חזרה להחיים הטובים

להגשים חלום: בנות ה-70 שהפכו לשחקניות

קבוצת התיאטרון של בנות גיל הזהב בשכונת התקווה מאפשרת להן להיחשף בפני קהל, ולהביא את סיפורן האישי הכואב. חומות של תקווה
מאת עדי כץ 07/12/15
להגשים חלום: בנות ה-70 שהפכו לשחקניות
התחילו לשחק בגיל הזהב ומצאו פורקן לכאב. צילום: רדי רובינשטיין

 

 

כשהיא עומדת על הבמה, שושנה לוי בת ה-70 משכונת התקווה כבר לא מרגישה אותה "אישה נחבאת אל הכלים", כהגדרתה. זה שש שנים שהיא חווה את מה שכבר חשבה שלא יקרה לה בגלגול הזה: לומדת משחק, מופיעה לעיני קהל, והכי חשוב - מבטאת את עצמה ואת כאביה.

 

לוי עושה זאת, יחד עם מבוגרים נוספים, במסגרת קבוצת תיאטרון ייחודית, המתקיימת תחת "פסטיבל התקווה". הפסטיבל, המתקיים בשכונת התקווה עד ה-9 בדצמבר זו השנה הרביעית, הוא שיאה של שנת פעילות בתחום התיאטרון הקהילתי, שמקיים עם התושבים הסטודיו לאמנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין, הממוקם בשכונה. 

 

כחלק מהכשרתם מחויבים - או זוכים, אם תרצו - הסטודנטים הלומדים בשנה ב' ו-ג' בסטודיו, להדריך בתיאטרון קבוצות מתושבי השכונה, המורכבות בין השאר מילדים, מנוער בסיכון, מילדי עובדים זרים, מפליטים, מעיוורים ובני גיל הזהב.

 

אורי עטיה, בן 25, תלמיד שנה ג' בסטודיו של לוינשטיין, משמש כמדריך וכבמאי של קבוצת גיל הזהב הנוכחית בפסטיבל. הוא מספר שהמיקום של הסטודיו לתיאטרון - בלב השכונה, ממש בתוך שוק התקווה - מספק לתלמידים הזדמנויות שלא היו נקרות במקום אחר. "בית הספר נמצא שם, אמנם כתוצאה ממה שנתנו בזמנו ליורם לוינשטיין, אבל נולד מכך משהו מדהים", הוא אומר.

 

הבמאי: "הן מלמדות אותי על תיאטרון יותר מכל מורה למשחק"

 

למעלה
חזרה