חזרה להחיים הטובים

אל תזרקו: כך תצרו אמנות נפלאה מזבל

לא תאמינו מה אפשר ליצור מבקבוקי פלסטיק, אבנים או כפיות חד-פעמיות. חוץ מפריט מקורי תזכו גם לכמה שעות של כיף ותתרמו לסביבה. איך עושים את זה? קבלו שפע של הצעות מעניינות
מאת מיה אבידן 16/02/16
אל תזרקו: כך תצרו אמנות נפלאה מזבל
חלוקי הנחל הפכו לעציץ קקטוס משגע. צילום: מתוך הבלוג של נעמה קטן

 

 

אנחנו אשפי הצריכה. ולא רק אנחנו, העולם המערבי כולו. הטלוויזיה או המחשב, אלה שבעבר החזיקו מעמד במשך שנים, מיוצרים כיום מתוך ידיעה שגם אם יתקלקלו כעבור שנתיים, ייזרקו לפח על ידי בעליהם, שפשוט יקנו מוצר חדש במקום. אם בביתה של אמכם עדיין מסתובב בניחותא אותו מאוורר שצינן אתכם בילדותכם, אצל ילדכם בדיוק עכשיו זורקים אחד, שנקנה לפני כשנתיים.

 

תופעת הלוואי של תרבות הצריכה הגבוהה, ה"קנה וזרוק" אם תרצו, היא ערימות על ערימות של אשפה הגודשות את הפחים, את אתרי הפסולת ואת הרחובות, ובסופו של דבר מזהמות את כדור הארץ שלנו. אבל אתם יודעים מה אומרים: הזבל של אחד הוא האוצר של האחר, או במילים אחרות: למה לזרוק סולם ישן אם אפשר להפוך אותו למעמד מדפים דקורטיבי ושימושי?

 

הפיכת חפצים ישנים שהושלכו לזבל לחפצי נוי, תוך השמשה מחודשת שלהם, לא רק תפחית את כמות האשפה שלכם – היא גם תעניק לכם חפץ חדש, מקורי ויפה במיוחד, ותהפוך את הבית שלכם למשהו קצת אחר, אינדיבידואלי. כזה שמעיד משהו על האופי שלכם ומותיר רושם עז על המבקרים בו. עם יד על הלב, מה יותר כיף מלקבל קריאות התפעלות על יצירות ושדרוגים מעשה ידיכם? על הדרך, תזכו גם לכמה שעות של תעסוקה כיפית ומהנה במיוחד, סוג של תרפיה בעיסוק.

 

23 שימושים יצירתיים לבקבוק פלסטיק

 

תשאלו איזה זבל כבר אפשר להפוך לאמנות? הכל. באמת. מבקבוקי פלסטיק שעם קצת מחשבה וקריאטיביות יכולים להפוך לעציצים, לאהילים, למוזאיקות או למתקן האכלה לציפורים, ועד כיסאות ואסלות ישנות שנעשה בהם שימוש מקורי, וזה רק על קצה המזלג. בסרטון הבא, למשל, הלקוח מיו טיוב, תמצאו 23 דרכים יצירתיות להשתמש בבקבוקי הפלסטיק הרבים שמסתובבים בינינו:

 

 

בילוי עם הנכדים: הופכים בקבוקי פלסטיק ריקים לבובות מדליקות

 

אמנות מסוג זה יכולה לשמש זמן איכות נהדר עם הנכדים. מי לא מכיר את הסיטואציה הזאת, כשהם מגיעים לביקור ונצמדים למסכים, או לחילופין רוטנים "משעמם לי", דווקא כשבחוץ קר מדי כדי לעשות משהו שמערב יציאה מהבית? את הבובות החמודות שלפניכם ניתן להכין מבקבוקי פלסטיק ריקים (מתוך עמוד הפייסבוק DIY Craft Projects). פתרון נהדר לשאלת הבילוי הביתי עם הקטנים:

 

 

 תמונה: מתוך עמוד הפייסבוק DIY Craft Projects

 

מטבע הדברים, באמנות ממוחזרת יש המון חשיבה מחוץ לקופסה, וההשפעה על הנפש ניכרת. "אנשים מתרגשים, בוכים מהתרגשות לפעמים", אומרת גד. "הרבה נשים אומרות לי שהן נכנסו לאיזה אזור אחר שכולו שלהן במהלך היצירה - לא חשבו על הילדים, על הבית ועל העבודה. זה עושה טוב לנפש, מחזיר אותנו לאיזה רגע פרטי. אנחנו חיים בקצב מאוד מהיר, בהישרדות של להספיק מטלות ומשימות, וכאן מתאפשר לאנשים רגע לעצור הכל ולהתעסק ביופי, בצבעים, בצורות ובדברים מופשטים. זה מכניס המון שמחה". 

רוצים גם אתם ליצור יש מאין? הצטרפו לקבוצת היצירה האקולוגית "אמנות מזבל" של מוטק'ה!

 

 [#middleBanner] 

הנאה ויצירה במוזיאון עם הנכדים

תערוכה שכולה עשייה ויצירה 

לחדש את הבית בחמישה צעדים פשוטים

תערוכת צילום חדשה ויצירתית מציגה את ישראל השפויה

סבתא סורגת: אמנית רחוב בת 104 

אומרים שהיה פה שמח: משחקים משנות ה-60

כל מה שלא ידעתם על אימוג'יז

חדרי בריחה: ההתמכות החדשה שלכם

התמונות שלא תוכלו להוריד מהן את העיניים

האמן שמייצר סביבונים כל השנה

לא תאמינו מה הסבא הזה בנה לנכדים שלו

1  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
בנימין55 04/09/16
מקסים! איזה רעיונות מקוריים , מחשבה אמנותית מתקדמת לקחת משהו אחד ולתת לו משמעות אחרת לחלוטין. יפה ומרשים בית ספר לאומנות  
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בהחיים הטובים

יוצאים מהקופסה: חוזרים לשחק במשחקי קופסה
מתי בפעם האחרונה שיחקתם משחקי קופסה? ולא, אנחנו לא מתכוונים למשחקים ששיחקתם כשהייתם ילדים או לאלה שאתם...
לקריאת הכתבה
לקראת יום הבוחר: מה עושים ביום השבתון?
יום הבחירות שיתקיים מחר (מועד ב') הוא יום שבתון, כך שלמי שעובד מדובר ביום חופש מהעבודה אשר משולם על ידי...
לקריאת הכתבה
על מה אתם חולמים בלילה? חלומות בגיל 50+
האם אתם זוכרים את החלומות שלכם? אלה שאתם חולמים בלילה, כמובן. האם החלומות שלכם חוזרים על עצמם או שבשנים...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה