חזרה להחיים הטובים

המדריך הקצר להשכרת רכב

החלטתם לצאת לטייל בארץ והגעתם למסקנה ששכירת רכב היא הפתרון המתאים עבורכם? שכירות רכב עלולה להיות מבלבלת ומתישה ואתם לא רוצים להסתבך. אז למה כדאי לשים לב לפני ששוכרים רכב ומה הם הדברים עליהם מומלץ לשים דגש ולבדוק היטב? ערכנו עבורכם מספר טיפים שיעשו לכם סדר
מאת מערכת מוטק'ה 12/05/20
תוכן ממומן
המדריך הקצר להשכרת רכב
היתרון המרכזי בהשכרת רכב הוא הבטיחות (צילום: shutterstock)

 

בשיתוף אלדן

 

בשונה מרכב שבבעלותנו, רכב להשכרה טומן בחובו יתרונות וחסרונות שונים. לכן, טרם ניגש לשכור רכב, נשים דגשים ונבחן מה הם החלקים שעלינו להתעכב עליהם ומה הם היתרונות והחסרונות המרכזיים.

 

יתרונות מרכזיים בשכירות רכב

 

חברה המשכירה רכבים מטפחת ומתחזקת את צי רכביה על פי הפרמטרים הגבוהים ביותר. צילום: Shutterstock

 

היתרון המרכזי בהשכרת רכב הוא יתרון הבטיחות. חברה המשכירה רכבים מטפחת ומתחזקת את צי רכביה על פי הפרמטרים הגבוהים ביותר, ודואגת לאחזקה שוטפת ובטוחה עבורם. כך שכאשר אתם שוכרים רכב, תוכלו להיות בטוחים שהוא שמור ובטוח על פי כל התקנים. יתרון נוסף בשכירת רכב הוא האפשרות לבחור רכב על פי התאמה אישית, כלומר להוסיף אביזרים מסוימים לרכב שיתאימו למטרת הנסיעה שלכם, כמו רכיב בלוטות', כיסא תינוק, מנשא לאופניים ועוד. כמובן, יתרונות אלו כלולים בד בבד עם שירות הלקוחות שהחברה מעמידה לרשותכם, הכולל מתן עזרה וסיוע בשעת הצורך ודואג גם לשירותי גרירה ומוסך, אם נתקלתם באירוע המצריך אותם. כך תוכלו לדעת שכאשר אתם שוכרים רכב להשכרה, אתם בידיים טובות.

 

מה כדאי לבחון לפני שאנחנו שוכרים רכב?

 

סוג הרכב שתבחרו צריך להתאים למטרת הנסיעה. צילום: Shutterstock

 

טרם ניגש לשכור רכב, נכין תחילה רשימה מפורטת המכילה את הצורך המדויק שלנו ברכב, ולפיה נבחר את הרכב המתאים עבורנו. אם למשל אנחנו מתכוונים לנסוע לטיול שטח, נצטרך רכב חזק המתאים לתנאי שטח. אם אנחנו מתכוננים לנסיעה משפחתית ארוכה, נצטרך רכב עם בגאז' גדול יותר שיכיל את המטען שלנו. כמובן, גודל הרכב ייקבע בהתאם לכמות הנוסעים - עבור נסיעה זוגית רכב קטן יספיק, אך עבור נסיעה משפחתית במשפחה מרובת ילדים, נצטרך רכב משפחתי שיכיל את כולם ברווח. כמו כן, גם בנסיעה משפחתית חשוב לבדוק את נפח המנוע, כך שנוכל לנסוע בנוחות מרבית. כל זה, יחד עם חישוב מדויק של היכולות הכלכליות שלנו, יכוון אותנו אל הרכב המתאים בדיוק עבורנו.

 

למה חשוב לשים לב בשעת קבלת הרכב?

 

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת כשאנחנו באים לקחת את הרכב מחברת ההשכרה. ראשית, נשים לב ונוודא את מגבלת הקילומטראז' ליום שכירות. חריגה ממגבלת הקילומטראז' עלולה לעלות לנו ביוקר. כמו כן נוודא את שעת החזרת הרכב. לרוב, שעת קבלת הרכב מהחברה היא גם שעת החזרתו לחברה. חשוב לשים לב לזמן המדויק על מנת שלא נאלץ לשלם על יום שכירות נוסף כחריגה מהחוזה. בנוסף, שימו לב לטנק הדלק וודאו שהוא מלא כשאתם מקבלים את הרכב. וודאו שוב שהוא מלא כשאתם מחזירים את הרכב לחברה. דבר אחרון שחשוב לזכור: חסכו מעצמכם כאב ראש מיותר ובדקו שביטוחי הרכב השונים כלולים במחיר שאתם משלמים עבור שכירות הרכב. אם אתם נהג חדש או נהג צעיר, ודאו גם את זה. סעו בזהירות.

 

ללמוד נהיגה בגיל 50+

"על האופנוע אני מרגיש צעיר בעשר שנים"

האם ההורים שלכם צריכים להפסיק לנהוג?

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

"אימצתי כלב כדי שיהיה לי חבר בתקופת הקורונה"
מרסלו גוטהלף, בן 53 מבית-עריף, חי לבד, ובמהלך ימי הסגר של הקורונה הוא חש בודד במיוחד. אז הוא החליט לאמץ כלב....
לקריאת הכתבה
הש"ג של קופסת התכשיטים שלכן
בשיתוף AIG סדר וארגון בקופסת התכשיטים פעמים רבות יש תחושה לא מוסברת שחסר פריט כלשהו בקופסת...
לקריאת הכתבה
"כל אחד יכול ליצור פרויקט ולממן אותו במימון המונים"
בשנים האחרונות אפשר לראות שיצירות רבות – ספרים, אלבומי מוזיקה, מופעים ועוד – מצליחות להתרומם ולצאת לאור...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה