חזרה להחיים הטובים

יום הולדת 60 - נא להתנהג בהתאם?

כתבתנו שרי שיין חגגה השבוע 60, ואולי גיל זה רק מספר, אבל היא היתה מעדיפה לחגוג מספר קטן יותר. מצד שני יש גם לא מעט יתרונות, אז אולי 60 זה באמת ה-40 החדש?
מאת שרי שיין 14/10/18
יום הולדת 60 - נא להתנהג בהתאם?
יותר חכמה, פחות דופקת חשבון. יום הולדת 60, צילום: Shutterstock

 

 

 

אני זוכרת שאימא שלי חגגה יום הולדת 60. לא היתה מסיבת הפתעה או כל מסיבה אחרת, לא היתה נסיעה לחו"ל או אירוע משובב אחר. אני אפילו לא בטוחה שהיתה עוגה. ימי הולדת לא נחגגו אז בתרועות חצוצרה ובהפקות ענק. לא ימי הולדת רגילים, לא ימי הולדת עגולים, ולפעמים אגב גם בת מצווה ובר מצווה חלפו ככה, עם איזה בורקס למשפחה על המרפסת.

 

אני הייתי אז בת 35, גרושה טרייה למדי, מחפשת כרגיל את דרכי בעולם הזוגיות. ואני זוכרת  שחשבתי לעצמי שהיא נראית נפלא לגילה. עד היום, בגיל 85, היא נראית נפלא. הדגש היה על המילה "לגילה". אז נשים בנות 60 התלבשו לגילן - לרוב חצאית וחולצה, פחות מכנסיים. אז נשים גם הסתפרו לגילן - לרוב קצר, פחות גולש וארוך. ובעיקר הן הקפידו להתנהג לגילן - לרוב מכובד, פחות שובבי.

 

נזכרתי בכל זה ממש השבוע, כשחגגתי 60. נעמדתי מול המראה דקות ארוכות עם שיער ארוך גולש וג'ינס, מתלבטת אם אני נראית טוב לגילי, אם הגיע הזמן לעלות על חצאית, להסתפר קצר ולהתנהג בהתאם. עלו בי הרהורים פילוסופיים עגומים מה כבר הספקתי לעשות עד עכשיו, ומה עוד אספיק? כמה נשאר לי בכלל? ואז זה הכה בי. אני בת 60. שישים!

 

 

האמנם גיל זה רק מספר?

 

 רק אתמול הייתי בת 35, מה הקשר 60? שרי שיין, צילום באדיבותה

 

 

 

מה בעצם אומר המשפט הזה, "גיל זה רק מספר"? ברור שזה מספר. אבל בואו, 35 הוא מספר הרבה יותר נחמד מ-60. כן, אני עדיין יכולה לעשות כל מה שאני רוצה (אוקי, חוץ מלהיות נערת רוק, הספינה הזאת כבר שטה ונעלמה באופק). כן, אפשר להגיד שזה ה-40 החדש. כן, יש אנשים שבגיל 60 רק מתחילים לממש את חלומות הילדות שלהם, יש כאלה שמממשים חלומות שאפילו לא ידעו שיש להם. אבל, ויש אבל גדול - לא משנה כמה נהפוך את זה, 30 ועוד 30 זה עדיין 60. היי, במקרה הטוב, שאחיה צלולה ובריאה עד גיל 90,  זה שליש לפני העובדת הפיליפינית.

 

גיל זה אולי רק מספר, אבל בגיל 62 המדינה תכריז עלי באופן רשמי כפאסה, ותשלח לי קצבת זקנה. קשה לי אפילו לומר את שתי המילים האלה בקול רם. קצבה? אני? זקנה?? רק אתמול ישבתי על הדשא מול הספרייה באוניברסיטת תל אביב, רק שלשום חגגתי 35, מה פתאום קצבת זקנה?.

 

גיל זה אולי רק מספר, אבל הזיכרון שלי יודע בדיוק בן כמה הוא. זאת אולי אחת העובדות הבודדות שהוא ממש זוכר. כל השאר די דהוי, בלשון המעטה. תהרגו אותי אם אני זוכרת איך קוראים לספר שסיימתי אתמול, ובבקשה אל תאתגרו אותי לנקוב בשם השחקן הראשי של הסרט שהמלצתי עליו בחום. רוב השיחות שאני מנהלת עם חברות וחברים בני גילי,  מזכירות לי מערכונים הזויים של הגשש החיוור, הימים הראשונים. 

 

גיל זה אולי רק מספר, אבל הגוף שלי פחות מודע לזה. פעם, אחרי דיאטה של שבוע, המכנסיים כבר גדלו עלי, ועכשיו כלום. שבועות, ובקושי 200 גרם. הללויה.

 

 

לכל מקום שאני נכנסת קוראים לי גברת

 

 וחילוף החומרים, מה איתו? שרי שיין ואמה, צילום באדיבותה

 

 

אומרים לי שאני נראית נפלא, שכמעט לא השתניתי, ואני יודעת שהם מתכוונים נפלא לגילי. ברור שהשתניתי, אני לא זוכרת שהיה לי עוד סנטר בגיל 40, אני זוכרת בבירור שהיו לי עיניים ירוקות גדולות, ועכשיו הן קטנות יותר, ומשום מה הגוון נוטה לחום. היה לי המון שיער מתולתל, עכשיו הוא, בואו נגיד, פחות. יש לי עוד, אבל אני אעצור פה לפני שנגיע לשיער השיבה בגבות.

 

גיל זה אולי רק מספר, אבל למרות הג'ינס, השיער הארוך והחיוך הצעיר, לכל מקום שאני נכנסת קוראים לי "גברת". אין לי מה להוסיף על המשפט הזה.

 

מצד שני, וכן, יש תמיד צד שני, אני חוגגת 60 ובניגוד למסורת עתיקת יומין של ימי הולדת שנחגגו בדיכאון מתחת לפוך, ממורמרת על בדידותי, החלטתי להתחיל את השליש הזה, כנראה האחרון של חיי, קצת אחרת. עם אופטימיות זהירה, רשימת תכניות לעתיד וגם כמה תובנות ממרומי גילי.

 

 

לא נעים לי? שקו לי בתחת

 

עדיין בשיער ארוך ובג'ינס. שרי שיין, צילום באדיבותה

 

 

 

אני הרבה יותר חכמה. לא בגלל שיש לי יותר ניסיון, אני פשוט מבינה יותר את עצמי ואת העולם.

 

הפסקתי לעשן.  

 

ברוך השם, לא התחזקתי.

 

בתקופה הרוחנית שלי זלזלתי באנשים שחשבו שכסף יכול לקנות אושר. היום אני יודעת שכסף כן יכול לקנות אושר. בכל אופן את האושר שלי. ברור שרבים יקפצו וישלחו לי תמונות של עצמם ושל עצמן מאושרות עד אין קץ מאיזה מקום בעולם שנסעו אליו בתשלומים, או מתחבקים באושר עם הנכדים. כסף קונה רוגע נפשי. עם כסף אפשר לקנות את הבית הקטן שתמיד רציתי, שאוכל לארח בו כלבים עזובים. עם כסף אפשר לקנות כרטיס ליפן או לניו יורק או לכל מקום בעולם, ללא תשלומים. וכן, לא פעם כסף מאפשר בריאות טובה יותר.

 

בגיל 60 "לא נעים לי" הישן והנוראי פינה את מקומו ל"שקו לי בתחת, אני בת 60 ולא עושה חשבון לאף אחד".

 

החיים לא באמת מתחילים בגיל 60, אבל הם בהחלט יכולים להמשיך עם כיוונים מפתיעים ונפלאים. זה תלוי בנו.

 

גיל זה אמנם רק מספר, ונכון, הייתי מעדיפה באופן אישי לחגוג מספר קטן יותר, אבל אולי באמת כדאי להפסיק לספור. זה לא מוביל לשום מקום טוב.

 

וולט דיסני, מלך הקיטש והרומנטיקה, אמר את זה יפה: "צחוק הוא נצחי, לדמיון אין גיל וחלומות הם לנצח". לחיי השנים שבדרך.

 

 [#middleBanner] 

נשים מעל 60, תתחילו לחייך

נא להתלבש בהתאם?

בעולם הבינו שיופי בוגר גם מוכר. ואצלנו?

 

סטייל ויופי: הנשים היפות של השנה הן בנות 50 פלוס

 

 

3 תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מינה גבע 14/10/18
שרי שיין, את באמת נראית נפלא, וגם אמך נראית נהדר. זה בגנים כנראה. יש לנו תחושה שהדור שלנו שונה, אך בכל דור ודור, גם בדורות הקודמים היו נשים שנראו שלא בהתאם לדור שקדם להן. מה שחשוב הוא שיהיה עניין, כ...
שרי שיין, את באמת נראית נפלא, וגם אמך נראית נהדר. זה בגנים כנראה. יש לנו תחושה שהדור שלנו שונה, אך בכל דור ודור, גם בדורות הקודמים היו נשים שנראו שלא בהתאם לדור שקדם להן. מה שחשוב הוא שיהיה עניין, כל דבר שאת עושה וזה מעניין לך, בא לביטוי גם במראה שלך. אני חשה זאת על בשרי... מזל טוב ליום הולדתך שרי!  
התמונה של תגונה
אריאל 248 15/10/18
את השעון אי אפשר לעצור - אפשר לשבור אותו אבל מיד יצוצו אלף חדשים, והכי מרגיז זה שככל שעולים בגיל הזמן עובר יותר מהר...    אמנם כשנהנים לא מרגישים איך הזמן עובר אבל כשמתענים הזמן עובר לאט לא...
את השעון אי אפשר לעצור - אפשר לשבור אותו אבל מיד יצוצו אלף חדשים, והכי מרגיז זה שככל שעולים בגיל הזמן עובר יותר מהר...    אמנם כשנהנים לא מרגישים איך הזמן עובר אבל כשמתענים הזמן עובר לאט לאט כמו בעינוי אינדיאני...מעדיף את הראשון...       ד''ר קליין אמנם יכול לעשות פחחות וצבע בצורה סבירה אבל החלקים הפנימיים הם אלו שקובעים איך ירגיש האדם...ישנם דברים שאי אפשר לשפץ...        60 זה לא נורא כל כך - ישנן רבות שהיו מתחלפות איתך בשמחה... העיקר זה ליהנות ממה שעושים ולא להזיל דמעה על הנעורים האבודים....
התמונה של תגונה
לובה _784_ 18/10/18
את ממש לא נראית.ומה כולה שישים אז מה אני אגיד שעוד שלוש שנים אני בת 70
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בהחיים הטובים

האם אתם משתמשים נכון באימוג'יז?
כמה מכם משתמשים באימוג'ים בהודעות שאתם שולחים בסלולרי שלכם? אותם סמלים חמודים שמביעים רגשות ותחושות,...
לקריאת הכתבה
בת 57, דוגמנית, תורמת כליה וחובבת עירום
ויקה כהן מגדירה את עצמה "גרושה באושר". הדוגמנית למידות גדולות שמככבת ברשתות החברתיות היא בת 57 ואימא לשלושה...
לקריאת הכתבה
מלכת האקסטרים
כשחגגה 50 נתנה לעצמה יפה אסף (62) מתנת יום הולדת, וצנחה צניחה חופשית. הצניחה הייתה רק זינוק הפתיחה למסע...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה