חזרה לבריאות טובה

אפרופו קורונה: כך תחטאו את המכשירים הטכנולוגיים שלכם

אנחנו כבר יודעים שנגיף הקורונה מסוגל לשרוד על משטחים שונים, ובמיוחד על מתכת – עד שלושה ימים. כדי למנוע הדבקה עד כמה שניתן, חשוב שנחטא גם את המחשב, הסמארטפון, הטאבלט ושאר המכשירים הטכנולוגיים שלנו. כך תעשו זאת נכון
מאת יוסי לוי, TechBuddy 31/03/20
אפרופו קורונה: כך תחטאו את המכשירים הטכנולוגיים שלכם
חשוב לחטא גם את המכשירים הטכנולוגיים (צילום: shutterstock)

 

בימים כאלה, שאלכוג'ל הפך למצרך הכי מבוקש בסופרים ובמדפי הפארם ושטיפת ידיים לפעולה שאנחנו מבצעים הכי הרבה פעמים ביום, חשוב שנשמור גם על היגיינת המוצרים הטכנולוגיים שלנו. הטלפון הנייד, המחשב או הטאבלט נמצאים איתנו רוב היום, עוברים איתנו מחדר לחדר ועלולים להעביר חיידקים ווירוסים אם לא נקפיד לחטא גם אותם.

אז מה היא הדרך הנכונה ביותר לזכות את המכשירים הטכנולוגיים שלנו בצחצוח הוגן ויעיל, תוך התחשבות בעובדה שהם רגישים ודורשים ניקוי מיוחד? בכתבה זו נסקור מספר דרכים יעילות.

 

האמצעים שנצטרך:

בד מיקרופייבר

מברשת נוצות

מים וסבון

מחטא ידיים

אופציונלי: שואב אבק עם מברשת

אופציונלי: חומץ

 

הסרת אבק:

 

אל תנקו משטחים רגישים במיוחד ישירות עם מטלית. צילום: Shutterstock
 

בד מיקרופייבר הוא בד עדין המותאם לניקיון מסכים ומכשירים נוספים. לרובנו מטליות אלה כבר נמצאות בבית, הן ממש כמו אלו שאנחנו מקבלים בעת רכישת משקפיים.

מברשת נוצות - עובדת נהדר לטלוויזיה או לרמקול, רק חשוב לזכור כי רצוי שלא לנקות משטחים רגישים במיוחד (כמו עדשת המצלמה) ישירות עם מטלית, מכיוון שאנו עלולים לשרוט את העדשה. במקום זאת, עלינו קודם כל לנקות את האבק ואז לנקות את המשטח. ‍

 

מקלדות, מחשבים ניידים ועכברי מחשב:

 

בכל הנוגע למקלדות מחשב יש כלל אחד חשוב: דאגו לבצע את הניקיון כאשר המחשב מכובה.

עברו על המקשים עם שואב אבק, ובמידה שיש לשואב שלכם מנגנון מווסת עוצמה, שימו לב לא לשאוב את המקלדת עם העוצמה החזקה ביותר. שנית, אם אתה מזהים כתמים בין הלחצנים במקלדת, אתם מוזמנים – ושוב, רק כאשר המחשב מכובה - לעבור עם מטלית לחה באופן נקודתי, בין כפתור אחד לאחר. כך גם ניתן לנהוג עם העכבר שלכם, ולניקוי רפידת המסלול אתם מוזמנים להשתמש בבד מייקרופייבר שהזכרנו קודם.

 

חיטוי מסכים:

 

הדרך הטובה והעדינה ביותר לניקוי המוצרים שלכם היא על ידי מים וקצת סבון. מים וסבון יחד עם מטלית נטולת מוך יעזרו לכם להסיר כתמים טוב בהרבה ממה שנדמה לכם. חשוב להיזהר סביב פתחים במוצר, ולדאוג שמים לעולם לא יכנסו למכשירים השונים. אתם יכולים גם להשתמש במגבת נייר לניקוי המסך - ודאו שאתם מרטיבים טיפה את הנייר. אם אתם משתמשים בספריי כלשהו לניקוי אין לרסס ישירות על המסכים! במקום זאת, יש לרסס על הבד ולוודא שהוא רק מעט לח, ואז לנגב את המוצרים עם המטלית הלחה. יש להקפיד לא ללחוץ חזק מדי על המסך מכיוון שהוא יכול להינזק. ‍

 

סמארטפונים וטאבלטים:

 

לפני הניקוי יש לכבות את הסמארטפון/ הטאבלט. צילום: Shutterstock

 

כשאתם מנקים את הטלפון החכם או את הטאבלט שלכם, חשוב להיזהר משום שיתכנו רכיבים על גבי המסך, כגון רכיב מזהה טביעות האצבע באייפונים, שגורמים לנו להתייחס למסך בצורה שונה מכל מסך רגיל. עבור מסכים אלה רצוי שלא להשתמש בתרסיסים כלל, ושימוש בבד מיקרופייבר יהיה הדרך הטובה ביותר כאן. כבו את הטלפון החכם או הטאבלט, הרטיבו קלות את המטלית במים וסבון והתחילו לנקות.

 

שלטים:

 

צובר הרבה לכלוך וחיידקים. צילום: Shutterstock

 

שלט רחוק צובר הרבה לכלוך וחיידקים. כדי לנקות אותו בצורה הטובה ביותר, הרטיבו מטלית מיקרופייבר עם מים וסבון ונקו את השלט. אם תרצו, יש להרטיב מגבת נייר עם חומץ ולנקות כדי להשמיד את החיידקים. לבסוף, נגבו את השלט בעזרת מטלית מיקרופייבר יבשה.

חשוב: הקפידו להסיר את הסוללות תמיד לפני תחילת הניקיון.

 

עוד כמה טיפים לפני סיום:

 

- כשאתם מנקים את המוצרים שלכם, כבו אותם תמיד תחילה ונתקו את כבל החשמל. אם למוצר שלכם יש סוללות נשלפות, חשוב להסיר אותן לפני תחילת הניקוי על מנת שלא נייצר קצר במוצר במידה שיחדרו מים.

- אין לרסס כימיקלים חזקים ישירות על המסכים. החומר החזק אינו מותאם למסכים הרגישים, ועל ידי שימוש בו אנחנו מקצרים את משך חיי המוצרים שלנו.

- שטפו את הידיים עם סבון ומים לעיתים קרובות - זה יחסוך מכם לנקות את המכשירים בתדירות תכופה.

 

יוסי לוי הוא מנהל קהילת מומחים טכנולוגיים בחברת TechBuddy , המחברת בין אנשים לטכנולוגיה מכל סוג.

 

לקריאת כתבות נוספות באתר TechBuddy לחצו בבקשה כאן

 

נשארים בבית: ההנחיות החדשות למאבק בקורונה

כך תגנו על עצמכם מפני סיכון הדבקות בקורונה

6 סדרות לצפייה בבידוד

קריאה בימי קורונה: 5 ספרים מומלצים

0  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה רבקה בן סמון 29/03/20
באיזה חמר נקוי אפשר לנקות מסכים!
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בבריאות טובה

עשו ואל תעשו בדרך לשינה טובה
מגפת הקורונה גזרה עלינו הסגר, בידוד ובדידות, אי ודאות ודאגות רבות, ופגעה, בין יתר הדברים, גם במעגל השינה...
לקריאת הכתבה
הסכנות של חולי סוכרת בתקופת הקורונה
מחלת הסוכרת, שבאה לידי ביטוי בהשפעה על איברים חיוניים בגוף דוגמת הלב והכליות, הופכת להיות מסוכנת יותר...
לקריאת הכתבה
להתמודד עם חוסר ודאות בימי קורונה
בימים אלה, שבהם אנחנו מתמודדים עם משבר הקורונה, התחושה היא שרב הנסתר על הגלוי. השאלה אם נידבק או לא היא לא...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה