בביצועים הגופניים (מהר יותר, חזק יותר או גבוה יותר), התרכזו במין אמיתי יותר ונכון יותר, כלומר מין שממוקד בהנאה.

כאן בא הטיפול המיני שמשולב בחינוך מיני. כן, חינוך מיני בגיל המבוגר, ממש כמו בגיל הרך: ללמוד מה באמת חשוב (המגע, הליטוף, הרגש), להבין שחדירה זה נחמד אבל אובר-רייטד, כי הרוב המוחץ של נשים אינן גומרות מחדירה, אלא מפיקות הנאה דווקא מדברים שלא נפגעים עם הגיל, ואולי אף משתפרים.

 

סיבה 5: חוסר בתקשורת

 

עיקר העבודה בטיפול זוגי מיני עוסק בתקשורת. תקשורת יום-יומית, תקשורת בינאישית, תקשורת אינטימית ותקשורת מינית.

זוגות רבים אינם מדברים תוך כדי סקס, ומצפים מבן/בת הזוג שלפי ג'סטות או גניחות ינחשו אם זה טוב או לא. הדרך לדעת ולהבין היא פשוטה: דרך התקשורת.

מה אפשר לעשות?

- לגשת לטיפול מיני. המטפל/ת יבדוק את הפערים ביניכם בתחומי התקשורת השונים, כדי ללמוד במהלך הטיפול כיצד ניתן לגשר עליהם.

- לעבוד על שינוי הרגלים. התרגלנו לעשות דברים בדרך מסוימת, אבל כשיש בעיה כדאי לפעמים לחשב מסלול מחדש. התרגלתם לתנות אהבים בלילה, אבל אתם מגיעים למיטה מותשים? חפשו שעה אחרת במשך היום. נעולים על חדירה? חבל, יש תנוחות אחרות שאותן יותר קל לבצע והן מענגות לא פחות. ועוד בעניין תנוחות: אולי הגיע הזמן ללמוד תנוחות שיותר פשוט לבצע עם הגיל. חושבים שאתם יודעים מה טוב לכם? פרופ' חרותי דווקא ממליץ ללמוד את הגוף מחדש, שכן השינויים שעוברים עליכם משפיעים גם על המיניות וגם על היכולת לענג ולהתענג. אם התרגלתם ליחסי מין ספונטניים, ניתן ללמוד לתזמן ולתכנן את הסקס, מה שיאפשר להגיע מוכנים יותר לאקט, פיזית ורגשית. "וחשוב מכל – יש לתקשר, לשוחח, לשתף, ללמוד את האחר/ת, מה מענג אותי וכיצד אני מתענג/ת", מסכם פרופ' חרותי.

 

טרנד קוסמטי גם בגיל השלישי: שיפוץ איברי המין

אביזרי מין בגיל השלישי? למה לא?

השקרים שמספרים לנו על סקס בגיל 50+

הגילויים החדשים על סקס בגיל השלישי

31  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה אריאל 248 03/11/19
כשיש פרטנרית פסיבית שום דבר לא עובד - לא לפני, לא תוך כדי ולא אחרי...
התמונה של תגונה שולמית 08/11/19
כשיש תחומי ענין משותפים,הנאה מהשהות יחד,רצון ואמון,כמו בטנגו:נהנים ללמוד ולרקוד...
התמונה של תגונה ליזי _142_ 18/11/19
וכשיש פרטנר שרוצה לענג רק את עצמו - זה גם לא עובד... :) ולמה אתה בכלל ניכנס למיטה עם אשה כזו...
התמונה של תגונה חיים קדמן1 03/11/19
תודה גלית עבור המידע המפורט.
התמונה של תגונה רינה 41 06/11/19
אם יש אהבה הסקס מוצלח
התמונה של תגונה ליזי _142_ 18/11/19

כמובן - רוב הזמן. אבל לא רק... גם נשים יכולות להנות מסקס ללא אהבה - מכירה כמה אפילו בגילנו...

התמונה של תגונה Avinoam So 18/11/19
אין קשר בין סקס טוב לאהבה. יכול לך סטוץ חלומי, כולל אורגזמה פיצוץ שישאיר לך זיכרון לעוד הרבה שנים, והוא עם גבר שלא תראי עוד לעולם. אז מה זה קשור לאהבה. סקס טוב מגיע ממקום חייתי. סקס ממקום של אהבה, ...
אין קשר בין סקס טוב לאהבה. יכול לך סטוץ חלומי, כולל אורגזמה פיצוץ שישאיר לך זיכרון לעוד הרבה שנים, והוא עם גבר שלא תראי עוד לעולם. אז מה זה קשור לאהבה.
סקס טוב מגיע ממקום חייתי.
סקס ממקום של אהבה, מביא אותך בסופו של דברש לרבנות.
התמונה של תגונה גבי3 21/11/19
לא בהכרח.
התמונה של תגונה צביה8 09/11/19
אם יש משיכה הדדית, כל מה שתעשה במיטה יהיה נפלא, אך אם אין משיכה - מוטב להמנע מלהכנס לחדר השינה


התמונה של תגונה Avinoam So 15/11/19
הבעיה הגדולה של אנשים שחושבים צריך לעשות בחדר השינה. סקס במטבח הוא הרבה יותר טוב. סקס במקלחת, מאד חושני. במעלית, הסקס מעיף מכם 50 שנה בתוך שניה. לסיכום... בחדר שינה תלכו לישון.
התמונה של תגונה אריאל 248 09/11/19
ועם כל זאת - ישנן שנכנסות לחדר השינה רק כדי לישון: "את אישי אוהבת מאד אבל את הסקס - כמה שפחות"...
התמונה של תגונה צביה8 09/11/19
אז את מפסידה את היופי שבזוגיות שבין גבר לאשה.
התמונה של תגונה צביה8 09/11/19
ואומר לך עוד משהו: רוב הגברים לא מוכנים לותר על זה........
התמונה של תגונה רינה 41 09/11/19
הסקס מאד מקרב בין בני הזוג
התמונה של תגונה שולמית 09/11/19
כידוע-כשיש רצון, משיכה ושיתוף-גם נשים לא מוותרות על מין. (ובמילה יותר סקסית-סקס)
התמונה של תגונה אריאל 248 10/11/19
בשביל סקס גדול צריך אגו קטן...אני שומע מהרבה גברים על "סגירת חשבונות" בחדר השינה ומתאר לעצמי שגם לא מעט נשים חווות תופעה כזו - התוצאות לא מאחרות לבוא...
התמונה של תגונה צביה8 10/11/19
אריאל ידידי - בשביל סקס גדול צריך משיכה ואהבה, לא שום אגו. אינני יודעת אם אפשר לקרוא לזה "סגירת חשבונות" כפי שאתה כותב, אך אשה כשהיא כועסת על בן זוגה היא לא במצב רוח לסקס, לא נעים לה שיגעו בה ולעומת ז...
אריאל ידידי - בשביל סקס גדול צריך משיכה ואהבה, לא שום אגו. אינני יודעת אם אפשר לקרוא לזה "סגירת חשבונות" כפי שאתה כותב, אך אשה כשהיא כועסת על בן זוגה היא לא במצב רוח לסקס, לא נעים לה שיגעו בה ולעומת זאת הגבר - הריב של לפני רבע שעה לא מפריע לו לרצות........ אצלו יש הפרדה בין הריב עם בת זוגו באותו ערב, לבין החשק שיש לו כרגע.
התמונה של תגונה גבי3 21/11/19

לפני תקופה ארוכה כתבה אישה במוטקה שאם אין אהבה :" אישה לא צריכה ללכלך את הגוף שלה" , רק כדי לעשות "טובה", אני מסכים איתה. יחד עם זאת אין ספק שבחברות בין גבר לאישה הסקס מקרב ויש ...

לפני תקופה ארוכה כתבה אישה במוטקה שאם אין אהבה :" אישה לא צריכה ללכלך את הגוף שלה" , רק כדי לעשות "טובה", אני מסכים איתה. יחד עם זאת אין ספק שבחברות בין גבר לאישה הסקס מקרב ויש לו נדבך חשוב מאוד בזוגיות. ברור שיש נשים והרבה יותר גברים שלא צריכים זוגיות כדי להיכנס למיטה. בגיל המבוגר שלנו כשהיצרים והדחף המיני מתונים יותר מגילאים צעירים אפשר לתת למין לחכות כאשר מערכת היחסים בשלב הראשון שלה.

התמונה של תגונה אריאל 248 21/11/19
לא כל האנשים דומים ולא כל המריבות דומות...
התמונה של תגונה צביה8 21/11/19
לדעתי סקס הוא חלק אינטגרלי בחיי זוג. זה מחמם את לב, זה מהנה, זה מראה שאתה רצוי ונעים בקרבתך, זה המון דברים, אך לא תמיד אתה מעוניין בו, עייף, מרגיש לא טוב, כעוס ועוד ועוד דברים, אז בן הזוג צריך פשוט לק...
לדעתי סקס הוא חלק אינטגרלי בחיי זוג. זה מחמם את לב, זה מהנה, זה מראה שאתה רצוי ונעים בקרבתך, זה המון דברים, אך לא תמיד אתה מעוניין בו, עייף, מרגיש לא טוב, כעוס ועוד ועוד דברים, אז בן הזוג צריך פשוט לקחת צעד אחורה. ולחכות ליום יותר טוב. לכלנו יש רגעים כאלה והסקס יכול לחכות קצת ומי שכתבה "אשה לא צריכה ללכלך את הגוף שלה", אני רק יכולה להגיד לה שלדעתי היא מפסידה את אחד הדברים היפים בחיים. ליבי ליבי לההתמונה של תגונה גבי3 21/11/19
צביה, האישה כתבה "שאם אין אהבה אז לא צריך ללכלך את הגווף" היא לא נגד סקס היא לא בעד כניסה למיטה שלא על רקע של חברות, זוגיות כזו או אחרת , סקס שאין בו מרכיב רגשי והיא צודקת לטעמי. היא אגב היתה נשואה ...
צביה, האישה כתבה "שאם אין אהבה אז לא צריך ללכלך את הגווף"
היא לא נגד סקס היא לא בעד כניסה למיטה שלא על רקע של חברות, זוגיות כזו או אחרת , סקס שאין בו מרכיב רגשי והיא צודקת לטעמי.
היא אגב היתה נשואה פעמים והתאלמנה.
התמונה של תגונה אריאל 248 21/11/19

ובכל זאת עם כל האהבה והרגשות - הרוב פסיביות...רגשות וריגושים זו לא אותה מילה... גם אשה שמאוכזבת מההשקעה של בן זוגה בסקס "גומרים הולכים" תהיה חשופה יותר ל"פיתויים בלתי פורמליים&q...

ובכל זאת עם כל האהבה והרגשות - הרוב פסיביות...רגשות וריגושים זו לא אותה מילה... גם אשה שמאוכזבת מההשקעה של בן זוגה בסקס "גומרים הולכים" תהיה חשופה יותר ל"פיתויים בלתי פורמליים"...

התמונה של תגונה צביה8 21/11/19
חברים יקרים - בואו נעזוב את נושא הסקס. מי שטוב לו עם סקס, שיהנה, מי שלא טוב לו, שלא יעשה סקס. למה אנחנו דשים בזה בכלל? זה עניין מאוד אישי וכל אחד שיעשה כטוב בעיניו וכטוב לגופו.
התמונה של תגונה מרינהלוי 13/04/20
שיחות וידאו סקס בוואצפ, אנחנו 2 בנות שעושות מצלמות סקס בוואצפ: דנה 055-3386275 יש לי תחת ענק סקסי חטוב, וציצי ענקיי לוהט, אני מילפית חרמנית דוחפת הכל לכוס, שרמוטה אמיתית עושה מצלמות סקס בוואצפ של...

שיחות וידאו סקס בוואצפ, אנחנו 2 בנות שעושות מצלמות סקס בוואצפ:

דנה 055-3386275 יש לי תחת ענק סקסי חטוב, וציצי ענקיי לוהט, אני מילפית חרמנית דוחפת הכל לכוס, שרמוטה אמיתית עושה מצלמות סקס בוואצפ שלח הודעה

055-2761552 שירה אני רעבה לזין ואוהבת שגומרים לי בפה חולה על מצלמות סקס ועושה מופעי סקס בוואצפ, חמה אש ודוחפת צעצועים ואביזרי מין לכוס שלח וואצפ
או הודעה בטלגרם vikalive24

קווי סקס - אם המספרים האלו חסומים לך תחייג לחברת הסלולר שלך ותבקש להסיר את החסימה, הסרת החסימה היא בחינם:
1919-121-936
1919-121-970

שיחות של הכרויות:
1901-729-213
1901-729-210

התמונה של תגונה רון ארנולד_819_ 13/04/20
הענין מורכב מאוד, גופנית, רגשית, הסטורית, חינוכית. איין הכללות. סקס גם מפורש אחרת אצל נשים וגברים. חלק מהגברים עושים סקס בראשם, ונהנים יותר מהמגע הפיזי. הכל תלוי בתנאים, ...
הענין מורכב מאוד, גופנית, רגשית, הסטורית, חינוכית. איין הכללות. סקס גם מפורש אחרת אצל נשים וגברים. חלק מהגברים עושים סקס בראשם, ונהנים יותר מהמגע הפיזי. הכל תלוי בתנאים, בחשקים, בהזדמנויות, באפשרויות, בגיל ובתרגיל. בהצלחה.
התמונה של תגונה אריאל 248 13/04/20
... ובכל זאת אשה לא שוכחת גבר שגרם לה לטירוף חושים גם אם חלפו מעל חמישים שנה...
התמונה של תגונה רון ארנולד_819_ 13/04/20
ולהפך......
התמונה של תגונה שולמית 13/04/20
אני מאמינה שאם היה טרוף חושים,היה שם גם קשר רגשי משמעותי.אישה לא שוכחת גבר שאהב אותה.ואם זה הדדי "הם חיים באושר ועושר עד היום הזה"
התמונה של תגונה אריאל 248 13/04/20
אלא אם כן הופיעו ההורים שלו או שלה עם עו"ד והסכם ממון במקרה שבני הזוג באו מרקע סוציואקונומי שונה על מנת להקל על הליך הגרושין...
התמונה של תגונה צביה8 14/04/20
אני חושבת שסקס הוא לא עניין של מילים אלא של רגשות ומשיכה. לא נראה לי שאפשר לעשות סקס ללא רגשות (אלא אם זה מקצוע) וללא משיכה ואין מה להתלונן על אשה שלא רוצה או גבר שלא רוצה. אם אין משיכה זה לא הולך, ז...
אני חושבת שסקס הוא לא עניין של מילים אלא של רגשות ומשיכה. לא נראה לי שאפשר לעשות סקס ללא רגשות (אלא אם זה מקצוע) וללא משיכה ואין מה להתלונן על אשה שלא רוצה או גבר שלא רוצה. אם אין משיכה זה לא הולך, זה רק סבל, אני גם לא מאמינה בייעוץ מיני . מה יגיד לי המטפל? תמשכי אליו? תרצי בו? תשתדלי? זה הכל בולשיט. או שזה ישנו בין בני זוג, או שזה איננו.
התמונה של תגונה מרינהלוי 14/04/20
היי מאמי אנחנו 2 כוסיות ישראליות חמות שעושות מצלמות סקס ושיחות וידאו סקס בוואצפ: דנה 055-3386275 עושה הכל במצלמה, משחקי תפקידים, דוחפת הכל לכוס, צעצועי מין, אביזרי מין, גונחת עם תחת סקסי וענק שלח...

היי מאמי אנחנו 2 כוסיות ישראליות חמות שעושות מצלמות סקס ושיחות וידאו סקס בוואצפ:

דנה 055-3386275 עושה הכל במצלמה, משחקי תפקידים, דוחפת הכל לכוס, צעצועי מין, אביזרי מין, גונחת עם תחת סקסי וענק שלח לי וואצפ מאמי

שירה 055-2761552 רוטטת ודוחפת צעצועי סקס לכוס, מאוננת ומשפריצה חזק במצלמה, עושה כל מה שתבקש מאמי, חמה אש לזין רטוב, שלח הודעה בוואצפ
או הודעה בטלגרם vikalive24

קווי סקס - אם המספרים האלו חסומים לך תחייג לחברת הסלולר שלך ותבקש להסיר את החסימה, הסרת החסימה היא בחינם:
1919-121-936
1919-121-970

שיחות של הכרויות:
1901-729-213
1901-729-210
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

נשים, סובלות מבעיות בתפקוד המיני?

"בזמן האחרון אין לי חשק לעשות סקס עם בעלי, וכשאני עושה את זה בשבילו כואב לי. אני לא מראה לו כי אני מפחדת...

לקריאת הכתבה
שרה התאהבה בסקס בגיל... 80!

שרה, בת 80, גרושה, אם לשלושה וסבתא לשבעה, הגיעה אלי כדי להתיעץ בקשר להתלבטות לגבי מתח בין החבר החדש שלה...

לקריאת הכתבה
סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?

א. בת 55, גרושה, התקשרה כדי לקבוע פגישה ואמרה לי: "אף פעם לא גמרתי. אני בקשר חדש ומפחדת לקלקל אותו".

א....

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה