חזרה לטיולים

להגשים חלום: האישה שיצאה למסע "מלכת המדבר"

בגיל 60 קיבלה שרי יהב מבתה מתנה: יציאה למסע ג'יפים הרפתקני של "מלכת המדבר" בלפלנד. אחרי שזכו בתואר הצוות המנצח, הן יצאו למסע נוסף בסין. עכשיו היא מספרת על החוויות המרתקות שצברה
מאת עדי כץ 29/12/15
להגשים חלום: האישה שיצאה למסע
שרי יהב (במרכז) עם צוות הבנות במסע בלפלנד. צילום: באדיבות יהב

 

 

את הרגע הזה שרי יהב לא תשכח לעולם: היא, בתה ושתי חברותיהן לצוות הג'יפ בטיול "מלכת המדבר" ללפלנד, זוכות בסוף המסלול האתגרי בתואר הצוות המנצח. הפרס? טיול נוסף ללא תשלום לארבעתן, ל"מלכת המדבר" בסין. 

 

יציאה למסע "מלכת המדבר" היתה עבור יהב בת ה-66 הגשמת חלום. "כבר כשהתחילו לדבר על המסעות האלה, לפני לא מעט שנים, נדלקתי על הרעיון, אבל זה עלה המון כסף שלא היה לי אז", היא מספרת. "אני אוהבת מאד לטייל, ובשנים האחרונות התברר לי שאני קצת הרפתקנית".

 

פרט להשתתפות במסע "מלכת המדבר", החלומות של יהב - גולשת באתר מוטק'ה ששיתפה אותנו בסיפורה - היו לצנוח צניחה חופשית ולרקוד, לפחות עד גיל 80. כשבעלה הפתיע אותה עם צניחה חופשית בגיל 64, היא הצליחה להגשים גם את החלום הזה.

 

ההרפתקנות של יהב, תושבת נתניה, נשואה ואם לשלושה, ניכרת גם ברזומה המקצועי שלה. היא החלה כמורה בבית ספר לחינוך מיוחד, שימשה כמורה לעברית באולפן בארץ ובמחנה של "נעלה" ברוסיה, למדה עיצוב גרפי ועיצוב פנים והקימה עסק לצביעה דקורטיבית, עבדה כמנהלת תחום למידה ופנאי במתנ"ס, ובארבע השנים האחרונות היא מאמנת פעילות גופנית.

 

טסה לחו"ל לראשונה רק לקראת גיל 40

 

 מתוך המסע (יהב מאחורי ההגה). צילום: באדיבות יהב

 

טיולים בעולם דווקא לא היו בסדר היום שלה בשנים עברו, ואת גבולות הארץ יצאה לראשונה רק סמוך לגיל 40. "היו לנו אז כבר שלושה ילדים", היא מספרת. "בעלי, שהוא אדריכל, נסע לתערוכה בגרמניה ואני התלוויתי אליו. רק אז התעורר אצלי חיידק הנסיעות.

 

"למזלנו, יש לנו חברים טובים שאוהבים לטייל והתחלנו לצאת ביחד לטיולי ג'יפים. ביוון, בטורקיה, בסלובניה, תמיד באזורים הרריים. זו חוויה מאד מיוחדת לנסוע בתוך הטבע מעל תהומות, ולראות נופים מדהימים".

 

- מעל תהומות?

"כן, האמת שבהתחלה סבלתי נורא מפחד גבהים, אבל בהמשך התגברתי עליו. בכל מקרה, לנהוג בעצמי בג'יפ לא העזתי אז. לא רציתי לקחת אחריות על רכב של מישהו אחר. לא עלה בדעתי לבקש להיות הנהגת".

 

כשהפציע יום הולדתה ה-60, הפתיעה אותה בתה במתנה מיוחדת. "היא באה יום אחד ושאלה אם לא קיבלתי במקרה משהו באימייל", יהב נזכרת בהתרגשות. "רצתי מיד לבדוק, וראיתי שם הזמנה ליום מיונים למסע 'מלכת המדבר'".

 

"שהייה בחברת נשים היא חוויה מיוחדת ומעצימה"

 

הצוות המנצח. שרי יהב (שניה מימין) והשותפות למסע. צילום: באדיבות יהב

 

העובדה שמדובר בטיול על טהרת המין הנשי, הביאה איתה חשש מסוים. "בעבר חשבתי שיהיה לי קשה רק עם נשים", מסבירה יהב. "אבל ככל שאני מתבגרת, אני מגלה ששהייה בחברת נשים היא חוויה מאד מיוחדת ואפילו מעצימה. נכון שלא לכל אחת זה מתאים, ויש כאלה שלא אוהבות את הביחד הזה".

 

יהב ובתה התקבלו לקבוצה, ויצאו למסע ג'יפים חלומי של עשרה ימים בערבות לפלנד. "זה היה באביב, כך שפחות הרגשנו את לפלנד החורפית המפורסמת עם המזחלות, אבל גם בעונה היותר חמה מאד מעניין שם. הגענו לפסגות מושלגות ולאגמים שחבויים בין הרים, והמראות היו מרהיבים".

 

משתתפות המסע מתחלקות לצוותים של ארבע, וכל צוות מקבל ג'יפ. "אנחנו היינו צוות מאד מיוחד: אני, הבת שלי ועוד שתי נשים צעירות ממני. קראנו לעצמנו 'צוות דבש' ונוצר בינינו חיבור מצוין. במהלך הדרך שוחחנו המון ודיברנו בגילוי לב על חוויות שעברנו בחיים. יצאו שם דברים מהבת שלי שלא שמעתי קודם לכן, וזה מאד קירב בינינו".

 

- איך מתגברים על הטלטולים שכרוכים בנסיעה בג'יפ?  

"אני מקבלת אותם באהבה. בטיולי הג'יפים שעשינו עם חברים, היו אנשים שבקטעים הקשים ירדו מהג'יפ והלכו ברגל. לי זה פחות מפריע. הפעם גם זכיתי לנהוג בעצמי בג'יפ. יש לי סרטון מהטיול שבו אני נוהגת וצועקת, 'יוני – שזה החבר שלנו בעל הג'יפ - תראה אותי. אני נוהגת'".

 

- מה קורה כשיש פנצ'ר או תקלה מכנית?

"תאונה או בעיה רצינית לא היתה לנו, לשמחתנו. פנצ'רים היו, אז כולנו ביחד החלפנו גלגל. נכון שפעם אחת מילאו לנו סולר במקום דלק, ופעם אחרת היתה לנו תקרית עם שוטרים, אבל התגברנו על הכל".

 

ריקודי בטן וחפלה בבית קפה בלפלנד

[#middleBanner]  

בנוסף על דהירה קופצנית בדרכים לא סלולות, מקבל עליו כל צוות במסע מראש משימות חברתיות. "עלינו הטילו להעביר פעילות בערב שבת. מאחר שאני באה מבית דתי במקור, שמחתי מאד על המשימה והכנתי חלות. הבאנו פמוטים ונרות והעברנו פעילות סביב פרשת השבוע.

 

"משימה נוספת שלנו היתה להקים בית קפה באחת התחנות שבדרך. בחרנו להקים בית קפה אוריינטלי בשם 'אינתא עומרי', הבאנו מהארץ בקלאוות, רקדנו ריקודי בטן ועשינו שם חפלה מזרחית משגעת".

 

אבל הדובדבן שבקצפת היה, כאמור, הזכייה שלהן בתואר הצוות המנצח והפרס האטרקטיבי, שהביא את ארבעתן לשחזר את החוויה ולצאת שנה אחר כך ל"מלכת המדבר" בסין.

 

"בסוף המסע מעבירים שאלון למשתתפות, ונותנים להן לנקד את הצוותים מבחינת תפקוד חברתי, התמודדות פיזית, מילוי משימות וכיו"ב", מסבירה יהב. "התברר שבחרו בנו לצוות המנצח. זאת היתה חוויה מאד מרגשת ומטפחת אגו. היינו קצת באגו טריפ אפשר לומר".

 

מסע "מלכת המדבר" לסין כבר היה קצת שונה: יהב והבנות לא נדרשו למשימות, ויצאו למסע כסוג של וי.איי.פי, עם ג'יפ משלהן. "זה היה טיול מדהים", היא אומרת. "אם נהנינו מלפלנד, לא ידענו אפילו איך לתאר את ההנאה מהטיול בסין, מבחינה נפשית, פיזית ורוחנית".

 

הצטרפה לשבט מטריאכלי בכפר סיני

 

 סנפלינג במהלך מסע "מלכות המדבר" בסין. צילום: באדיבות שרי יהב

 

"חוץ מהעובדה שהנופים כל כך אקזוטיים ושונים ממה שאנחנו מורגלים, זכינו הפעם גם להתערבב באוכלוסיה. בחבל יונאן שבדרום סין, שם טיילנו, חיים שבטים ממוצא מונגולי ואנחנו הצטרפנו לשבט ה'נאשי', שבט מטריאכלי שבו הנשים שולטות ומפרנסות. חיינו איתן כמה ימים ויצאנו לעבוד איתן בשדות. מכיוון שהיה ראש השנה חגגנו איתן את החג, עשינו 'תשליך' באיזה מקדש ואני תקעתי בשופר". 

 

החוויות המעצימות שחוותה בטיולי הג'יפים הנשיים, הביאו את יהב לחיפוש אחר כיוון מקצועי חדש. "סיימתי תפקיד קודם לכן ושאלתי את עצמי מה אני הולכת לעשות. החלטתי ללכת על ספורט. המחשבה היתה שלעת זקנה, זה מה שיכריח אותי להיות פעילה. אני אמנם מתעמלת כל השנים, רוקדת ריקודי עם וסלסה, אבל הבנתי שמחויבות מקצועית לא תאפשר לי לוותר". 

 

היא נרשמה לקורס מדריכי אימון גופני בפארק, בבית הספר למאמנים ומדריכים ב"וינגייט", ומזה ארבע שנים מאמנת מספר קבוצות, בהן אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ובני הגיל השלישי. "האימונים נעשים בפארק, תוך שימוש במתקני הכושר שנמצאים במקום, על חוף הים וכיום גם בסטודיו, בעזרת אביזרים כמו כדורים וחבלים. 

 

"אפשר לומר שעשיתי 'וי' על לא מעט דברים בחיים", היא מסכמת, "אבל יש לי עוד הרבה תכניות ואני מאד שמחה וגאה לשמוע נשים צעירות, שאומרות שאני משמשת עבורן מודל לחיקוי". 

 

גם אתם הגשמתם חלום בגיל מבוגר? ספרו לנו במייל: info@motke.co.il את הסיפור שלכם, ואולי תככבו בכתבה הבאה.

 

 

היי הג'יפ: 5 מסלולים לטיול ג'יפים חוויתי

שיט לאורך הדנובה: טיול חוצה מדינות

להגשים חלום: תרמילאית בת 64

הנשים שפצחו בקריירה שנייה כנהגות אוטובוס

הזוג שחי בהודו 10 שנים

נהגת המונית שעושה לנהגים בית ספר

הסטנדאפיסטיות המבוגרות שורפות את הבמה

הזוג שיצא למסע ללא זמן בארה"ב בקרוואן

הטיול הגדול: לא רק אחרי צבא 

שיט באיים הקריביים: גן עדן עלי אדמות

להגשים חלום: צניחה חופשית בגיל 65

 

להגשים חלום: קעקוע ראשון בגיל 60

להגשים חלום: שחקניות בגיל 70

 

"מאמינה שאני יכולה להגיע לכל מקום שארצה"

 

יצאנו לפנסיה, ומה עכשיו?

סבתא סורגת: אמנית רחוב בת 104 

גירל פאוור: מהפכת הנשים המבוגרות

מלכת היופי לניצולות שואה: החיים חזקים יותר

לחיות עד 150 שנה? זה אפשרי

תמיד בסטייל: צילומי אופנה של בני 60 פלוס 

 

הצטרפו לקהילת הפנאי ותרבות של מוטק'ה!

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בטיולים

שיט מאורגן לאיסלנד: 7 סיבות לבקר באי הפראי

עם הוזלת מחירי הטיסה והרצון של חברות התעופה לחדש, נוספו מספר יעדים מעניינים ביותר למפת התיירות של...

לקריאת הכתבה
6 יעדים לטיולי שלכת מושלמים

בין אם אתם מחובבי החורף ובין אם מהז'אנר שמתכווץ למשמע הגשם הראשון, את הסתיו נדמה שכולם אוהבים. אוקיי, אמנם...

לקריאת הכתבה
חופשה בדובאי: חוויה ראשונית יוצאת דופן

דווקא בעיצומו של משבר הקורונה בארץ ובעולם, כשהשמיים עוד היו סגורים, הגיעה אחת הבשורות המשמחות ביותר בתחום...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה