חזרה ליחסים

הגיע הזמן לרענן את הזוגיות

נדמה לכם שאתם כבר יודעים הכול זה על זה ושאי אפשר להצית מחדש את הרומנטיקה? תתפלאו!
מאת גלית עדות 12/02/15
הגיע הזמן לרענן את הזוגיות
(צילומים: Shutterstock)

 

עובדה ראשונה: התאהבות היא אקט כימי. לפי מחקרים, כימיקלים במוח הם האחראים על ההתאהבות. ההורמונים אסטרוגן וטוסטסטרון אחראים על המשיכה המינית. הדופמין גורם לנו לפרפרים בבטן, ובשל הנוראפינפרין אנו מתרגשים וחשים פעימות לב מואצות. אבל אחרי זמן מה השפעת הכימיקלים הללו מתעמעמת וההתאהבות מתפוגגת, ואם הקשר היה חזק מספיק - היא הופכת לאהבה.

 

עובדה שנייה: אהבה זו עבודה. כדי לשמור את מערכת היחסים ואת האהבה צריך להשקיע ולא לשקוע. אז הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לרענן את הזוגיות:

 

1. לקחת זמן בנפרד: עד כמה שזה נשמע לא סביר, מומחים ממליצים שעל כל אחד מבני הזוג ליצור עולם משלו, מלבד עבודה כמובן. למשל, מפגש שבועי עם חברים למשחקי קלפים או בילוי עם חברות, אפילו חוג ספורטיבי או קורס שתמיד רציתם לקחת. הגישה אומרת שכל מה שיגרום לכם להתעורר ויכניס לחייכם אנרגיות, יביא בהכרח לגישה חיובית יותר לקשר.

2. לשנות הרגלים: אחרי כל כך הרבה זמן ביחד כבר התקבעתם על החיים, השגרה השתלטה וסדר היום נהפך לקבוע. עכשיו הגיע הזמן לשנות, לצאת מהקווים, להיות ספונטניים. למשל: תודיעו בעבודה שאתם חולים וצאו ליום טיול במקום שבו אף פעם לא ביקרתם. תפתיעו את בת הזוג עם ארוחה מעשה ידיכם. תעשו לעצמכם מרתון סרטים בבית או לילה לבן בחוץ.

 


3. לעשות משהו ביחד: פעם הייתם בלתי נפרדים, עשיתם הכול ביחד, צברתם חוויות. הגיע הזמן לחזור לזה, אפילו במעט. מה עושים? הירשמו יחד לחוג בישול, לקבוצת חתירה, לקורס שחייה, ללימודי גינון. לא משנה מה תחליטו לעשות, בטוח שמעכשיו דפי הזיכרונות שלכם ימשיכו להתמלא.

 

רוצים להתעדכן? הצטרפו למוטק'ה בפייסבוק 


4. דברו: בתחילת הקשר לא הפסקתם לדבר, נכון? אבל פתאום השיחות נעשו טכניות. למה שלא תחליטו על ערב אחד בשבוע שבו אתם מדברים, משתפים, חולקים את הרגשות ואת התחושות, מספרים על הדברים הטובים והפחות טובים שקרו לכם השבוע. גילוי הלב יכול לגרום לכם להתקרב זה לזה מחדש.


5. תהיו רומנטיים: מה עשה טוב לבן או לבת הזוג שלכם בתחילת הקשר? פתקים על המקרר, שירי אהבה מוחבאים בתיק, זר פרחים כל יום שישי, חיבוק ספונטני באמצע הסלון. כדאי לשחזר מחוות שעבדו בעבר כדי לשפר את ההווה.

6. תחדשו גם בסקס: אתם לא זקוקים לנו כאן, נכון? פשוט תפעילו את הדמיון שלכם ותזרמו.

 

עוד על אהבה וזוגיות:

כל הדרכים למצוא אהבה באינטרנט

לתת, לקבל, לאהוב

הדרך  לומר את הדברים

מכניסים שמחה לאהבה

על אהבה וחברות

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

הגיל והתרגיל: טיפים לחיזור בגיל 60+

מתי בפעם האחרונה יצאתם לדייט? אם התשובה שלכם היא לפני 10, 20 או 30 שנה – כדאי שתמשיכו לקרוא. יש סיכוי טוב שדברים...

לקריאת הכתבה
כמהים לזוגיות, אך מחבלים בה

לפעמים, בסיומו של שבוע קשה, לאחר שעות רבות של טיפול זוגי, אני תוהה, לשם מה? למה אנחנו, נשים וגברים, טורחים...

לקריאת הכתבה
זוגיות: עצות זהב לריב נכון בגיל 60+

כבר בתחילת משבר הקורונה בארץ, מטפלים ומומחים בתחום הזוגיות חזו כי התקופה הקרובה תביא איתה עלייה בשיעור...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה