חזרה להחיים הטובים

כל הדרכים לשמור על קשר בימי קורונה

מתגעגעים לנכדים? רוצים להיפגש, לפחות וירטואלית, עם המשפחה המורחבת בליל הסדר? לשוחח עם חברים? קבלו את המדריך המלא, הסברים ויתרונות של התוכנות הפופולריות שבאמצעותן תוכלו להמשיך לשמור על קשר גם בימים אלו
מאת כרמל קרמן 05/04/20
כל הדרכים לשמור על קשר בימי קורונה
אפשר וחשוב לשמור על קשר גם מרחוק (צילום: shutterstock)

 

המשמעות של משפחה תקבל בחג הפסח השנה פרשנות חדשה, כשכל משפחה תתכנס בדלת אמותיה, והלב יוצא אל בני המשפחה והחברים שאי אפשר לפגוש. הכוכב של החג יהיה, ללא ספק, הווידיאו צ'ט מרובה המשתתפים. מדובר בתוכנות (חינמיות!) שמאפשרות לבני משפחה מרוחקים זה מזה לדבר ביחד, לשיר ביחד שירי חג ולהרגיש עם גם כשאנחנו בלי. לפניכם סקירה של כמה תוכנות פופולריות שבאמצעותן תוכלו להרגיש קצת פחות לבד ולהתחבר שוב לבני המשפחה המורחבת, לנכדים ולחברים, בפסח ובכלל בימי הבידוד.

 

הלהיט העכשווי: זום

 

תוכנה חינמית המאפשרת שיחת וידאו של עד 100 איש בו זמנית. צילום: Shutterstock
 

תוכנת זום (Zoom Video Communications), שמאפשרת לבצע שיחות וידיאו רבות משתתפים, הפכה ללהיט החם עכשיו בכל העולם, ואת ממציאה - אריק יואן הסיני שהיגר לארצות הברית - למולטי-מיליארדר.

איך זה עובד: זום מאפשרת לערוך שיחה עד 100 משתתפים. היא מתאימה לכל מכשיר שמחובר לאינטרנט, ומה שיפה הוא שלא חייבים להוריד את התוכנה כדי להשתתף בווידיאו צ'ט. מספיק שמארגן השיחה (שכן צריך להוריד את התוכנה) שולח לכם לינק הזמנה לשיחה, ולכם נשאר ללחוץ על הלינק ולהיכנס לעניינים.

מה צריך לדעת: יש תוכנה חינמית ויש תוכנה מלאה ברמות תשלום שונות. בגרסה החינמית תוכלו לדבר בשיחה אחד על אחד ללא מגבלת זמן, ובקבוצה של עד 50 איש - עד 45 דקות. אפשר לראות על המסך עד 20 משתתפים בבת אחת, ואפשר לשחק עם התצוגה. למשל: התמונה המרכזית במסך מתחלפת לפי מי שמדבר באותו רגע. אפשר גם לשתף קבצים מהמחשב/ מהטלפון הנייד, ולשתף על המסך עם שאר המשתתפים בשיחה. מה עוד? בשיחה מהמחשב אפשר להקליט את השיחה, מה שאומר שאתם יכולים ליצור לכם מזכרת נחמדה מהשיחה הקבוצתית בליל הסדר.

עוד משהו שחשוב לדעת: ביקורות באינטרנט קובעות שלזום יש בעיות אבטחה שפוגעות בשמירה על פרטיות המשתמשים.

בונוס נחמד: הבית מבולגן ואתם לא רוצים שייראו? בזום אפשר לבחור רקע שיוצג מאחוריכם מגלריה של תמונות, למשל רקע של חוף ים, או תמונה שלכם מהמחשב. ואפשר גם לבחור להופיע בשיחה בלי וידאו, כלומר שלא יראו אתכם.

להורדה: להורדה לאייפון לחצו כאן; להורדה לאנדרואיד לחצו כאן; להורדה למחשב לחצו כאן

 

רוצים ללמוד עוד על תוכנת זום? היכנסו לסרטון ההדרכה שלנו!

 

שיחות וידיאו בוואטסאפ

 

מובלות לעד 4 אנשים בשיחה. צילום: Shutterstock

 

שיחות הווידיאו בוואטסאפ (Whatsapp) הן הכי נוחות וקלות לביצוע וכמובן חינמיות, אבל יש להן חיסרון משמעותי: הן מוגבלות לעד ארבעה אנשים בשיחה. לא ממש פתרון לשיחות משפחתיות רבות משתתפים, אבל פתרון נחמד לימים אחרים בתקופה הנוכחית, שבהם תרצו לשוחח עם הנכדים.

איך זה עובד: בוחרים איש קשר שאיתו רוצים לדבר, מקליקים על שמו ולוחצים על כפתור הווידיאו. כדי להתחיל שיחת וידאו קבוצתית היכנסו ללשונית "שיחות", הקליקו על "שיחה קבוצתית חדשה" ובחרו את שלושת אנשי הקשר שאיתם תרצו לדבר.

אם כל האנשים שרוצים לשוחח איתם נמצאים בקבוצת וואטסאפ משותפת (נניח, קבוצה משפחתית), ניתן להיכנס לקבוצה וללחוץ על כפתור השפופרת בפינה העליונה, ואז לסמן את מי שרוצים לצרף לשיחה.

מה צריך לדעת: עובד רק בטלפון נייד ולא במחשבים. שיחות וואטסאפ סובלות לא פעם מאיכות שידור ירודה - באתר של האפליקציה מסבירים כי איכות שיחת הווידאו תהיה תלויה באיש הקשר בעל החיבור החלש ביותר.

בשיחות וידאו משותפות מוצג מסך מפוצל, המאפשר לכם לראות את כל המשתתפים בשיחה בו זמנית. המשתמשים יכולים לראות את השמות ומספרי הטלפון של כל האנשים האחרים שמשתתפים בשיחה באותו הרגע, לפני שהם עונים ומצטרפים.

להורדה: חפשו Whatsapp בחנות האפליקציות במכשיר הסלולרי שלכם.

 

מסנג'ר של פייסבוק

 

מאפשר שיחת וידאו של עד 6 משתתפים. צילום: Shutterstock

 

אפליקציית מסנג'ר של פייסבוק (Messenger) היא תוכנה חינמית, המאפשרת לנהל שיחות וידיאו עד שישה משתתפים, ועד 50 אנשים יכולים להקשיב לשיחה ולהגיב בצ'אט. היתרון: אתם ממילא משתמשים בפייסבוק, לא צריך להוריד במיוחד.

איך זה עובד: היכנסו למסנג'ר של הפייסבוק, לחצו על "קבוצה חדשה" ובחרו את המשתתפים שאתם רוצים לצרף לשיחה (עד שישה במקביל). בכל רגע נתון תופיע על המסך תמונתו של הדובר הנוכחי (והשאר יופיעו בקטן בצד המסך). אם אתם רוצים לדבר "אחד על אחד", בחרו את החבר שאליו רוצים להתקשר ולחצו על כפתור הווידיאו בפינה הימנית של המסך או של חלון הצ'אט.

מה צריך לדעת: בשיחה מעל שישה משתתפים תוכלו לדבר, להוסיף אימוג'י ולצ'טט, אבל במסך תופיע תמונתם של ששת המשתתפים הראשונים.

להורדה: אם אין לכם פייסבוק תוכלו להוריד כאן; לחילופין, ניתן להוריד רק מסנג'ר - חפשו בחנות האפליקציות במכשיר הסלולרי שלכם.

 

סקייפ

 

אפשר להקליט את השיחה למזכרת. צילום: Shutterstock

 

Skype, תוכנת שיחות הווידיאו-צ'אט הוותיקה והחינמית של מייקרוסופט, דומה במידה רבה לזום, אבל לדברי משתמשים פחות אינטואיטיבית ממנה. היא מאפשרת לבצע שיחות ועידה עד 50 אנשים.

איך זה עובד: לחצו על "התחל שיחה". על מסך הווידאו שנפתח בפניכם לחצו על "שתף הזמנה" ובחרו את המשתתפים מרשימת אנשי הקשר במייל שלכם, שכמו בזום, לא צריכים להיות בעלי תוכנת סקייפ בעצמם כדי להשתלב בשיחה.

מה צריך לדעת: אפשר להקליט את השיחה למזכרת, ואפשר לשתף קבצים מהמחשב/ טלפון נייד, ולשתף על המסך עם שאר המשתתפים בשיחה.

בונוס נחמד: יש בסקייפ תכונה שמאפשרת לטשטש את הרקע שלכם כך שרק אתם תישארו ממוקדים, ויש אפשרות לערוך סקרים דרך התוכנה.

להורדה: להורדה מוזמנים ללחוץ כאן, או בחנות האפליקציות שלכם במכשיר הסלולרי.


פייסטיים - למשתמשי אפל בלבד

 

למשתמשי אפל בלבד. צילום: Shutterstock

 

FaceTime היא תוכנת שיחות וידאו חינמית שפותחה על ידי אפל עבור מכשירי ה -iOS ומחשבי המקינטוש. היא תומכת בכל הפלטפורמות של אפל – אייפד, מאק ואייפון, ויכולה לנהל שיחות מרובות משתתפים עד 32 איש.

איך זה עובד: מקישים על הפלוס באנשי הקשר ומוסיפים את השמות או את מספרי הטלפון של האנשים שברצונכם לחייג אליהם, בשדה ההזנה שלמעלה. ניתן גם ללחוץ על הפלוס ולבחור מרשימת אנשי הקשר.

מה עוד צריך לדעת: כל משתתף מופיע בקובייה במסך. כאשר משתתף מסוים מדבר הוא יהפוך למרכזי. קוביות שלא נכנסות במסך מופיעות בשורה למטה. כדי למצוא משתתף שאינכם רואים החליקו בין הקוביות.

בונוס נחמד: בכל רגע כל משתתף בשיחה יכול להוסיף אדם לשיחה.

להורדה: חפשו FaceTime בחנות האפליקציות של אפל.

 

רוצים להיפגש מרחוק עם החברים ממוטק'ה, להשתתף בהרצאות, סדנאות ושירה בציבור? לחצו בבקשה כאן

 

סבתא בשלט רחוק

מה עושים בבית? 8 הצעות להעביר את הזמן בכיף

6 סדרות לצפייה בבידוד

קריאה בימי קורונה: 5 ספרים מומלצים

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

חול המועד סוכות: המדריך לאירועים ולבילויים אונליין

אחרי שאת חול המועד פסח הקרבנו לטובת נגיף הקורונה, גם את חול המועד סוכות נאלץ להעביר בבית, או מקסימום...

לקריאת הכתבה
4 המלצות קריאה לכיפור הקרב ובא

יום כיפור פלוס סגר - נדמה שהשנה קיבלנו במבצע 1+1 שפע של זמן לחשבון נפש, להרהורים וגם...לספרים. אם ביום כיפור...

לקריאת הכתבה
המקעקעת המבוגרת ביותר בעולם: פיליפינית בת 103

בכפר קטן במחוז הרי קאלינגה בצפון הפיליפינים גרה וואנג אוד, המקעקעת המבוגרת ביותר בעולם. כמה מבוגרת? וואנג...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה