חזרה להחיים הטובים

לא תאמינו מה הסבא הזה הביא לנכדיו

עמי רוזן בן ה-74 אוהב אתגרים. אחרי שבנה בבית כמעט כל דבר אפשרי, הוא החליט ליצור טרקטורון לנכדים, כזה שנוסע, ומבוסס על דגם מקורי. סופר-סבא
מאת עדי כץ 07/02/16
לא תאמינו מה הסבא הזה הביא לנכדיו
אין ספק, מדובר במתנה המקורית בתבל. צילום: Shutterstock

 

 

מה המתנה הכי מקורית שהבאתם לנכדים שלכם? צעצוע מיוחד מחו"ל? בגד שסרגתם? עמי רוזן בן ה-74 מנוה מונוסון, גולש באתר מוטק'ה, בנה לנכדיו טרקטורון. אבל לא סתם טרקטורון - כזה שנאמן למודל של טרקטור אמיתי, ואפילו נוסע (במהירות של עד ארבעה קמ"ש).

 

הטרקטורון-זחל הצהוב, שהפך לאטרקציית הנכדים המרכזית בביתו של רוזן, נולד לאחר שנתיים של תכנון ובנייה לא פשוטים. "החלטתי לבנות משהו שאף אחד עוד לא בנה", הוא מסביר את ההחלטה להקדיש חודשים רבים מחייו לפרויקט השאפתני. "המטרה היתה קודם כל לעשות כיף לעצמי. אחד מטפס על הר גבוה, אחד מתכנן מכונה. בשבילי זה היה אתגר, ואני אוהב אתגרים".

 

טרקטור הוא אמנם לא בנה קודם, אבל לרוזן, הנדסאי מכונות בהשכלתו, ניסיון רב בתכנון מכונות, כמי שעבד למעלה מ-20 שנה במפעל מכשירי קשר של "תדיראן". "עסקתי בתכנון מכונות לקווי הייצור שיחליפו את הפועלים", הוא מספר. "גם אחרי שיצאתי לפנסיה מוקדמת בגיל 55, עבדתי בחברת הייטק ובהמשך תכננתי בהתנדבות לארגון מילב"ת עזרים עבור ילדים מוגבלים, כך שאני מאוד מתמצא בנושא של תכנון ופיתוח".

 

מאז ומתמיד היה רוזן טיפוס תזזיתי וסקרן, שבנוסף לעבודה במשרה מלאה ולהקמת משפחה (רוזן אב לשלושה וסב לתשעה), שלח ידו בכול. החיפוש אחר תחביבים חדשים התעצם, באופן טבעי, אחרי שפרש לגמלאות.

 

אוהב ליצור ולהתנסות

 

למעלה
חזרה