חזרה להחיים הטובים

הגשים חלום: נהג מרוצים בן 63

תנו ליוסי רביב גלגלים, והוא כבר יהפוך אותם לספורט חוויתי. לאחרונה עבר קורס לנהיגת מכוניות ספורט והשתתף בתחרות בספורט המוטורי. והגיל? לא מהווה מכשול, להפך
מאת עדי כץ 20/11/16
הגשים חלום: נהג מרוצים בן 63
על גלגלים: יוסי רביב והאופנוע הפרטי. צילום: באדיבות רביב

 

 

לכל אחד מאיתנו תשובה שונה לשאלה איך למצות את החיים ולחיות אותם במלואם. הגרסה של יוסי רביב בן ה-63 לחיים שנחווים במלואם, כוללת נהיגה על מה שלא יהיה - למרות שהוא דוחה את ההגדרה "חולה הגה".   

 

בבלוג שלו במוטק'ה תיאר רביב לאחרונה חוויה עוצמתית שעבר, שהיתה עבורו הגשמת חלום: קורס נהיגה במכונית ספורט, שבסופו אף קטף מקום מכובד בתחרות. "רציתי להעביר הלאה את מה שחוויתי", הוא מסביר למוטק'ה, "לתת לאנשים בגילי את החשק להגשים חלומות ומאוויים".

 

ולמה מכונית ספורט?

 

"אני אוהב לנהוג, נוהג כבר מ-1970. קצת קודם, כנער, נהגתי בקיבוץ גם ללא רישיון. כשאני אומר 'נוהג', זה לא רק ברכב פרטי: בצבא נהגתי על ג'יפים, על נגמ"שים ועל טנק. 15 שנה עבדתי כנהג משאית, נהגתי על רכבי שטח שונים. רכבתי גם על אופנוע, ועשיתי לא מעט טיולי אופנועים בחו"ל. יש לי אופנוע גם היום, אבל אני לא נוהג עליו כי הביטוח נורא יקר".

 

רביב, יליד ירושלים, שחי בנעוריו בקיבוץ עין חרוד, הוא אב לארבעה וסב לחמישה. זה 15 שנה שהוא גרוש, מתגורר בכרמיאל ומנהל זוגיות בשלט רחוק עם אישה מבאר שבע ("אנחנו על הקו כל סוף שבוע"). הוא עובד אמנם במשרה מלאה כמכשירן במפעל גדול, אבל הפנסיה כבר קורצת לו וגם הרצון להתנסות. "אני אדם מאוד סקרן", הוא מצהיר, "כשמשהו מעניין אותי, אני חייב לבדוק אותו עד הסוף".

 

 

"מכולם אפשר ללמוד, גם מילד בן 3"

 

קיבל הדרכה בקורס מנהג שיכול להיות בנו מבחינת הגיל. יוסי רביב ומכונית הספורט, צילום: באדיבות רביב

 

 

 

פרסום באינטרנט על קורס לנהיגת מכוניות ספורט בניצוחו של נהג המרוצים הידוע ראם סמואל, לא השאיר את רביב אדיש. הוא נרשם, לקח יום חופש מהעבודה ושם פעמיו לראשון לציון, אל מתחם הנהיגה של סמואל.

 

האתגר הראשון שציפה לו היה קבלת הדרכה מנהג, שמבחינת הגיל יכול היה להיות בנו. "הדרכתי נהיגה בעבר ואני יודע שתמיד יש עוד מה ללמוד", הוא מקדים ואומר. "נהיגה היא תחום ענק שאין לו קצה, אבל כשהמדריך העיר לי חשבתי לעצמי: 'אני נוהג עוד לפני שנולדת. נסעתי אחורה יותר ממה שאתה נסעת קדימה'. ועם זאת שתקתי והפנמתי. אמרתי לעצמי, 'תקשיב'. אני חושב שאפשר ללמוד גם מילד בן שלוש, לכל אדם יש מה להוסיף לנו בחיים".

 

המכונית שניתנה לו, רנו קליאו ("חצי מהאוטו שלי"), הצחיקה אותו גם היא בתחילה. בהמשך הבין ששיפורים שנעשו בה הפכו אותה למכונית ספורט לכל דבר. "הביצועים שלה מאוד הרשימו אותי", הוא מציין. "האצה טובה, מעצור מצוין, הגה גמיש".

 

אחרי ההדרכה יצא רביב למשימה הראשונה: נהיגה מהירה במסלול צר ומפותל, מבלי להפיל את ה"פילונים" - אותם פינים מפלסטיק המוצבים לצידיו. "הסיבוב הראשון הרשים אותי מאוד", הוא נזכר בהתלהבות. "די מהר התרגלתי לרכב. לא היתה לי אף פסילה וגם המהירות היתה לא רעה.

 

"כשהגענו לסוף, המדריך אמר לי שאני מחזיק את ההגה לא נכון. הרגשתי כאילו שפכו עלי דלי מים קרים. הוא הראה לי איך להחזיק את ההגה משני הצדדים, כמו כידון של אופנוע, ואז נפל לי האסימון. הבנתי שזה שילוב של נהיגה במכונית עם נהיגה באופנוע. את המסלול הבא לקחתי בראש של אופנוע, שזה תחום שאני מכיר, והוא באמת היה הרבה יותר טוב".

 

 

ההרפתקה הבאה: צניחה חופשית

 [#middleBanner] 

בסוף היום נערכה תחרות על מהירות בין הנהגים. כשהגיע למקום השני המכובד במקצה שלו, חש רביב השראה וגאווה על ההישג. "זה היה מאוד חווייתי", הוא מסכם, "האדרנלין רץ בצורה מדהימה. אני לא חושב שאסע לחו"ל לעשות מסלול מקצועני, אבל זה נתן לי חשק לעוד הרפתקאות. הבאה בתור תהיה צניחה חופשית".

 

החוויה אמנם לא היתה זולה, אבל לדבריו שווה כל שקל, בעיקר לנוכח מיעוט ההזדמנויות לעסוק בארץ בספורט מוטורי. "מדינת ישראל מתנגדת לספורט המוטורי בצורה קיצונית, וחוסמת בבירוקרטיה כל יוזמה להקמת מסלולי מרוץ", הוא טוען. "אני מאמין שככל שיהיה כאן יותר ניסיון בנהיגת ספורט, מספר תאונות הדרכים ירד. זה ישפר את הנהיגה של ציבור הנהגים ויפחית את ההשתוללות על הכבישים".

 

הגיל הוא בוודאי לא סיבה, לדעתו, שלא להתנסות בספורט אקסטרים לסוגיו, ובעצם בכל דבר אחר. "ההיפך הוא הנכון - רק בגיל שלנו אפשר לעשות את הדברים האלה", הוא אומר. "כשאתה צעיר אתה עסוק במשפחה, בילדים, במשכנתא. בגיל המבוגר אתה עובד בשביל עצמך ויכול להרשות לעצמך לעשות את כל מה שחלמת עליו.

 

"אנחנו כל החיים עושים למען אחרים, זה הזמן לעשות לעצמנו. אם הצלחתי לשכנע אפילו אדם אחד לעזוב את המחויבויות ואת הסידורים ולרוץ עם רשת אחרי פרפרים, כי זה החלום שלו, דייני". 

 

 

רץ רחוק: אצן מרתון בן 72

להגשים חלום: מאמן כושר מוסמך בן 90

האישה שעזבה הכל והפכה מורה ליוגה

נהגת המונית שעושה לנהגים בית ספר

להגשים חלום: צניחה חופשית בגיל 64

איש העסקים שהגשים חלום והפך למאסטרו

לחיות עד 150 שנה? זה אפשרי

להגשים חלום: האישה שיצאה למסע מלכת המדבר

 

7  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מירה10 20/11/16
דוגמה נהדרת למי שלא רק אומר (ואולי אפילו לא אומר כלום) אלא קם ועושה, מממש חלומות וחווה. נפלא.
התמונה של תגונה
שושי 701 20/11/16
ואוו!!! יוסי רביב, כל-הכבוד!!! על הגשמת החלום!!! תמשיך... להגשים את כל חלומותיך!!! את כל הפנטזיות!!! שיש לך בראש!!! למה לא? חיים רק פעם אחת!!! אני בחיים לא נסעתי על קטנוע... אופנוע...  הגיל ממש ל...
ואוו!!! יוסי רביב, כל-הכבוד!!! על הגשמת החלום!!! תמשיך... להגשים את כל חלומותיך!!! את כל הפנטזיות!!! שיש לך בראש!!! למה לא? חיים רק פעם אחת!!! אני בחיים לא נסעתי על קטנוע... אופנוע...  הגיל ממש לא משנה העיקר... הרצון... ותכל'ס!!! לביצוע!!!
התמונה של תגונה
אראלה _535_ 20/11/16
מה להגיד, יוסי ? לימודים = התפתחות! בכל גיל ובכל מצב. אתה מהווה השראה. שאפו גדול . . . 
התמונה של תגונה
יוסי רביב 1 21/11/16
מירה ידידה יקרה! תודה רבה על הפרגון! אני יודע שגם את ממגשימי החלומות!! כה-לחי!  
התמונה של תגונה
יוסי רביב 1 21/11/16
שושי! (אני יודע שאת לא אוהבת תוספות...) תודה רבה לך על כל הפירגונים ועל כל מה שאת עושה כאן! שתדעי שאת מאוד משמעותית לאתר הזה!  
התמונה של תגונה
יוסי רביב 1 21/11/16
היי אראלה! תודה רבה לך!! ואני מאחל לך כל מה שאת מאחלת לעצמך!!  
התמונה של תגונה
יעקב גרשון 1 21/11/16
ליוסי מלהיב. הרגל כבר לוחצת על הדוושה הורטואלית ורוצה להרגיש את הכביש הבורח מאחור. היינו רוצים להרגיש את התחושה הזו של טיסה ולא בשמיים. יופי לך שהצלחת להגשים את החלום . לא כל אחד יכול להתמודד עם ...
ליוסי מלהיב. הרגל כבר לוחצת על הדוושה הורטואלית ורוצה להרגיש את הכביש הבורח מאחור. היינו רוצים להרגיש את התחושה הזו של טיסה ולא בשמיים. יופי לך שהצלחת להגשים את החלום . לא כל אחד יכול להתמודד עם האתגר. 63 ?  זה ינוקא כאן באתר
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בהחיים הטובים

יוצאים מהקופסה: חוזרים לשחק במשחקי קופסה
מתי בפעם האחרונה שיחקתם משחקי קופסה? ולא, אנחנו לא מתכוונים למשחקים ששיחקתם כשהייתם ילדים או לאלה שאתם...
לקריאת הכתבה
לקראת יום הבוחר: מה עושים ביום השבתון?
יום הבחירות שיתקיים מחר (מועד ב') הוא יום שבתון, כך שלמי שעובד מדובר ביום חופש מהעבודה אשר משולם על ידי...
לקריאת הכתבה
על מה אתם חולמים בלילה? חלומות בגיל 50+
האם אתם זוכרים את החלומות שלכם? אלה שאתם חולמים בלילה, כמובן. האם החלומות שלכם חוזרים על עצמם או שבשנים...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה