חזרה ליחסים

עשה ואל תעשה: הדרך להצלחה באתרי היכרויות

עולם הדייטים של היום שונה מזה שלפני עשור, עם אתרים ואפליקציות היכרויות. לרגל חג האהבה שיחול מחר (חמישי), קיבלנו ממומחית בתחום 16 טיפים להצלחה - ולא פחות חשוב, לבטיחות - בהיכרויות בעולם הווירטואלי
מאת מורן זלמה 14/08/19
עשה ואל תעשה: הדרך להצלחה באתרי היכרויות
יש לעיתים מתחזים ברשת, אבל אם יודעים להיזהר, זו דרך נפלאה להכיר (צילום: shutterstock)

 

אנחנו לא יודעים מתי בפעם האחרונה יצאתם לדייט, אבל העולם השתנה במהירות בשנים האחרונות וצורת החיזור של היום היא ממש לא מה שהיתה פעם. אם אתם אלמנים או גרושים, יתכן שהדייטים האחרונים שלכם היו לפני עידן הפייסבוק והסאמרטפונים. גם אם מעולם לא נישאתם, אתם בוודאי שמים לב להבדל הגדול בין עולם הדייטים של היום לבין מה שהיה נהוג לפני 20-30 שנים, ואפילו 10 שנים. אבל לרגל ט"ו באב, הרי הוא חג האהבה שיחול מחר, אנחנו כאן כדי לעודד ולא להלחיץ.

היום יש מגוון אפשרויות להכיר בני זוג חדשים - אם באפליקציות להיכרויות או במסיבות פנויים פנויות, וכמובן באתר ההיכרויות שלנו כאן במוטק'ה, המיועד לבני 50 פלוס. הפעם נתמקד בעולם האתרים ובאפליקציות ההיכרויות, שמצד אחד מציעים שפע מאוד גדול, אך מתנהלים אחרת מהעולם האמיתי. חשוב להכיר את היתרונות הגדולים שלהם וליהנות מהדרך, אבל גם להישמר מהסכנות הטמונים בעולם הווירטואלי. יחד עם אוסי יפה, פסיכולוגית מומחית, מלווה בתהליכי שינוי וצמיחה, אספנו עבורכם לא מעט תובנות וטיפים שיעזרו לכם בדרך לאהבה:

אם אתם פנויים והגעתם לגיל 50 או שעברתם אותו, יכול להיות שאתם חוגגים את עצמאותכם ואת השליטה שלכם בחייכם. יתכן שאתם נהנים מזמן איכות עם עצמכם, מתפנים לעסוק בספורט, אולי מחדשים קשרים עם חברים וחברות מהתיכון או מהצבא. חוגגים את תחושת החופש, משוחררים מהצורך לתת דין וחשבון על מעשיכם לאחרים. בקיצור - יושבים בלב גן העדן.

 

מצד אחד שפע, מצד שני - בלבול

 

היכרויות באינטרנט

באינטרנט יש את אשליית השפע. צילום: Shutterstock

 

אלא שיש כאן אבל ולא סתם אבל, כזה שמביא איתו דגדוג קל של שעמום, שעות מתות של ריק, תחושה של בדידות מפעם לפעם בשעות הקטנות של הלילה. לעיתים עולה גם סקרנות לדברים חדשים, רצון לחלוק ולשתף מישהו בכל הטוב הזה, צורך בקרבה, באינטימיות, בחוויות חדשות. רצון לחיות, לחוות את החיים האלו במלואם כאן ועכשיו.

וכך, לעיתים בצעדים קטנים ומדודים ולפעמים בקפיצת ראש, תמצאו את עצמכם בתוך המים העמוקים של עולם ההיכרויות הדיגיטלי. האתרים והאפליקציות יכולים להחוות כחוויה מאתגרת וזרה לאנשים בוגרים ובשלים (ולעיתים טכנופובים), שלא נולדו עם אייפון ביד והטכנולוגיה לא מאוד טבעית להם. יש גם לא מעט סכנות ברשת שכדאי להיות עירניים אליהן.

"יהיו מקרים שבהם גברים נשואים ונשים נשואות יציגו עצמם כפנויים, גם באתרים המיועדים לפנויים ופנויות בלבד", מסבירה יפה. "חלקם ישימו באתר תמונה שלהם מגיל 40, או תמונה ממש מטושטשת שצולמה מרחוק בחושך, אולי עם קסדת אופנוע על הראש בתוך חבורה של גברים שאין לדעת מי מהם הוא הפונה. גברים מעל גיל 50 לעיתים קרובות יחפשו צעירות מהן בהרבה, אולי אפילו יבקשו שלא יפנו אליהם מעל גיל מסוים".

מפעם לפעם גם מופיעה אכזבה - אולי דחייה, אולי התאדות של פרטנר שהיה נעים וזורם בהתכתבויות או בשיחה ופתאום נעלם ללא הסבר. "באינטרנט יש את אשליית השפע", מסבירה יפה. "מחברותיי הפנויות למדתי שלעיתים החיפוש מייגע, בכל כניסה לפרופיל יכולות להמתין עשרות פניות, וצריך לפנות חצי משרה כדי 'לעבוד בזה'".

השפע הזה מבלבל: "מצד אחד זה משמח ונותן תקווה שבתוך כל ההמון הזה, אם נגייס מספיק סבלנות ועמידות לדחייה, נמצא את האחד הנכון והמתאים. מצד שני, השפע מביא איתו גם את החשש מפספוס של אפשרויות טובות יותר, או את החשש להפסיד מישהו אחר מעבר לפינה שהוא אולי יותר יפה, יותר חכם, יותר עשיר, יותר רציני וכו'", אומרת יפה. "הרי ממילא אנחנו אמביוולנטיים - אנחנו רוצים גם יחד וגם לחוד, רוצים את הקשר הבא שלנו מושלם, מימוש הפנטזיה של הזוגיות המיטבית. קשר כזה שינקז לתוכו את כל הטוב שהיה לנו במערכות יחסים קודמות וינקז מתוכו את כל האכזבות, הקשיים, יהווה תרופה לכל פצעי העבר שלנו".

 

16 טיפים להצלחה בעולם ההיכרויות הווירטואלי

 

היכרויות ברשת

היו כנים - אבל במידה, העלו תמונה עדכנית, דעו מה אתם שווים ותיהנו מהדרך. צילום: Shutterstock

 

אז איך בכל זאת מוצאים אהבה? לאט ובזהירות, ועם המון קשב ונאמנות לעצמכם. הנה הטיפים של יפה:

1. כל המרבה בחיפושים הרי זה משובח. עשו "שופינג" בכמה אתרים ואפליקציות היכרויות ובדקו אילו מהם רלוונטיים לגיל ולסטטוס העכשווי שלכם.

2. העלו תמונה עדכנית שלכם. רק שלכם, בלי חברים וחברות לצדכם, רצוי עם חיוך ותמונת גוף מלאה. כל דבר אחר הוא רמייה עצמית, ויש לה פג תוקף ברור בפעם הראשונה שתתייצבו פנים מול פנים מול הדייט שלכם. התמונה חשובה גם כי במרבית המקרים אנשים יטו לדלג על פרופיל ללא תמונה - כי אם יש הרבה פרופילים עם תמונות, אז למה להסתבך? מעבר לכך, לעיתים אנשים חושבים שהעדר תמונה מעיד על בעיה: אולי הצד השני אינו פנוי, נראה לא טוב או שיש לו משהו להסתיר.

3. הציגו את עצמכם באותנטיות ובכנות מידתית. הכנות היא כדי למצוא מישהו שבאמת מתאים לכם, המידתיות היא כדי לא להבריח אותו ולא לחשוף יותר מדי על ההתחלה.

4. כתבו מה אתם מחפשים באמת. למשל, אם אתם לא מחפשים עכשיו קשר רציני כדאי שתציגו את זה. אנחנו לא בעד לסגור אפשרויות, אבל אם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים כדאי שתציינו זאת, ובכך תיצרו סינון ראשוני וגם לא תטעו את הצד השני.

5. כתבו את הגיל האמיתי שלכם. כל דבר אחר הוא רמייה עצמית, בדיוק כמו עם עניין התמונה. ממילא גם אם תמצאו מישהו או מישהי כלבבכם, אתם לא רוצים להפסיד אותו או אותה על סדק כל כך ראשוני ובסיסי באמון שרק מתחיל להיבנות בקושי רב. אז אנא, אמרו את הגיל האמיתי שלכם, אין לכם מה להסתיר – הרווחתם אותו ביושר.

6. אל תיכנסו לסיפורי עבר ולפצעי ההתקשרות שלכם לדורותיהם. הפחות הוא היותר החדש, לפחות בתחילת קשר. אל תעמיסו, או בלשון העם: בלי "לחפור" יותר מדי.

7. חתרו למפגש פנים מול פנים בהקדם. השתדלו לא לבלות שבועות או חודשים בקשר וירטואלי בהתכתבות או בטלפון. כך גם תישמרו מזיופים ונוכלים, וגם תוכלו להתרשם האם יש כימיה ביניכם שאין דרך לחוש אותה מרחוק.

8. בקשו מהפרטנר כמה תמונות שלו. אולי אפילו שיחה בסקייפ לפני מפגש, כדי לדעת שהוא אמיתי ולא בוט במחשב, כמו גם כדי לדעת שאתם משוחחים עם אותו אחד שמביט בכם בתמונות שהחלפתם ביניכם.

9. עשו מחקר קטן על הבנאדם. יש לכם את שמו המלא של הדייט העתידי? חפשו אותו בגוגל או ברשתות החברתיות. כך תוכלו לקבל הצצה נוספת לעולם שלו. המטרה היא לסנן אנשים לא פנויים או מתחזים, אז השתדלו לא לשפוט אותו על תמונות שהנכדים בחרו בשבילו לפייסבוק.

10. קבעו פגישה ראשונה קצרה לקפה. פגישה ראשונה עדיף לקבוע במקום ציבורי ובאור יום. הגיעו לשם בכוחות עצמכם, לעולם אל תקבעו להיפגש במקום אינטימי מפגש בלתי אמצעי ראשון.

11. שימרו על עצמכם. הבטיחות והביטחון האישי שלכם קודמים לכל. דאגו תמיד שיהיה מישהו או מישהי שיודעים לאן הלכתם.

12. דעו את עצמכם. צאו לדרך עם מידה של קבלה עצמית, ידיעה מי אתם, מה יש לכם להציע לעולם ומה אתם שווים.

13. זכרו מה המטרה. הקפידו לזכור למה יצאתם לחיפוש, מה אתם מחפשים ומה עושה לכם טוב, ואל תתפשרו.

14. נסו לא להיפגע מדחייה. התייחסו לדחייה או להעלמות פתאומית ממקום כמה שיותר נקי וכמה שפחות רגיש ופגיע. סביר להניח שזה לא קשור אליכם. זה שלו או שלה ואם אין מקום לאמירה כנה ואמיצה על חוסר רצון להמשיך, זה לא הפרטנר או הפרטנרית שהייתם רוצים לצדכם בחצי השני של החיים.

15. שאפו להדדיות. שאפו לקשר מתגמל והדדי, בגובה העיניים, עם כנות ופתיחות.

16. תיהנו מהדרך. אחרי הכל או אולי לפני הכל - אמצו לעצמכם הלך רוח קליל, עם סקרנות, אולי קצת הרפתקנות, שתאפשר לכם ליהנות מהחיפוש ומהדרך .

 

15 טיפים לדייט מוצלח בגיל 50+

ומה אחרי הדייט? זוגיות מנצחת בעשרה צעדים

מבוגרים, מאוהבים ומצטלמים

 

מעל 50 ומחפשים אהבה? הצטרפו לקהילת פנויים ופנויות של מוטק'ה

4  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה jeanne_753_ 14/08/19
סוף סוף יש אתר במוטקה שאפשר דרך הפאלפון להכנס אבל באתר ההכרויות לא נוח ומאוד לא נגיש,יש שאומרים כמה פשוט כמה טוב,, וזה ממש לא כך החיפש לא נוח כמו ציון גיל מ- עד מסורבל ולא נוח מצטערת לאכזב אבל זו ...
סוף סוף יש אתר במוטקה שאפשר דרך הפאלפון להכנס אבל באתר ההכרויות לא נוח ומאוד לא נגיש,יש שאומרים כמה פשוט כמה טוב,, וזה ממש לא כך החיפש לא נוח כמו ציון גיל מ- עד מסורבל ולא נוח מצטערת לאכזב אבל זו דעתי תודה ג'אן
התמונה של תגונה מינה גבע זִכְרָהּ לִבְרָכָה 14/08/19

הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים. ..( תהלים יט יא)

כל סעיף שנכתב ברשימת 16 הטיפים מגלה כוונות טובות.

בעיקר טיפ מס' 1 - שאותו אני מדגישה : &#...

הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים. ..( תהלים יט יא)

כל סעיף שנכתב ברשימת 16 הטיפים מגלה כוונות טובות.

בעיקר טיפ מס' 1 - שאותו אני מדגישה : ''כל המרבה בחיפושים הרי זה משובח. עשו "שופינג" בכמה אתרים ואפליקציות היכרויות ובדקו אילו מהם רלוונטיים לגיל ולסטטוס העכשווי שלכם''.

זה כל העניין, את זה עושים רבים. את הנוסחה המנצחת עוד ימשיכו לחפש גם אם יכתבו מאה טיפים ...

התמונה של תגונה מוש 15/08/19
כמה חבל ליצור אתר חדש לא ידידותי לדונמא מי החברים שלי מי אמרתי כן ?
התמונה של תגונה דינה וייס קלאר 17/08/19
מניסיוני באתרי הכרויות לפני יותר מעשר שנים, אין כל הבדל בשיטת ההכרות הדיגיטלית. ההבדל היחידי הוא שניתן להשתמש באפליקציה טלפונית במקום לשבת מול המחשב.
כל יתר הדברים, בדיוק כפי שהיו.
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

המדריך המלא לזוגיות מוצלחת בפרק ב'

 

מחקרים מראים שבני הגיל השלישי שחיים בזוגיות נהנים מאורח חיים איכותי, ממצב נפשי ופיזיולוגי טוב יותר,...

לקריאת הכתבה
הגיל והתרגיל: טיפים לחיזור בגיל 60+

מתי בפעם האחרונה יצאתם לדייט? אם התשובה שלכם היא לפני 10, 20 או 30 שנה – כדאי שתמשיכו לקרוא. יש סיכוי טוב שדברים...

לקריאת הכתבה
כמהים לזוגיות, אך מחבלים בה

לפעמים, בסיומו של שבוע קשה, לאחר שעות רבות של טיפול זוגי, אני תוהה, לשם מה? למה אנחנו, נשים וגברים, טורחים...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה