חזרה להחיים הטובים

הש"ג של קופסת התכשיטים שלכן

קופסת תכשיטים היא אחד הפריטים היקרים ביותר בבית - מעבר לחשיבותה הכלכלית, יש לתכשיטים חשיבות רגשית גדולה: חלקם הועברו מדור לדור במשפחה, חלקם הגיעו דרך סיפור אהבה רומנטי, וחלקם היו מתנה שרכשת בעצמך לעצמך. אז איך שומרים על קופסת התכשיטים? כל הטיפים
מאת מערכת מוטק'ה 24/05/20
תוכן ממומן
הש
לתכשיטים יש ערך כספי אבל גם רגשי, לכן חשוב לשמור עליהם (צילום: shutterstock)

 

בשיתוף AIG

 

סדר וארגון בקופסת התכשיטים

 

פעמים רבות יש תחושה לא מוסברת שחסר פריט כלשהו בקופסת התכשיטים. אתן מתבוננות בקופסה, עוברות בעיניכן על כל השרשראות, הצמידים והטבעות, ופשוט משהו מרגיש לכן חסר. הרבה פעמים, בעיקר כאשר קופסת התכשיטים מלאה עד להתפקע, קשה עד בלתי אפשרי לדעת אם נעלם ממנה תכשיט כלשהו. כדי שתוכלו להצליח ולשמור על התכשיטים שלכן אתן חייבות להיות מסוגלות לאתר כל שינוי בקופסה במהירות, וכך להתחיל בחיפוש אחר האבדה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא סדר וארגון בקופסת התכשיטים. סדר זה יכלול הפרדה מלאה בקופסה בין סוגי תכשיטים שונים, ורשימת מלאי מסודרת של כלל הפריטים. חשוב שרשימת המלאי הזו תאוכסן גם היא בתוך הקופסה, כדי למנוע מצב שהיא תיפול לידי אדם שעשוי להתפתות לגנוב מכם.

 

שימוש נכון בחומרים כימיים להברקה וניקוי התכשיט

 

נקו את התכשיט עם חומר ייעודי.צילום: Shutterstock

 

הרבה פעמים התכשיטים בבית יהיו מבוטחים במסגרת ביטוח תכולת דירה. ביטוח זה אמנם יספק החזר על אובדן של התכשיטים בגלל פריצה או אסון, אבל הוא לא יפצה אתכם על בלאי טבעי של התכשיט. חשוב מאוד להשקיע בניקוי סדיר של המתכות והאבנים היקרות. לכל מתכת יש חומר ניקוי שמותאם לה, וניסיון לערבב בין החומרים או לעשות שימוש בחומר ניקוי סטנדרטי עלול לגרום לנזקים כבדים. יש להבין שעוצמת הניקיון של חלק מחומרי הניקוי הסטנדרטיים יכולה בקלות לפגוע בשלמות חלקו החיצוני של התכשיט, או להרוס בבת אחת את הברק של זהב או כסף. תכשירים ייעודיים יאפשרו לכם להסיר את שינויי הצבע הזעירים האופייניים לכל מתכת, ולשמור על התכשיטים שלכם במראה המקורי.

 

ביטוח התכשיטים במסגרת ביטוח תכולה

 

ביטוח תכשיטים הוא חלק הכרחי מחבילת הביטוח. צילום: Shutterstock

 

ביטוח תכשיטים הוא פעמים רבות חלק הכרחי מחבילת הביטוח שלכם. יש לכלול ביטוח לקופסת התכשיטים במסגרת ביטוח תכולת דירה, שיבטיח לכם פיצוי כספי במקרה של נזק לרכושכם. כך תוכלו לוודא שבמקרים של פריצה לבית המגורים ושוד של קופסת התכשיטים, או במקרים של אסון כמו שריפה שיפגע בהם, תקבלו לפחות פיצוי כספי. הפיצוי הכספי חשוב בעיקר כשמדובר בקופסאות תכשיטים שערכן גבוה במיוחד. אין ספק שלפעמים לא די בו, כי אנחנו נוטים להיקשר אל התכשיטים שלנו, ועצם המחשבה להיפרד גם מפריט שלא נענד שנים ארוכות היא לעיתים קשה מנשוא. אנשים אוהבים להעביר את התכשיטים אל הדורות הבאים, ושום פיצוי כספי לא יוכל לפצות על כך. ועדיין, גם פיצוי כספי הוא פרמטר משמעותי.

 

שימוש בכספת נייחת

 

כדי להימנע ממצב בו תיאלצו להפעיל ביטוח תכולת דירה, וכדי שתוכלו לישון בראש שקט בידיעה שהתכשיטים שלכם בטוחים מכל פגע, כדאי מאוד לשקול רכישת כספת. רבים מאחסנים את קופסת התכשיטים שלהם בתוך ארון הבגדים, מתוך מחשבה שכך היא תהיה מוגנת מגנבים פוטנציאליים. חשוב להבין שערכם הרב של התכשיטים הוא פיתוי גדול מאוד, ומאחר שכמעט בכל בית מוחזקת קופסת תכשיטים מלאה, גנבים רבים לא יוותרו עד שימצאו אותה. רכישה של כספת איכותית, הפועלת באמצעות קוד הצפנה, יכולה לשפר משמעותית את אבטחת התכשיטים היקרים לכם. כדאי מאוד לרכוש כספת נייחת, ולעגן אותה היטב לקירות הבית כדי למנוע מהגנב את האפשרות לקחת אותה סגורה, ולפרוץ אותה בכלים כבדים בזמנו הפנוי.

 

תכשיטים מקפסולות קפה

שרשראות או לא להיות

כך תבחרי תכשיט מנצח

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

סיימה 12 שנות לימוד בגיל 61

אומרים שאין גיל להגשים חלומות. נראה ששרה בזר, אוטוטו בת 61 מנס ציונה, אמא לשלושה וסבתא לשמונה, היא ההוכחה...

לקריאת הכתבה
ספרים רבותיי: 4 המלצות קריאה

החודש אמורים היו להתקיים, כמדי שנה, מגוון ירידי ספרים ברחבי הערים במסגרת אירועי "שבוע הספר", אך מגפת...

לקריאת הכתבה
"אימצתי כלב כדי שיהיה לי חבר בתקופת הקורונה"

מרסלו גוטהלף, בן 53 מבית-עריף, חי לבד, ובמהלך ימי הסגר של הקורונה הוא חש בודד במיוחד. אז הוא החליט לאמץ כלב....

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה