חזרה להחיים הטובים

הפרלמנט הגברי של חבורת האופנוענים

כבר יותר מעשור הם נפגשים: 15 אופנוענים בני 50 פלוס, שחוץ מלדבר על האהבה הגדולה שלהם, גם יוצאים יחד לטיולי שטח בארץ ובחו"ל. "הכוח של החבורה חזק מכל דבר אחר", הם אומרים
מאת אבי גרצמן 31/12/15
הפרלמנט הגברי של חבורת האופנוענים
בכל יום חמישי הם נפגשים, ושום דבר לא ישנה את זה. צילום: באדיבות ג'קי אטיאס

 

 

בכל יום חמישי, כמו שעון שוויצרי, הם נפגשים. 15 גברים בעלי מכנה משותף: האהבה שלהם לאופנועים. על השולחן, בכל פעם בבית קפה או במסעדה אחרת, מונחים לדיון אופנועים, מכוניות, ולמעשה כל מה שעולה על הכביש עם גלגלים ונע ממקום למקום.

 

פרלמנט האופנועים פועל כבר יותר מעשור. הם נפגשו כמעט במקרה במוסכי אופנועים, סביב שמן מנועים וקסדות בכל מיני צבעים. האהבה שלהם לאופנועים חיברה אותם זה לזה. חבר הביא חבר והם הפכו לחבורה – 15 גברים, כל אחד עם האופנוע שלו. בהתחלה הם טיילו יחד רק בשבתות, עלו כל אחד על האופנוע שלו וחרשו את הארץ לאורכה ולרוחבה. מטיולי שבת, חבורת הגברים התגבשה ויצאה גם לטיולים של יומיים, בסופי השבוע.

 

כשראו כי טוב יצאו למסעות ארוכים יותר, טיול אתגרי על שני גלגלים לאילת, למשל. כשהקשר התהדק הם ערכו היכרות גם עם המשפחות והילדים, ונוצרו קשרים עמוקים יותר. החבורה המקורית היא חבורה מגוונת ואיכותית במיוחד. אנחנו משוחחים עם ג'קי אטיאס, בן 55, איש חברת חשמל, שלמרות העבודה המחייבת שלו סביב השעון, הוא מסרב לפספס מפגש, אירוע או טיול של חבורת האופנועים.

 

"באחד מימי חמישי סיימתי לעבוד לקראת השעה 22:00, אבל לא ויתרתי והצטרפתי למפגש השבועי באחד מבתי הקפה באזור חיפה", מספר אטיאס. למחרת בבוקר כבר התייצב לטפל בבעיה בעבודה, ובשבת, למרות העייפות והעומס, לא ויתר והצטרף לחבריו לטיול השבועי. "חייבים לנקות את הראש", הוא מסביר.

 

כשהגברים יוצאים למסע בחו"ל, הנשים נפגשות ביניהן

 

ג'קי אטיאס (ראשון מימין) וחלק מחברי הפרלמנט. צילום: באדיבות אטיאס

 

הצעירים שבחבורה הם בני 45, המבוגר בן 67, הרוב המוחלט כבר ראו כמה וכמה דברים בחיים, והם בני 50-55. אטיאס מעיד על עצמו שהוא כמעט השכיר היחידי בחבורה ("יש אחד נוסף, אבל הוא מנכ"ל של מפעל רהיטים גדול"), היתר עצמאיים ומצליחים במיוחד. הוותיק שבחבורה הוא בעל מפעל לייצור עוגות ובצקים, אחר בעל עסק לכלים סניטריים, "הכי גדול בצפון", מעיד בגאווה אטיאס. עוד בחבורה ניתן למצוא גם בעל חברה לפיתוח תרופות ושלושה בעלי מוסכים, המהווים לא רק מקור ידע, אלא גם דבק מקצועי.

 

"פעמיים בשנה אנחנו גם יוצאים יחד לחו"ל", משתף אטיאס. "טיול אחד רק של הגברים, על אופנועים, והטיול השני יחד עם הנשים". בנובמבר האחרון כבשה חבורת הגברים יעד נוסף, כשנסעה יחד למילאנו שבאיטליה, לתערוכה של אופנועים ומכוניות. החבורה כל כך מגובשת, עד שכאשר הגברים יוצאים למסעות שלהם בחו"ל, הנשים מתארגנות בעצמן ויוצאות לנופש נשי בבתי מלון או בצימרים בארץ.

 

הקשר אינו מסתכם בקפה של חמישי בערב ובמפגש קבוע בשבתות ב-8:30 בבוקר. חבורת הפרלמנט מתחזקת היטב ובאופן שוטף קבוצת ווטסאפ ודף פייסבוק. "עיקר השיח שלנו עוסק באופנועים, אבל אנחנו מדברים גם על נושאים אחרים שעל סדר היום", מעיד אטיאס על אופי המפגשים של הקבוצה.

 

הוא עצמו, כמו רבים מחבריו לפרלמנט האופנועים, לא נח לרגע. הוא אספן של מכוניות עתיקות, חבר במועדון החמש (מועדון הרכב הקלאסי והאספנות בישראל), ומתנדב יחד עם אשתו בכמה וכמה עמותות. אין לו רגע דל, אבל לחברים שמצא לפני יותר מעשור הוא תמיד מוצא זמן. "הכוח של החבורה חזק מכל דבר אחר, זו כבר שגרה שאי אפשר בלעדיה", הוא מסכם.

 

גם אתם חלק מפרלמנט? מכירים פרלמנטים מעניינים נוספים? ספרו לנו במייל: info@motke.co.il ונכתוב גם עליכם!

 

בינתיים, הצטרפו לפרלמנט של מוטק'ה

 

גם הנשים הרפתקניות: האישה שיצאה למסע "מלכת המדבר"

אתם והחבר'ה: 5 מסלולי טיול עם חברים

הזוג שיצא למסע ללא זמן בארה"ב בקרוואן

היי הג'יפ: 5 מסלולים לטיול ג'יפים חוויתי

להגשים חלום: תרמילאית בת 64

הזוג שחי בהודו 10 שנים

הטיול הגדול: לא רק אחרי צבא 

להגשים חלום: מאמן כושר מוסמך בן 90

להגשים חלום: צניחה חופשית בגיל 65

להגשים חלום: קעקוע ראשון בגיל 60

יצאנו לפנסיה, ומה עכשיו?

לא תאמינו מה הסבא הזה הביא לנכדים שלו

סבתא סורגת: אמנית רחוב בת 104 

גירל פאוור: מהפכת הנשים המבוגרות

מלכת היופי לניצולות שואה: החיים חזקים יותר

לחיות עד 150 שנה? זה אפשרי

תמיד בסטייל: צילומי אופנה של בני 60 פלוס 

לא מאוחר להתחיל: 5 משחקים למבוגרים

האישה שפיתחה תחביב חדש לקראת יומולדת 70

סיכום 2015 במוטק'ה: הכתבות שהכי אהבתם

שנה חדשה, התחלות חדשות

 

הצטרפו לקהילת מטיילים יחד של מוטק'ה!

1  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה יוסי רביב 1 06/01/16

קראתי, מאוד התרשמתי, ולמען האמת יש בי מידה מסויימת של קינאה אליהם...אני "מת" על אופנועים, אבל זה שיש לי מושבת... היתה לי חיפושית מדגם אמריקאי (1303L) עד לפני ארבע שנים, ומכרתי, למה? התשוב...

קראתי, מאוד התרשמתי, ולמען האמת יש בי מידה מסויימת של קינאה אליהם...אני "מת" על אופנועים, אבל זה שיש לי מושבת... היתה לי חיפושית מדגם אמריקאי (1303L) עד לפני ארבע שנים, ומכרתי, למה? התשובה בכתבה המקסימה שלמעלה, כולם עצמאים, בעלי ממון רב,(ושיהיה להם לבריאות!!!)  השכיר היחיד עובד בחברת החשמל... הייתי "מת" להימנות עליהם, אבל עם הכנסה של 5000 ש"ח בחודש, אפשר?אבל, אני מאחל לכם רק כיף, המון בריאות, ותמשיכו עוד שנים רבות!!יוסי


כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

10 המדבריות היפים ביותר בעולם

בני ישראל הלכו 40 שנה במדבר אבל גם היום לא מעט אנשים נודדים למדבר, בין אם בעזיבת ההמולה, הקצב וחיי הנוחות של...

לקריאת הכתבה
היתרונות הבריאותיים למשחק בגיל 60+

כשחושבים על משחקים האסוציאציה הראשונה שקופצת לראש היא משחקי ילדים, אבל קיימים לא מעט משחקים למבוגרים, החל...

לקריאת הכתבה
"בזכות הקורונה חזרתי לצייר"

הקורונה הכניסה לחיינו הרבה חוסר ודאות, דאגות וריחוק חברתי, אבל גם העניקה לרובנו פרספקטיבה אחרת על החיים...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה