חזרה להחיים הטובים

שפה שלמה: כל המשמעויות שמאחורי הפרחים

שושנים אדומות מסמלות אהבה, זה ידוע, אבל אם תביאו למישהו זר שושנים צהוב הדבר ירמוז על בגידה. מה המסרים שמסתתרים מאחורי הפרחים הפופולריים והאהובים?
מאת מיה אבידן 17/10/19
שפה שלמה: כל המשמעויות שמאחורי הפרחים
דברו בפרחים, אבל דעו מה אתם אומרים. צילום: Shutterstock

 

מי לא אוהב פרחים? זר פרחים יפה הוא מתנה שכיף לתת ולקבל, ולא רק בחגים או באירוע מיוחד. כשאנחנו רוכשים זר, חשוב שנדע שמאחורי נתינתו עומדות לעיתים משמעויות שהולכות איתנו מתקופות רחוקות. אם הענקתם זר לקרוב משפחה, חבר, בוס או כל אחד אחר, והוא מודע למשמעויות הנסתרות הללו, זה עוד עלול לסבך אתכם. אז כדי למנוע מבוכה וכדי לוודא שהזר יישאר כמחווה היפה שהוא, הנה מדריך נבוכים פורח שכדאי לשמור:

 

ציפורנים

 

 הציפורנים הסגולים מסמלים הפכפכות, הצהובים דחייה, ואילו הוורודים - אהבת נצח. צילום: Shutterstock

 

לגבי חגיגיותו של פרח הציפורן הדעות חלוקות: יש שטוענים שהוא פשוט מדי, ויש כאלה שרואים את היתרון הגדול במגוון הצבעים שבהם הוא מגיע. אבל גם בפרח הנפוץ הזה ישנן דקויות שכדאי לשים לב אליהן. ציפורן אדום מסמל אהבה והערכה לאדם, וציפורנים ורודים מסמלים אהבת נצח. לעומתם, ציפורנים סגולים מסמלים הפכפכנות וקפריזות – קשה לנו לחשוב על אהובים, בוסים, הורים או חברים שישמחו לקבל פרח שמאחוריו אבחנה כזאת. גם ציפורנים צהובים נמצאים בצד השלילי של הסקאלה – אלה מסמלים דחייה וסירוב. לא משהו שבני זוג או מחוזרים היו שמחים לקבל מכם.   

 

סיגליות

זר סיגליות, משמעות מנצחת של אהבת ונאמנות. צילום: Shutterstock

 

בתחילת שנות ה-80 בישראל האמן דיוויד ברוזה, בתרגום יפה מספרדית של יהונתן גפן, שר על "זר פרחים סגול כשהאביב פורח", כשגיבור השיר שולח בסתר סיגליות לאהובתו. צלילה לתוך המשמעויות הנסתרות של הפרח הסגול והיפה הזה, מגלה רבדים עמוקים בהרבה מהצהרת אהבה. הסיגליות מסמלות נאמנות ומסירות אין קץ. ולזה אנחנו קוראים אהבה אמיתית.

 

שושנים 

 

לכו על בטוח והעניקו זר שושנים אדום. הצהוב רומז על בגידה. צילום: Shutterstock

 

ובכן, בניגוד לקלאסיקה של זרי הפרחים, שושנים לא תמיד מעבירות מסר חיובי. השושנים האדומות הן אלה המסמלות אהבה ותשוקה, ומתאימות כמחווה בוולנטיינ'ס, בימי נישואין ובימי הולדת של אנשים קרובים. מי שיחליט להיות מקורי ולהעניק לאהובתו זר שושנים צהוב, שייקח בחשבון שאם היא מבינה עניין, המסקנה שלה תהיה שהוא רומז שלא היה נאמן לה. אז אם החלטתם להיות רומנטיים, וגם אם בני זוגכם אוהבים מאד את הצבע הצהוב, תחסכו מהם ומכם את אי הנעימות והמסר הבעייתי.

 

צבעונים אדומים

 

 

 מסמלים אהבה, צבעונים אדומים. צילום: Shutterstock

 

בהמשך לסעיף הקודם, אם מתחשק לכם לגוון קצת ולוותר על השושנים האדומים – צבעונים אדומים יעשו בדיוק את אותה העבודה, ויבהירו למקבל הזר שהנה, הוא מצא אהבה.

 

נרקיסים

 

מתאים להתחלות חדשות. זר נרקיסים, צילום: Shutterstock

 

הריח העז של הנרקיסים בהחלט לא מתאים לכל אחד. אבל יש משהו מהמם בלהביא עציץ נרקיס כמתנה, דווקא בגלל הנוכחות שקשה להתעלם ממנה. מלך הביצה או לא? הנרקיס מתקשר דווקא למשהו חדש בחיים, ולכן מתאים מאד כמתנה למי שהתחיל עבודה חדשה, לחנוכת בית, להולדת ילד חדש במשפחה או לכל התחלה חדשה ומשמחת.

 

קמליות

 

משמעויות שונות בתרבויות שונות. קמליות, צילום: Shutterstock

 

לפרח היפה הזה, שהגיע למערב מדרום-מזרח אסיה, מספר רב של משמעויות. אצלנו הוא נתפס כמסמל תשוקה, עדינות, מצוינות ונאמנות נצחית. במזרח, לעומת זאת, המשמעויות שונות: בסין הפרח מייצג ילדים קטנים, ביפן הקמליה מייצגת משהו שמיימי ומסמלת את בוא האביב, ואילו בקוריאה נהוג לשלב את הפרח באופן קבוע בזר הכלה, כי הוא מסמל נאמנות וקשר ארוך טווח.

 

גרברות

לכל צבע משמעות אחרת. גרברות, צילום: Shutterstock

 

הפרחים העליזים והנפוצים האלה מגיעים במגוון צבעים ומכניסים הרבה אור לבית. באופן לא מפתיע, גם המשמעות הנסתרת של הגרברות נוגעת במקומות חיוביים. במסורת המצרית הגרברות נתפסות כמקור לקרבה לטבע ונאמנות לשמש. בקרב העמים הקלטים, האמינו כי פרחים אלה ינחמו בזמן צער ומתח. אם נרד לרזולוציות לפי צבעי הפרח, הגרברות הלבנות מסמלות תמימות וטוהר, הצהובות - עליצות, הוורודות – הערכה רבה, ואם קיבלתם זר גרברות אדומות, ובכן, ברכותינו! סימן שמאוהבים בכם מעל הראש.

 

 

5 מיתוסים על גידול עציצים 

דברו לכולם בפרחים: המדריך המלא

איך מטפלים זר פרחים?

הכל על קיר ירוק לבית

 

הצטרפו לקהילת הגינון של מוטק'ה

 

1  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה עודד זיו 19/10/19
כשאתם כותבים שושנים ובצילום מצלמים ורדים זה לא אמין . שושן כשמו שישה עלי כותרת כמו שושן צחור
התמונה של תגונה נוני _622_ 24/10/19
כל אחד והצבע האהוב עליו השאר הכל שטיות במיץ עגבניות
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

הש"ג של קופסת התכשיטים שלכן
בשיתוף AIG סדר וארגון בקופסת התכשיטים פעמים רבות יש תחושה לא מוסברת שחסר פריט כלשהו בקופסת...
לקריאת הכתבה
8 שימושים מפתיעים בפלפל שחור
גם מי שלא מחבב אוכל חריף יסכים ודאי שלפלפל השחור שמור מקום של כבוד כמעט בכל מטבח, לצד המלח, ובלעדיו כמעט כל...
לקריאת הכתבה
"כל אחד יכול ליצור פרויקט ולממן אותו במימון המונים"
בשנים האחרונות אפשר לראות שיצירות רבות – ספרים, אלבומי מוזיקה, מופעים ועוד – מצליחות להתרומם ולצאת לאור...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה