חזרה לבריאות טובה

השיטה המקורית להשתלת שיניים ביום

מהו סוד השיטה המאפשרת שיניים חדשות ביום אחד? הכל על הפטנט הבלעדי עם אחוזי ההצלחה הגבוהים בעולם
מאת מערכת מוטק'ה 27/08/18
השיטה המקורית להשתלת שיניים ביום
רוצים גם חיוך עם שיניים מושלמות? זה אפשרי. צילום: Shutterstock

 

 

הכתבה מטעם ד"ר ערן פרמון, מרפאת מאלו קליניק, רמת השרון

 

כל מי שאי פעם נדרש בעבר להשתלות שיניים, מכיר היטב את דרך הייסורים לפה וחיוך מלא שיניים: במצב של שיניים חסרות או בעייתיות, נהוג היה להתקין שיניים תותבות נשלפות, אשר אינן מקובעות ללסת ואף יכולות לפגוע בחניכיים. שיטה אחרת הייתה גשר משיני חרסינה, אשר לשם התקנתו היה צורך לפגוע בשיניים בריאות ולהשחיזן. על הרקע הזה נכנס לתמונה גם פתרון השתלים: שתל, למעשה, הוא בורג טיטניום המוחדר לעצם הלסת ועליו מונח כתר חרסינה בעל מראה של שן טבעית. השתל הוא קבוע ואינו פוגע בשיניים בריאות. הפתרון הזה אמנם נמצא יעיל במקרה של שן אחת חסרה או יותר, אך חסרונו הבולט היה בעיקר בזמן טיפול ארוך ומייגע, בעיות של חוסר עצם בלסתות והגבלות רפואיות.

 

שיטת All-on-4: השתלת שיניים איכותית ביום אחד

 

 

בשנת 1998, לפני עשרים שנה, הגיע פרופ' פאולו מאלו, רופא שיניים צעיר מפורטוגל, למסקנה חסרת תקדים, בעקבות מחקרים רבים שביצע: הוא גילה שבמקרים של שיקום לסת שלמה בהם היה מקובל להשתמש ב 8-12 שתלים, כ-95% מהעומס מועבר לארבעת השתלים הקדמיים ביותר והאחוריים ביותר (שניים בכל צד) וכי לשתלים הנוספים חשיבות פחותה בהרבה. ממצא זה חשוב במיוחד במקרים בהם קיים חוסר עצם להשתלות המצריך השתלת עצם מקדימה. התגובות לגילוי בזמנו היו קשות ורישיונו של פרופ' מאלו נשלל לתקופה מוגבלת. מאז עברו הרבה מים בנהר, ובימים אלו בהם מציינים 20 שנה להמצאת השיטה, ו-15 שנה לאימוץ השיטה ע"י חברת Nobel Biocare – חברת השתלים המובילה בעולם. ניתן לומר בבטחה כי השיטה הוכחה כמוצלחת ויעילה, ואף הפכה להיות המובילה והמתקדמת ביותר להשתלת שיניים בכל העולם המערבי.


החדשנות בשיטה: 98% הצלחה

 

הפטנט הבלעדי של שיטת All-on-4, מבית היוצר של פרופ' מאלו, מבוסס על התקנת ארבעה שתלים ייחודיים בזוויות של 45 מעלות. על ארבעת השתלים האלו מורכבת ביום ההשתלה, גם מערכת שיניים קבועה, המוברגת על גבי השתלים ושאינה ניתנת לשליפה. למעשה עוברים את כל התהליך ביום אחד, במספר שעות.


איך זה עובד? שלבי הטיפול:

 

שלב ראשון: בשלב זה מתקיימת בדיקת התאמה לטיפול, הכוללת פגישה עם רופא מומחה לשיטה, צילומים, לקיחת מידות ובחירת צבע, גודל וצורת שיניים – הכל לפי מאפיינים אסתטיים של פני המטופל/ת ותמונות מגיל צעיר.

שלב שני: הגעה למרפאה לביצוע הטיפול עצמו, ביום אחד. הטיפול כולל עקירות, התקנת שתלים, התקנת מבנים וגשר קבוע (הנבנה ביום הטיפול בטכנולוגיה מתקדמת, עם טכנאי אומן) אשר מוברג לשתלים באותו היום. הטיפול יכול להתבצע בהרדמה מקומית או תחת טשטוש, כשבסופו יוצא המטופל עם פה מושלם ומתפקד. נדרשות כשעתיים עבודה לכל לסת.

מעקב לאחר הטיפול: בהמשך עוקבים אחר הליך קליטת השתלים במשך כארבעה חודשים. מדובר על ביקורות שוטפות אצל הרופא כולל ביצוע התאמות סגר ותיקונים אחרונים במידה ויש.

סיכויי ההצלחה של השיטה, בשימוש בשתלים ובחלקי השיקום המקוריים והייחודיים לה, עומדים על 98%. טווח הגילאים שבוצעו בארץ נכון להיום עומד על 27-93.

* הנתונים הם נתוני חברת Nobel Biocare ומאלו קליניק העולמית ומתייחסים לטיפולי All-on-4  בפרוטוקול המקורי בלבד. יש לציין שבנוסף קיימים חיקויים לשיטה שלא נספרו ובמספר משמעותי.*


למי מתאימה השיטה: יתרונות וחסרונות

 


 

יתרונות שיטת All-on-4: תהליך השתלת השיניים הזה מבטל את הצורך בטיפולים מורכבים של השתלות עצם והרמות סינוס. בנוסף, מדובר בפעולה קצרה יחסית, בת כמה שעות בלבד, אשר מונעת סבל מיותר, הגעות חוזרות ונשנות למרפאה להשלמת הטיפול, וברוב במקרים התהליך מסתיים בהצלחה גדולה.

  [#middleBanner] 

 

 

חסרונות שיטת All-on-4: נדרשת מיומנות טכנית גבוהה של רופא שיניים המיומן בשיטה הספציפית הזו. בנוסף, שיטה זו לא מתאימה לסוכרתיים לא מאוזנים, למי שסובלים ממחלות לב קשות או ממחלות כליות. בנוסף, השיטה אינה מתאימה למי שעצם הלסת שלהם נספגה לחלוטין. על מנת לבצע את הטיפול כהלכה נדרשת כמות מינימלית של עצם מבחינת גובה ונפח. את איכותה של עצם הלסת בודקים על יד צילום CT דנטלי במרפאת השיניים.

 

בנוסף, יש לקחת בחשבון שישנם סיכונים, אמנם מועטים, אך קיימים, שהשתל לא ייקלט כהלכה על ידי הגוף. קיים גם סיכון מועט לפגיעה בסינוסים (חלל הקשור לחללי האף) או בעצב המנדיבולרי, במידה והעבודה לא מבוצעת כהלכה.

 

שיטת All-on-4 היא כיום השיטה המובילה את תחום השתלות השיניים בעולם וגם בישראל, הנחשבת למעצמה עולמית עם אחוז ההשתלות הגבוה בעולם. השתלת שיניים בשיטה המקורית של פרופ' מאלו יקרה בכ- 20% ממחירי החיקויים, בשל השימוש בחלקי השיקום המקוריים ולא בתחליפים. 

  

ד״ר ערן פרמון, רופא שיניים ומנהל מרפאת ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון והמורשה היחיד בישראל לטיפול בשיטת ALL-ON-4 מטעם ׳מאלו קליניק׳ העולמית

לפרטים נוספים אנא לחצו כאן

 

 

 

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בבריאות טובה

הפתרון הבטוח והמתקדם להופעת הקטרקט

בשיתוף עין טל

עם הגיל מתרחשים בגופנו אי אלו שינויים – חלקם חיצוניים, חלקם פיזיולוגיים וחלקם קשורים...

לקריאת הכתבה
האימון המוחי שיעכב לכם את הירידה בזיכרון

בשיתוף חברת Effectivate

נכנסתם לאחד החדרים בבית ושכחתם מה רציתם לעשות בו? חיפשתם יותר מדי זמן את הסלולרי,...

לקריאת הכתבה
הפיתוח שעוזר לחולי שבץ למצות את זכויותיהם

במהלך חודש מרס השנה, כשמגפת הקורונה הגיעה גם לישראל, התגייסו כל הצוותים הרפואיים בבתי החולים לטיפול בחולי...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה